Klaipėdoje pagerbti kraujo donorai

Penktadienį Klaipėdoje pagerbti nuolatiniai kraujo donorai.

Per iškilmingą renginį pagerbta apie 60 donorų iš Klaipėdos ir Klaipėdos regiono, daugiau nei 30 kartų neatlygintinai davusių kraujo.

Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, uostamiestyje pirmaisiais COVID-19 pandemijos metais šiek tiek sumažėjęs kraujo donorų skaičius pastaraisiais metais grįžta į įprastas vėžes. 2020 metais kraujo NKC Klaipėdos skyriuje dovanojo 13,2 tūkst. donorų, pernai – beveik 14,3 tūkst., o šiemet, tikimasi, jų bus ne mažiau nei praėjusiais metais.

„Šis padėkos vakaras - tai galimybė tarti nuoširdų „ačiū“ tiems žmonėms, kurie reguliariai duoda kraujo gelbėdami kitų bendrapiliečių gyvybes ir padėdami jiems greičiau sveikti.

Viena donacija padeda trims pacientams, todėl kviečiu visus geros valios žmones rasti laiko, užsukti į artimiausią kraujo donorystės centrą ir atminti – niekada nežinome, kada tokios pagalbos gali prireikti mums patiems“, – sakė D. Gutauskas.

Jo teigimu, Klaipėdos padalinyje kiekvieną mėnesį vidutiniškai kraujo duoda 1200 kraujo donorų. Uostamiestyje, kaip ir visoje Lietuvoje, kraujo duodančių vyrų ir moterų santykis yra panašus – vyrai sudaro 53–55 proc., moterys 45–47 proc. visų kraujo donorų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder