Koncertai dovanoja visapusišką patirtį, juose muzika dažnai persipina su teatralizuotais elementais, skirtingomis temomis ar istorijomis.
Palangos kultūros centro direktorė Vita Petrauskienė ir vadybininkė Indrė Žvikaitė džiaugiasi, jog per kelis metus užsimezgę ryšiai su talentingais atlikėjais išsivysto į bendrą kūrybos procesą: „Kiekvienais metais koncertų cikle siekiame auditorijai pristatyti kažką unikalaus, dar negirdėto, o muzikantai išgirdę mūsų žinutę atitinkamai improvizuoja savo repertuaru ir iš to susidėlioja gražiausios programos.
Pavyzdžiui šiemet koncertų ciklą dedikuojame 200 metų jubiliejui, kuomet LDK bajoras, didikas Mykolas Tiškevičius įsigijo Palangos dvarvietę.
Atitinkamai ir ciklą kreipiame į praėjusių epochų muziką, ieškome įdomesnių programų. Labai džiaugiamės kūrybine bičiulyste su saksofono virtuozu Kęstučiu Vaiginiu.
Prieš tris metus kurhauze jis pirmą kartą koncertavo su suomių pianistu Joonu Haavisto, dar po poros metų bediskutuojant užgimė neįtikėtinai nuostabi jo ir Mettis styginių kvarteto programa „Naujametinis Piazzollos džiazas“, o šiemet balandžio 4 d. saksofonininkas pristatys baroko džiazą su Grammy nominantais, laimėtojais iš Niujorko.“
Tai įspūdinga tarptautinė kompanija, puikiai džiazo elitui pažįstami vardai.
Johnathan Blake - vienas geidžiamiausių šių dienų būgnininkų, grojantis su žymiausiais kolektyvais tokiais kaip Kenny Barron trio, Tom Harrell kvintetu, Maria Sneider Orchestra bei daugelių kitų džiazo kolektyvų, liaupsinamas DownBeat ir kitų elitinių džiazo žurnalų kaip moderniausias šių dienų Niujorko būgnininkas.
Boris Kozlov - tris „Grammy“ apdovanojimus pelnęs kompozitorius, Brian Lynch ir Eddie Palmieri kvarteto narys, Michael Brecker ansamblio narys, Opus 5, Manhattan Transfers, Mingus Bigband ir daugelio kitų kolektyvų kontrabosininkas.
Joonas Haavisto - vienas žymiausių ir aktyviausių pianistų iš Suomijos, tarptautinių džiazo kolektyvų narys, debiutavęs 2023 metais su savo trio Blue Note klube Niujorke, Steinway artistas, nuolatinis Kęstučio Vaiginio scenos partneris.
Saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis - vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis.
Su įvairiais kolektyvais jis atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Indijoje, P. Korėjoje, Kinijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse.
Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Davidas Berkmanas, Davidas Kikoski, Borisas Kozlovas, Donaldas Edwards, Aleksas Sipiaginas, Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Joonas Haavisto, Mike Sternas, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikantai. Kęstučio Vaiginio diskografijoje – dešimt albumų, tarp jų – penki autoriniai.
„Jo vizija – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą „Unexpected Choices”, įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.
Koncertų turas Lietuvoje – šio kvarteto debiutas.
Jo programoje – anksčiau sukurtos ir visiškai naujos Kęstučio Vaiginio kompozicijos, bei klasikos šedevrai.
Palangos kultūros centrui Kęstutis Vaiginis atskleidė keletą kūrybinių užkulisių detalių, kuriomis norime pasidalinti.
Jūsų kūrybinis kelias išties įspūdingas. Kokius išskirtumėte svarbiausius savo kaip muziko, kompozitoriaus kūrybos etapus?
Kūryba, kuria gali dalintis su klausytoju įvairiais formatais, ar įamžinti CD ar LP pavidalu, arba gyvu koncertu yra pats didžiausias kaip kompozitoriui ir atlikėjui momentas.
Aš savo gyvenime neišskiriu etapų, o tik matau kad kiekvienas etapas yra brandesnis už prieš tai buvusį.
Labai vertinu kiekvieną savo kūrybos etapą, kuris tik brandina mane kaip kompozitorių ir atlikėją, bei palieką man kaip menininkui stiprų jausmą ir užsispyrimą bei norą eiti tolyn.
Kas paskatino susiburti į šį tarptautinį džiazo kvartetą?
Šis kvartetas, tai puikiai pažystami muzikantai, bei pasirinktas derinys turėtų atnešti įspūdingą rezultatą.
Ar lengva džiazuoti baroką?
Taip, Barokas tai ir yra džiazas.
Baroko džiaze dažnai dalyvauja muzikantai, puikiai išmanantys tiek klasikinę, tiek džiazo techniką, turintys puikią patirtį bei gebantys naršyti sudėtingose baroko muzikos melodijose ir harmonijose, kartu išlaikantys improvizacinę džiazo dvasią.
Tarp žymių baroko džiazo menininkų yra Jacques'as Loussier, garsėjantis Johanno Sebastiano Bacho muzikos džiazo interpretacijomis, ir Uri Caine'as, sujungęs baroko muzikos elementus su šiuolaikine džiazo improvizacija.
Apskritai baroko džiazas - novatoriškas žanras, jungiantis atotrūkį tarp klasikinės ir džiazo muzikos, sukuriantis unikalią ir gyvybingą muzikinę patirtį klausytojams, pilnas netikėtų improvizacijų.
Ką jums reiškia Palanga?
Palanga ir jos išskirtinė publika mums yra labai brangi.
Tai puiki galimybė pristatyti gražiausio Lietuvos kurorto klausytojams aukščiausio meninio lygio projektus, išskirtinius muzikantus iš Europos ir JAV, kurie pripažinti visame pasaulyje.
Labai kviečiame Jus visus, klasikinės ir džiazo muzikos gurmanus, atvykti į išskirtinį koncertą kuris vyks Palangos Kurhauzo koncertų salėje, balandžio 4 dieną. 18 val.
Bilietus platina KAKAVA.LT
Rašyti komentarą