Įspūdingoje „Tango Piazolla“ programoje – I. Prudnikovaitės balsas ir tango čempionų šokis

Viena ryškiausių Lietuvos operos solisčių Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4Tango“ kviečia į temperamentingą pasirodymą, kuris nukels į aistra, skambiais ritmais ir karščiu alsuojančią Lotynų Ameriką.

Vilniuje, Kaune ir Palangoje vyksiančiuose koncertuose skambės tango karaliumi tituluojamo vieno garsiausių Pietų Amerikos argentiniečių kompozitorių ir atlikėjų Astoro Piazzollos muzika.

Atmosferą dar labiau įkaitins triskart Europos tango čempionato nugalėtojai ir Pasaulio tango čempionato Buenos Airėse finalistai, tango virtuozai Brigita ir Carlosas Rodriguezai.

2021-aisiais minėtos 100-osios legendinio kompozitoriaus ir atlikėjo Astoro Piazzollos gimimo metinės.

Tradicinės tango muzikos novatoriumi vadinamas A. Piazzolla įtaigią, jausmingą, sielos gelmes virpinančią tango muziką sujungė su klasikinės bei džiazo muzikos elementais, taip sukurdamas vadinamąjį „naująjį tango“ (tango nuevo).

Šio kompozitoriaus dėka XX amžiuje vykusios tango revoliucijos paveiktas šokis peržengė žanro ribas ir užkariavo didžiąsias scenas.

Neeilinį vakarą, išskirtinai dedikuotą A.Piazzollos talentui ir muzikai, dovanos vidinės ramybės, gyvo temperamento, subtilios elegancijos mecosopranas, unikalaus tembro savininkė – Ieva Prudnikovaitė.

Jėgas atlikėja vienys su ryškiu „4Tango“ ansambliu, smuikininku Džeraldu Bidva, orkestro Kremerata Baltica bei Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteriu ir vibrafonininku Andriumi Rekašiumi (Vilniuje – Luku Budzinausku).

Kartu su atlikėja scenoje pasirodys 2019, 2020 ir 2021 metų Europos tango čempionato nugalėtojai Pasaulio tango čempionato Buenos Airėse finalistai, tango virtuozai – Brigita ir Carlosas Rodriguezai. „Tango – tai ne tik šokis, kaip įsivaizduoja daugelis.

Tai visa kultūra: muzika, poezija, šokis, gyvenimo būdas. Tango reiškia viską“, – teigia Brigita ir Carlosas Rodriguezai. Pasak jų, tango neturi nei sienų, nei profesijos.

Jis atviras visiems ir visam pasauliui. Tango gali šokti visi, tereikia pabandyti ir nepamiršti kantrybės, meilės, pagarbos sau ir partneriui.

Koncertuose skambės vien tik iš A. Piazzollos kūrinių, atpažįstamų per atstumą ir pamilstamų akimirksniu, sudaryta programa. Atradęs save tango muzikoje ir ją naujai interpretavęs, biografų skaičiavimais, A. Piazzolla sukūrė apie 3000 tango kūrinių, 50 melodijų kino filmams, spektaklių, baletų muzikos, įrašė 500 kūrinių.

Kompozitorius įtraukė įprastai tradiciniam tango atlikti nenaudotų instrumentų – elektrinę gitarą, fleitą, saksofoną, elektroninius instrumentus ir džiazo, roko būgnų komplektus. Brigita ir Carlosas Rodriguezai atvirauja, kad šokti pagal A. Piazollos muziką ypač sudėtinga, tačiau tai pora laiko savitu iššūkiu.

„A. Piazolla avangardistas. Jo kurtas tango daugiau skirtas klausymui „ausimis“. Šokti pagal jo sukurtą muziką labai sudėtinga, bet įmanoma. Tai mes ir parodysime.

Jo kūriniai nuostabūs, bet siekiant sušokti gerai, reikia įdėti nemažai darbo“, – patirtimi dalijasi tango šokio profesionalai. Brigita ir Carlosas Rodriguezai patikina, kad šios programos pasirodymuose scena bus pilna tango, kuris įsikūnys į muziką, dainą, šokį.

„Tango Piazzolla“ koncertai vyks lapkričio 9 dieną Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, lapkričio 11 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salė, lapkričio 12 dieną Palangos koncertų salėje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder