Jūrų adatos. Alfonso Mažūno nuotr.

Jūrų muziejuje bus galima ir siuvinėti, ir pamatyti, kaip auginamos jūrų adatos

Šeštadienį Lietuvos jūrų muziejus pakvies į ypatingą Tarptautinės muziejų nakties vakarą. Tą vakarą, kai visoje Europoje muziejai praskleidžia savo užkulisius, Jūrų muziejus kviečia pamatyti tai, ko negalima apžiūrėti paprastą darbo dieną: lankytojai užsuks į akvariumo laboratoriją, kurioje muziejaus biologai augina jūrų adatas.

Tai – nedidelės (apie 30-36 cm ilgio) žuvelės, gyvenančios nuo Šiaurės Atlanto pakrančių, įskaitant ir Lietuvą, iki Pirėnų pusiasalio (Ispanijos).

Jūrų adatų tema Muziejų nakčiai pasirinkta neatsitiktinai, atkreipia dėmesį Jūrų muziejus pranešime. Vakaras prasidės tarptautinės parodos „Adatos jūrai“ atidarymu. Tai – netikėta ir intriguojanti paroda, pateikianti siuvinėtas miniatiūras, kurių autores sujungia ekologinė mintis ir rūpestis dėl Baltijos likimo. Tai unikalus rankdarbių kūrėjų projektas, kalbantis apie Baltijos jūros taršą ir kviečiantis viešai diskusijai dėl neatsakingo žmogaus elgesio pasekmių jūrai.

Projektas surengtas bendradarbiaujant Baltijos jūros šalių tekstilininkams. Po diskusijų, keitimosi nuomonėmis ir pasidalijimo patirtimi, buvo sukurta dvylika menininkų darbų, kalbančių apie šiandienos Baltijos problemas. Kiekvieną kūrinį lydi menininko mintys apie ekologinę Baltijos jūros situaciją.

Parodos atidarymo metu rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves viena iš autorių – Aušra Merkelytė.

Vakaro kulminacija taps dainininkės ir dainų autorės Ingajos koncertas akvariumo erdvėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder