Alanas Chošnau grįžta į didžiąją sceną ir kviečia į pirmąjį solinį koncertą pajūryje

Šią vasarą legendinis Lietuvos muzikos kūrėjas ir atlikėjas Alanas Chošnau kviečia vasarą atidaryti kartu. Palangos koncertų salėje birželio 2 d. įvyks ilgai lauktas dainininko solinis koncertas su visiškai atnaujinta muzikine programa „Geriausios dainos“. Alanas užtikrina - bus nauja, kitaip, įspūdinga. Tai bus vienintelis jo koncertas prie Baltijos jūros šią vasarą.

Lietuvos muzikos žvaigždė ir išskirtinio tembro atlikėjas Alanas Chošnau sutiko pasidalinti savo mintimis ir atvirai papasakojo apie tai, kuo šiuo metu gyvena, kokie jo kūrybiniai ir gyvenimo planai vyksta itin retai matomuose užkulisiuose.

Alanai, artėja Jūsų koncertas Palangoje, kaip sekasi ruoštis jam ir kuo norite pritraukti žiūrovų dėmesį?

Ruoštis sekasi puikiai. Daug turime repeticijų, daug dirbame. Visos dainos, kurias girdėsite koncerte, yra visiems puikiai pažįstamos, tik suskambės naujai. Stipriai atnaujinome hitų repertuarą. Koncertų metu bus muzikinių siurprizų, norėsis ne tik kartu dainuoti, bet ir šokti, net neabejoju. Mes su muzikantais norime pasidalinti dideliu džiaugsmu ir stipria energija, kuria šiuo metu gyvename. Norime pakylėti kiekvieną žiūrovą virš kasdienybės, kaip ir vadinasi viena mano solinių dainų. Noriu visus pakelti taip aukštai, kad pamirštumėte kasdienius rūpesčius ir atsipalaiduotumėte.

Muzikinę karjerą Lietuvoje pradėjote prieš tris dešimtmečius, įrašyta daug albumų, surengta tūkstančiai koncertų, tačiau pastaruosius metus vis daugiau girdime ir apie tarptautinę kūrybą Berlyne. Kaip sekasi suderinti lietuviškos ir pasaulinės muzikos skambesį?

Tiesa, daug laiko skiriu tarptautinei kūrybai, tačiau niekuomet nepamirštu ir Lietuvos klausytojų. Čia gyvena mano širdis, ir tai niekada nepasikeis. Mano supratimu, muzika neturi jokių ribų, tad nėra ką derinti. Žinoma, komandos skirtingos, vieni dirba studijoje Vilniuje, kiti - Berlyne, tačiau nepamirškime, kad Lietuva taip pat yra pasaulio dalis ir nuostabu yra tai, kad galime vieni iš kitų mokytis ir dalintis. Man labai įdomi tarptautinė kūryba - stipriai išplėčiau savo muzikinį akiratį, atradau naujų draugų ir kolegų. Veikla užsienyje man sugrąžino pojūtį, lyg viską pradėtum iš naujo, nežinios jausmą, kur visa tai mane nuves. Tai įkvepia tiek kūrybiškai, tiek asmeniškai.

Praeitą savaitę pristatėte naują lietuvišką kūrinį „Kiek upė turi krantų“ ir ypatingą jos muzikinį klipą, kuriame filmavosi brangiausi Jums žmonės - vaikai. Sakykite, kodėl toks sprendimas? Esame įpratę, kad Jūsų asmeninis gyvenimas yra saugomas, o štai klipe - vaikai.

Galiu patikslinti, kad ne visi brangiausi man žmonės filmavosi klipe (juokiasi). Klipo scenarijus gimė spontaniškai, tik tuomet, kai buvo išbaigta daina. Natūrali įvykių seka ir pati naujos dainos esmė turėjo daug įtakos sprendimui pasikviesti filmuotis būtent vaikus, nes kūrinys „Kiek upė turi krantų“ yra patyrusio suaugusiojo pokalbis su jaunu žmogumi, kuris tik pradeda gyvenimo kelionę... Kadangi su Valda turime du vaikus, kuriems kaip tik šiuo metu pradeda kilti įvairūs gyvenimiški klausimai, jie susiduria su pirmosiomis žmonių pasaulio situacijomis, pamanėme, kad jie galėtų itin tikroviškai atspindėti dainos mintį. Labai nudžiugome, kuomet vaikai be jokių abejonių iš karto sutiko filmuotis. Tai tapo visos šeimos projektu ir tam tikra prasme nuotykiu, kuris išliks ypatingu kūrybiniu prisiminimu mums visiems.

Ar santykiai šeimoje, tam tikros patirtys ir nuotaikos veikia Jūsų kūrybą? Naujos dainos pristatyme kalbate apie ankstyvą vaikystę, praleistą Irake prie Tigro upės. Ar nauja daina yra apie vidinius Jūsų paties išgyvenimus, kuriais norite pasidalinti su savo klausytojais?

Tikrai taip. Mano vaikystė, kol buvo gyva mama, buvo labai laiminga. Šie metai man davė labai daug. Šeimos šviesa ir šiluma mane lydi iki šiol, semiuosi iš šių metų stiprybės. Laikas, praleistas saulėtame Bagdade, tarp daugybės giminių ir šeimos draugų, manyje paliko daug vidinės jėgos. Šiais metais grįžau į Bagdadą po daugelio metų, išėjau pasivaikščioti prie Tigro upės, ir mane užliejo visa ši energija. Būtent tuomet ir gimė dainos „Kiek upė turi krantų“ tekstas bei pati idėja.

Kažkuria prasme šioje dainoje slypi mano pokalbis su savimi, bet kartu tai yra priminimas mums visiems, kad gyvenime yra daug dalykų, kurie yra aukščiau įprastos buities. Tikiu, kad mūsų kasdienybė taptų kitokia, jeigu bent iš dalies mes prisimintume save, kai buvome vaikais. Jokiu būdu neteigiu, kad turime tapti vaikais. Tik kviečiu susigrąžinti tą polėkio ir laisvės jausmą, kurį turėjome būdami vaikais. Juk tuomet viskas buvo ypatinga, nepaprasta. Svajonės buvo tikros. Žinojimas buvo tikras. Tai ypatinga būsena, nereikia jos pamiršti.

Koks esate tėtis savo vaikams? Kuo vadovaujatės auklėdamas juos ir kaip pavyksta išsaugoti darnią šeimą, kuri, akivaizdu, stipriai Jus palaiko net ir kūrybiniuose planuose. Pasidalinkite šia paslaptimi.

Matyt, geriausia būtų paklausti vaikų, koks esu tėtis. O paslaptis yra paprasta - vadovaujuosi meile. Nieko daugiau negaliu nei pridurti, nei atimti. Meilė yra geriausias patarėjas ir geriausias vadovas.

Iš ko semiatės gyvenimiškų jėgų? Koks yra Jūsų gyvenimo būdas? Jau labai seniai esate pasisakęs prieš alkoholio vartojimą, nerūkote. Galbūt įsitikinimai pasikeitė, o gal atradote kitų sveikatos stiprinimo būdų?

Iš tikrųjų tai yra gilus klausimas - iš ko semiuosi gyvenimo jėgų ir kur jas atrandu. Grįžtant prie muzikos, kūryba, kaip aš ją suvokiu, - tai vienas iš pagrindinių mano energijos šaltinių. Kitas svarbus elementas - tai mano šeima, žmona, vaikai ir sesės Gretos šeima. Jie mane labai palaiko ir stiprina. Na, o jeigu kalbant paprasčiau, apie patį gyvenimo būdą - tai tiesiog priemonės, kurios stiprina mano kūną. Šiuo klausimu aš labai stebiu savo mitybą, esu atidus maistui ir nemažai laiko skiriu sportui. Visiškai nevartoju alkoholio ir nerūkau nei tradicinių, nei elektroninių cigarečių.

Ar dažnai leidžiate vasaras Lietuvoje? Kur dažniau renkatės poilsį - prie jūros ar ežerų? Ar mėgstate keliauti į užsienį ir kokios artimiausios kelionės Jūsų laukia?

Vasaras leisti mėgstu Lietuvoje. Kol vaikai buvo maži, visuomet keliaudavome prie Baltijos jūros. Tai buvo ypatingas laikas, vaikai yra išsaugoję daugybę prisiminimų apie kopas, jūrą, saulę, šokinėjimą per bangas, smėlio pilis... Pastaraisiais metais vis dažniau renkamės sodybą prie ežero. Užsienio kelionės tapo neatskiriama gyvenimo ir darbo dalimi, tad šį malonumą beveik visuomet su žmona deriname prie darbų planų. Kiekvienoje šalyje planuojame laiką susitikimams ir laisvalaikiui. Vaikai jau pripratę prie šio režimo (juokiasi).

Minėjote, kad vasaros sezono atidarymo koncertas Palangoje bus vienintelis pasirodymas prie jūros šią vasarą. Ar dar galima įsigyti bilietų ir koks didžiausias netikėtumas lauks žiūrovų?

Taip, šią vasarą tai bus vienintelis mano koncertas pajūryje. Bilietų dar yra, bet paskubėkite. Koncerte vyks tikrai įspūdingas garso, šviesų efektų ir naujausių technologijų šou ir, kaip minėjau, skambės visų laikų žinomiausi hitai. Šiam koncertui labai nuoširdžiai ruošiuosi, nes tai bus pirmas mano solinis koncertas po gana ilgos sceninės pertraukos. Trumpai tariant - grįžtu į didžiąją sceną ir tuo labai džiaugiuosi. Visų labai laukiu ir tikiuosi pamatyti Palangos koncertų salėje birželio 2 d. 20 val. Galiu užtikrinti, kad šio vakaro dalyviams sugrįš tik patys šilčiausi prisiminimai, sustiprės gražiausių emocijų spalvos, ir mes visi panirsime į mūsų visų muzikinę kelionę laiku…

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder