Ernesto Žvaigždino tapybos paroda „Mažosios Lietuvos mažoji architektūra mažame formate“

Klaipėdos „Rūtų“ galerijoje (Danės g. 9) sausio 6 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma tapytojo Ernesto Žvaigždino personalinė darbų paroda „Mažosios Lietuvos mažoji architektūra mažame formate. Ir ne tik…“, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Parodos pavadinimas talpina ne tik Klaipėdos kraštui reikšmingą datą, bet taip pat atspindi pastarojo meto kūrybinius dailininko ieškojimus.

Iš tiesų, autorius savo darbuose nuolat grįžta prie Mažosios Lietuvos temos, Klaipėdos krašto architektūros reprezentacijos, dažnai improvizacijoms pasitelkia kamerinius formatus.

Atpažįstamas autoriaus braižas, turtinga tapybos kalba, laisvas, asociatyvus ir emocionalus turinys - visa tai ir dar daugiau telpa E. Žvaigždino miniatiūrose.

Pastaruosiuose dailininko kūriniuose pastebimas vis didesnis polinkis į abstrakciją.

Drobėse išnyrantys abstrahuoti pastatų, laivų fragmentai, žmogiški siluetai bei juos supanti efemeriška aplinka susipina į akyse pulsuojančią, dinamišką, kontrastingą ekspresiją.

Pastoziški, reljefiniai drobių paviršiai, aplikuojamos grynosios spalvos žiūrovui leidžia vizualiai „pačiupinėti“ kūrinius, pajusti tikrąjį tapybos medijos gaivališkumą.

Pats autorius apie savo parodą atsiliepia taip: "Visa mano kūryba, kaip ir esanti šioje parodoje, mažo formato, yra susieta su Mažąja Lietuva. Tai mane įkvepia įvairioms improvizacijoms ir interpretacijoms. Tai neišsenkama tema…

Tapau tiems, kurie nori tai priimti, ir matau prasmę sau pačiam tik tiek, kiek ji reikalinga kitam - kas jau nėra niekas."

Ernestas Žvaigždinas gimė 1956 m. Klaipėdoje. Parodose dalyvauja nuo 1981 m. Priklauso Lietuvos dailininkų sąjungai.

Surengė tapybos parodas Lietuvoje ir užsienyje - Vokietijoje, Danijoje, JAV.

Didžiausią kūrybinę įtaką patyrė iš mokytojų - dailininko Alfredo Petro Gužo (1933-2013) bei tapytojo Ričardo Zdanavičiaus (g. 1956).

Paroda „Rūtų“ galerijoje veiks iki vasario 3 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder