Atnaujintas skulptūrų parkas kviečia klaipėdiečius į nemokamą spektaklio premjerą spalio 5, 6 dienomis

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus drauge su Šeiko šokio teatru pristato garso ir šokio spektaklį „Akmenimi srūvantis laikas“.

Ši choreografinė-istorinė kompozicija – apie žmogaus kelionę, kurios metu jis pereina vandenį, ugnį, akmenį ir šlovę. Simbolinis mitinis laikas persipina su gyvenusių žmonių likimais.

Tai – jau trečiasis Šeiko šokio teatro spektaklis apie Klaipėdos miesto istoriją

Pirmieji – „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda transit Memel“ (2015) ir „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ (2018), kaip ir „Akmenimi srūvantis laikas“, – sukurti bendradarbiaujant choreografei režisierei Agnijai Šeiko, kompozitoriui Kristijonui Lučinskui ir scenaristei Sondrai Simanai. Kostiumų autorė Polina Nimrea į kūrybinę komandą įsilieja pirmą kartą.

Į kelionę paskui akmenimi srūvantį laiką

Spektaklio meninė realybė, fragmentiškai suausta iš istorijų ir poetinių tekstų, pristato šios vietos dvi tapatybes – tai sunaikintos senosios miesto kapinės ir jų vietoje sovietmečiu įkurta skulptūros meno ekspozicija.

Parko kraštovaizdis virsta scenovaizdžiu. Kelionė prasideda pirmykščiame rojaus sode, kur auga skulptoriaus Sauliaus Šiukštos pasodintas „Augalas“ ir baigiasi ties XIX a. fortifikacine lauko kalvele, perkeista į švytintį kalną, nuo kurio viršūnės skamba vario triūbos. Tai ir kalnas-skulptūra, ir ledainė atminčiai išsaugoti ar kita galima keisčiausia metamorfozė žiūrovo vaizduotėje.

Siurrealistinėje kelionėje žiūrovus lydi pirmieji žmonės – Ieva ir Adomas – bei varnas, kelis šimtus metų gyvenantis tankiausiame parko medyje. Spektaklio žaismingumui sukurti pasitelkta tikra istorija apie papūgėles, kurias vaikai laidodavo apleistose po karo kapinėse. Varnas spektaklyje veikia kaip gilioji išmintis, o papūgėlės – kaip šio pasaulio spalvos, lengvumas ir džiaugsmas.

„Kur gyvenimas, ten mirtis. Ir atvirkščiai. Tai tarsi banguojanti marška, užmesta ant žmonijos kūno. Belieka banguoti drauge“, – sako spektaklio kūrėjai, kviesdami į kelionę paskui akmenimi srūvantį laiką.

Parko istorijos kvies pasiklausyti ir vėliau

Nuo šių metų lapkričio 1 d. spektaklio garso takelis parko lankytojams nemokamai bus pasiekiamas nuskaičius QR kodą dviejuose kompiuteriniuose terminaluose, stovinčiuose prie įėjimų į parką nuo Liepų g. ir nuo K. Donelaičio g.

Nemokama registracija į spektaklio premjerą

~ Spalio 5 d. 18:30. Būtina registracijos forma: https://forms.gle/hMnLKDJm7JpZctCT8

~ Spalio 6 d. 16:30. Būtina registracijos forma: https://forms.gle/2HUXEcyMMsuBCZ6ZA

~ Spalio 6 d. 18:30. Būtina registracijos forma: https://forms.gle/xitVgSBr5WMrGMJFA

Spektaklio kūrybinė grupė

  • Scenarijaus autorė – Sondra Simana
  • Kompozitorius, garso takelio autorius – Kristijonas Lučinskas
  • Režisierė – Agnija Šeiko
  • Kostiumų dailininkė – Polina Nimrea
  • Scenografė – Sigita Šimkūnaitė
  • Choreografija: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Marija Untulytė

Šokėjai: Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Marija Untulytė, LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedros studentai

Projektą vykdo Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, bendradarbiaudamas su Šeiko šokio teatru.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder