Dešimtosios „Jauno teatro dienos“ jubiliejų švęs turguje

Teatro festivalis „Jauno teatro dienos“ (JTD) kasmet Klaipėdoje sutelkia tarptautinę keliasdešimties menininkų komandą, kuri savo teatriniais eksperimentais stebina miestiečius.

Įvairias Klaipėdos erdves per dešimtmetį jau aplankę festivalio renginiai šiemet grįžta į istorinį uostamiesčio centrą – Senąjį turgų. Būtent turguje, kur nuo XVIII amžiaus vyksta kultūriniai ir prekybiniai mainai, vyks teatrališkas, muzikalus ir žaismingas „Jauno teatro dienų“ gimtadienis - nemokamuose jubiliejaus renginiuose kviečiami dalyvauti miesto gyventojai ir svečiai.

Festivalį nuo 2012 metų organizuojantis Klaipėdos jaunimo teatras (KJT) džiaugiasi, kad kasmet renginys keitėsi ir augo, o šiemet trankiai švęs dešimtmetį.

 

 

„Kiekvienais metais siekiame „Jauno teatro dienas“ atnaujinti: kurti vis naujose erdvėse, imtis naujų temų, sutraukti naujus kūrėjus. Šiemet, minėdami dešimtmetį, nusprendėme švęsti ne tik menininkų bendruomenėje, bet ir su miestiečiais, tad kuriame jiems didžiulį teatro, muzikos, šokio ir bendravimo renginį.

Labai lauksime klaipėdiečių turguje, juk jie taip pat turi ką švęsti – jau dešimt metų jų mieste vyksta analogų Lietuvoje neturintis festivalis,“ - sako viena iš organizatorių, KJT aktorė Justina Burakaitė.

Teatro grupių pasirodymai pagal miestiečių mintis

Festivalį pradės kūrybinės teatro profesionalų dirbtuvės birželio 8-10 dienomis. JTD dirbtuvėse iš režisierių, dramaturgų, scenografų ir aktorių sudarytos grupės kurs savo pasirodymus ir juose nagrinės komedijos žanrą.

Pasak organizatorių, festivalio žiūrovai šiemet taip pat turi galimybę prisidėti prie renginio temos.

„Šiais metais JTD pirmą kartą vyksta birželį, tad pasirinkome žaismingą komedijos žanrą. Skatinsime kūrybines grupes išlaikyti pasirodymų komiškumą ir juo stebinti šventės turguje lankytojus.

Tikslesnes inspiracijas grupių pasirodymams šįkart suformuluos klaipėdiečiai: savaitę iki renginio Senajame turguje bus galima rasti lentą, kurioje kasdien bus užduodamas klausimas miestiečiams, iš atsakymų gims užduotys kūrybinėms grupėms, tad žmogus atsakęs į vieną iš klausimų galbūt šeštadienį pamatys pasirodymą, susijusį su jo atsakymu,“ - apie ypatingą festivalio temą pasakojo J. Burakaitė.

Kūrybinėse dirbtuvėse šiemet dalyvaus kūrėjai iš 7 šalių – Lietuvos, Prancūzijos, Lenkijos, Italijos, Filipinų, Rumunijos ir Estijos. Jų kurtus pasirodymus žiūrovai išvys birželio 11-ąją šventės turguje metu.

Šešios valandos nemokamos kultūros turguje

Sprendimas pagrindinį festivalio renginį kurti turguje ne visai atsitiktinis – šiemet jubiliejų švenčia ne tik „Jauno teatro dienos“, bet ir pats Senasis turgus – minimos 300-osios jo veiklos metinės.

Klaipėdiečiams festivalio organizatoriai suteiks progą susipažinti su šios vietos istorija – birželio 9-ąją 18 val. Senajame turguje vyks nemokama ekskursija miestiečiams, pasakosianti turgaus įdomybes iš kelių šimtų metų jo istorijos.

Birželio 11 d. 11 val. ryte miestiečius džiugins specialus Senojo turgaus 300 metų minėjimas, kuriame pasirodys ir muzikinį sveikinimą atliks LMTA 3-io kurso vaidybos studentai ir kt.

16 val. specialioje JTD turgaus scenoje prasidės šešias valandas truksiantis teatrališkas JTD gimtadienis, kuris pasiūlys publikai įvairią ir turiningą programą.

Renginio programoje pasirodys net keturi Klaipėdos teatrai. Šventę organizuojantis Klaipėdos jaunimo teatras ir jo aktoriai bus renginio šeimininkai ir vedėjai. „Taško teatro“ spektaklio „Amerika pirtyje“ personažai pakvies turgaus lankytojus prasimankštinti teatrališkose estafetėse bei džiugins stebėtojų ausis gyva orkestrėlio muzika.

Trupės „Æmotion Theatre“ aktoriai atliks net du pasirodymus – ritminį kūrinį „Tabulas musica“ ir teatralizuoto gitarų orkestro atliekamą programą „Laiškai Mačerniui“ pagal poeto eiles.

O Klaipėdos dramos teatro aktorių grupė „Kreivos muzikos orkestras“ džiugins visoms progoms tinkama, smagiai kreiva muzikine programa.

Teatro pasirodymus papildys keturios muzikinės grupės. Gypsy jazz muziką grojanti grupė „Hit-Kick“ savo pasirodyme naujam gyvenimui prikels senuosius hitus ir privers juos išgirsti naujai.

Turgaus scenoje debiutuos LMTA vaidybos studentų grupė „Kopa“ bei neseniai į Klaipėdą atvykusių ir LMTA Menų akademijoje teatro studijas pabaigsiančių ukraniečių grupė.

O visą JTD teatrališko gimtadienio šventimą vainikuos indie/folk/rock grupė „Baltasis kiras“, pakviesianti turgaus lankytojus į muzikalų paukščio skrydį.

Viso renginio metu skirtingose turgaus erdvėse pasirodys JTD kūrybinių dirbtuvių menininkų grupės, o šurmuliuojančią atmosferą palaikys nuo turgaus kultūros neatsiejami amatininkai, prekeiviai, užkandžių ir gėrimų siūlytojai bei speciali pramogų ir žaidimų zona vaikams.

„Turgus dažniausiai asocijuojasi su prekyba ar mainais, tad šiemet, į turgų persikėlęs festivalis „Jauno teatro dienos“ jame surengs meno, kultūros, teatro, bendravimo ir geros nuotaikos mainus. Tikime, kad būtent toks trankus ir džiaugsmingas turi būti festivalio dešimtmetis,“ - sako festivalio organizatoriai.

Festivalis „Jauno teatro dienos“ vyks birželio 8-11 dienomis, pagrindiniai renginiai vyks Senajame turguje (Turgaus a. 5, Klaipėda). Visi festivalio renginiai nemokami, į birželio 9-osios d. ekskursiją būtina išankstinė registracija: agne@jtd.lt. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Detali informacija apie JTD renginius – www.jtd.lt ir „Jauno teatro dienos“ facebook paskyroje.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder