Joninėse Šventojoje šėls ir Argentinos lietuviai

Vienintelė vieta Lietuvoje, kur Jonines galima švęsti paplūdimyje prie jūros, yra Šventoji. Šiais metais Joninės Šventojoje tęsis net keturias dienas bei turės tarptautinį atspalvį - į pajūrį švęsti trumpiausios metų nakties atvyks ir apie 40 Argentinos lietuvių.

„Tikimės gero oro, nes šiais metais dauguma Joninių veiklų vyks prie jūros“, - sakė šventę organizuojančio Palangos kultūros centro direktorė Vita Petrauskienė.

Anot pašnekovės, birželio 21-24 dienomis Šventojoje tradiciškai šurmuliuos Joninių mugė, kurioje dalyvaus daugiau kaip 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.

Aktyvios pramogos pajūryje

Pajūryje Šventosios gyventojų ir svečių lauks daug aktyvių, sportinių pramogų, mankštos, estafetės ir, žinoma, maudynės jūroje.

Krepšinio aistruoliai šeštadienį kviečiami į krepšinio 2x2 varžybas Palangos sporto centro Šventosios pagrindinės mokyklos stadione.

Sekmadienį paplūdimyje prie skulptūros „Žvejo dukros“ rytinę mankštą su maudynėmis jūroje ves „Kopa Gym“ treneriai, o į paplūdimio aktyviąją zoną bus kviečiamos šeimos su vaikais. Čia vyks įvairios varžybos, estafetės, tinklinio varžybos.

Kokia šventė be dūzgių? Šeštadienio vakarą charizmatiškasis DJ Vladas kvies į linksmybes, šokius, skambant 70-90-ųjų hitams Šventosios pėsčiųjų aikštėje.

Saulės palydų misterija

Pagrindinė Joninių misterija vyks birželio 23-iąją, sekmadienį. „Dieną, nuo 15 val., šventės dalyvius kviesime pinti tradicinius vainikus iš pievų gėlių kartu su Argentinos lietuvių kolektyvu “Nemunas„ bei Palangos kultūros centro kolektyvais “Mėguva„, “Guboja„, “Bočiai„ ir “Banguolis„, vaišinsimės arbatomis, susipažinsime su Joninių burtais, o pagrindinis renginys prie laužo “Saulės palyda" prasidės 22 val. prie senojo molo, prie Šventosios upės žiočių.

Jame dalyvaus ir mūsų svečiai iš Argentinos. Tai - į šimtmetį mininčią Dainų šventę „Kad giria žaliuotų“ atvykę šokių kolektyvai, kurie panoro Jonines sutikti pajūryje ir aktyviai įsijungti į visas šventės veiklas. Dauguma jų savo tėvų ir senelių gimtinėje lankysis pirmą kartą", - pasakojo V. Petrauskienė.

Visi šventės dalyviai palydės saulę, o jai paskendus vandeny, bus įžiebta Joninių ugnis. Stebuklingą trumpiausios vasaros nakties vakarą prieš vidurnaktį vainikuos paparčio žiedo paieškos.

Linksmosios šėlionės su šokėjais ir „Hiperband“ grupe

Pirmadienį, birželio 24 d., Joninių šventę pratęs aktyvios pramogos prie jūros, o vakare, 19 val., Šventosios Centrinėje pėsčiųjų aikštėje vyks išskirtinis Jonų pagerbimas kartu su Argentinos lietuvių draugijos „Nemunas“ pasirodymais.

Jonines Šventojoje užbaigs linksmos šėlionės kartu su „Hiperband“ grupe. Koncertas skirtas legendinių ir į Lietuvos istoriją įrašytų dainų gerbėjams. Kartu su grupe galėsite dainuoti „Aš dar dainuosiu“, „Pamiršk mane“, „Laužai“ ir kitas gerai žinomas bei pamėgtas dainas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder