Festivalį „TheATRIUM“ organizuojanti Klaipėdos dramos teatro komanda. Domo RIMEIKOS nuotr.

Festivalyje „TheATRIUM“ - svečiai net iš Taivano

Gegužę ir birželį Klaipėdos dramos teatre jau septintą kartą vyks tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. Gegužės 24-28 d. pristatomoje Lietuvos teatro vitrinoje klaipėdiečiams ir svečiams iš užsienio bus parodyta 11 atrinktų šalies teatrų spektaklių, o birželio 1-22 d. festivalio žiūrovai išvys tarptautinę programą - šešis spektaklius, kuriuos atveš teatrai iš Latvijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Ispanijos, Italijos ir Taivano.

Pirmieji satelitiniai festivalio „TheATRIUM“ renginiai prasideda jau kitą savaitę. Gegužės 9, 11 ir 18 d. Klaipėdos miesto kavinėse miestiečiai susitiks neformaliems pokalbiams su trijų Lietuvos teatro vitrinoje dalyvaujančių teatrų - Vilniaus miesto šokio teatro „Low air“, OKT / Vilniaus miesto teatro ir Valstybinio Vilniaus mažojo teatro atstovais.

Lietuvos teatro vitrinoje taip pat savo spektaklius pristatys MMLAB („Meno ir mokslo laboratorija“), Alytaus miesto teatras, teatras „Atviras ratas“, „Darbininkai“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, „Operomanija“. Festivalio šeimininkai - Klaipėdos dramos teatras - parodys du naujus savo kūrinius: Dmitrijaus Krymovo režisuotą „Fragmentą“ ir Michał Borczuch režisuotą spektaklį „Lost, lost, lost“.

Pasak lietuviškos festivalio programos koordinatoriaus, Klaipėdos dramos teatro kultūros projektų vadybininko Vilhelmo Milio, į festivalio vitriną šiemet kandidatavo net 36 spektakliai, o aštuonių žmonių komisija atrinko tuos spektaklius, kurie būtų įdomūs užsienio publikai.

Į „TheATRIUM“ Lietuvos teatro vitriną pasižiūrėti lietuviško teatro produkcijos atvyks apie 40 teatro profesionalų - įvairių tarptautinių teatro festivalių atstovų, prodiuserių, teatro kritikų ir pan. Jie atvyksta ne tik iš artimesnių Europos šalių, bet ir iš toliau - Omano, Indijos, Azerbaidžano ir kt.

Žvaigždėmis nusagstyta tarptautinė programa

Festivalio meno vadovas Gintaras Grajauskas trumpai pristatė svečių iš užsienio spektaklius, kurie festivlyje „The ATRIUM“ bus rodomi birželio mėnesį jau ne tokiu intensyviu tempu.

Tarptautinės programos renginiai prasidės birželio 1 d. nuo Keeley Forsyth muzikinio performanso, jį Jungtinės Karalystės menininkė išaugino iš sudėtingų asmeninių patirčių, vienam mėnesiui ji buvo netekusi balso, o šį psichosomatinį susirgimą jai padėjo įveikti muzika. Ją ji pasitelkia kurdama ir savo performansus, kuriuose pasakoja sunkiai gyvenančių žmonių istorijas.

Birželio 3 d. bus galima pamatyti Liepojos teatre Elmaro Senkovo režisuotą spektaklį „Grimai“. Šis spektaklis - klaipėdiečiams jau pažįstamo režisieriaus brolių Grimų pasakų interpretacija suaugusiesiems.

„Kas jį žino, prisimena, kaip tobulai E. Senkovas geba žaisti, kaip geba šokiruoti pereidamas nuo juoko iki siaubo, jo kūrybinė amplitudė labai plati. Šiame spektaklyje skamba kelios skirtingos kalbos, ir visos jos - dirbtinės, aktorių sukurtos repeticijų metu“, - sakė G. Grajauskas.

Birželio 8 d. svečių iš Italijos „Teatro Massimo“ spektaklis „Amistade“, anot festivalio meno vadovo, užburia aktoriaus Antonio Rezza meistriška vaidyba.

„Šis aktorius scenoje bendrauja su labai žymiu italų dainininku Fabrizio De André, kuris jau seniai miręs. Scenoje skamba tik dainininko balsas, įrašytas įvairių koncertų ir kitų renginių metu. Tai labai įdomus dviejų žmonių pokalbis apie egzistenciją“, - anonsavo G. Grajauskas.

Birželio 17 d. festivalio scenoje - ispanų teatro „Agrupación Señor Serrano“ spektaklis „Kalnas“. „Šis spektaklis, anot G. Grajausko, žiūrovą bando pasiekti per racionalumą, sveiką protą, bet taip pat rodo, kad ir sveiką protą lengva apgauti.“

Birželio 20 d. viešnios iš Portugalijos Raquel André pasirodymas - kol kas yra mįslė tiek festivalio organizatoriams, tiek jai pačiai. Ši menininkė, anot G. Grajausko, jau ne vienus metus kolekcionuoja žmones. „Klaipėdoje ji rinks įsimylėjėlių kolekciją. Kelios dienos prieš pasirodymą ji susitiks su grupe jai nepažįstamų žmonių, ne aktorių, ir bandys suformuoti, pagauti tarp jų kažkokį intymų santykį. Visa tai vėliau pateiks scenoje“, - intrigavo Klaipėdos dramos teatro meno vadovas.

Birželio 21 d. septintąjį festivalį „The ATRIUM“ užbaigs svečiai iš tolimojo Taivano „Shinehouse Theatre“, kurie parodys spektaklį „Bangų šnabždesys“.

„Vakariečio akiai šis spektaklis atrodys labai egzotiškas, bet taip pat labai gražus. Jis pasakoja apie žmogaus vienišumą, kuris laikui einant tik didėja ir ypač išryškėja katastrofų akivaizdoje“, - pasakojo G. Grajauskas.

Jau tradicija tapo, jog festivalio „TheATRIUM“ metu organizuojamos kūrybinės dirbtuvės su garsiais teatro menininkais iš užsienio. Šiemet su teatro profesionalais dirbs jau du kartus festivalyje „TheATRIUM“ viešėjęs žymus italų režisierius Alessandro Serra. Pasak Klaipėdos dramos teatro vadovo Tomo Juočio, netolimoje perspektyvoje planuojamas ir šio režisieriaus spektaklis Klaipėdos dramos teatre.

Kūrybine dirbtuves, pavadintas „Dvasinio kūno paieškos“, ves ir režisierius Po-Yuan Chung iš Taivano. Šios dirbtuvės taip pats bus skirtos aktoriams, bet atviros ir žiūrovams.

Kurs naują įvaizdį teatro balkonui

Jau trečius metus festivalis „TheATRIUM“ įtraukia dalyvius iš platesnio meno lauko. Šiais metais „TheATRIUM“ savo pėdsaką paliks menininkė Neringa Poškutė-Jukumienė.

Ji pasakojo, kad kūrybines gaires rado šiemečiame festivalio šūkyje „Šviesioji tamsos pusė“, šį šūkį paaiškinančiame tekste bei festivalio simbolio Apolono vizualinėje reprezentacijoje.

Menininkė sakė, kad Klaipėdos dramos teatre ketina įkurdinti dvi instaliacijas, kuriose bus naudojama briliantinė žaluma. Taip pat atliks keletą performatyvių veiksmų ir pasitelks tam tikrus krikščionių religinius įvaizdžius, nagrinėdama tikėjimo, ir ypač jo tamsiosios pusės, temą. N. Poškutė-Jukumienė intrigavo, jog festivalio metu visi žiūrovai ir praeiviai išvys kiek kitokį teatro balkono įvaizdį, nei yra įpratę matyti.

Ryšys su žiūrovais

Bilietai į tarptautinę festivalio „TheATRIUM“ programą platinami naujai sukurtoje paties teatro administruojamoje bilietų pardavimo sistemoje. Pasak T. Juočio, ji buvo reikalinga tam, kad teatras užmegztų tiesioginį ryšį su žiūrovais. Dar viena priemonė, kuri bus pasitelkta siekiant sustiprinti šį ryšį, - kvietimas žiūrovams po festivalio spektaklių pasidalinti atsiliepimais apie juos. Šiuos atsiliepimus teatras viešins socialiniuose tinkluose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder