Klaipėdoje prasideda Mados savaitė

Rugpjūčio 2-6 dienomis užbanguos „Mados savaitė Klaipėdoje / Fashion Week Klaipėda“ renginių jūra. Festivalio metu pranešimus skaitys tarptautinio garso mados ekspertai, vyks lietuvių, estų, vokiečių ir švedų drabužių kolekcijų pristatymai, vakarėliai.

Festivalį atidarys vienos žymiausių stilisčių Lietuvoje Giedrės Anužytės tapybos paroda „Ryšys / Connection“ 18 val. „Kultūros fabrike“, Bangų g. 5A. Nuo 19 val. festivalio atidarymo renginys su tortu, muzika, šokiais, jaunųjų kostiumo kūrėjų eksperimentais ir tinklaveika persikels į kultūrinę erdvę „Hofas“ (Danės g. 8).

Mados stovykla profesionalams

Rugpjūčio 3 dieną „Lighthouse Hub“ (Liepų g. 83) nuo 10 val. buvusi Švedijos mados tarybos vadovė, įvairių dizaino organizacijų pirmininkė ir tarybų narė, konsultantė Lotta Ahlvar kalbės kūrybinio mąstymo ir tvarumo temomis; naujos kartos technologijų strategė, „fashiontech“ ekspertė, ateities įžvalgų agentūros „Storyfounders“ įkūrėja Odeta Jacė pristatys, kaip technologijos keičia pojūčius madoje; mados industrijos ekspertė iš Vokietijos Magdalena Bonamin dalinsis įžvalgomis, kaip pasikeitė mados ciklas dėl sparčiai besikeičiančių tendencijų ciklų ir ką tai reiškia prekių ženklams ir prekybai; asmenines sėkmės istorijas papasakos dizainerės Agnė Kuzmickaitė ir Berlyne kurianti Vaida Voraitė; rinkodaros konsultantė, LCC, ISM, VU VM dėstytoja Indrė Razbadauskaitė-Venskė atskleis, kas yra neurobrandingas, prekės ženklo širdis ir kas įtraukia vartotojus.

Po stovyklos vyks tinklaveikos renginys ir dizainerės iš Švedijos, kuri kuria drabužius ir papuošalus iš medžio, kolekcijos pristatymas.

Lotta Ahlvar

EKSPERTĖ. Viena iš Klaipėdos mados savaitės viešnių - Švedijos mados tarybos vadovė, įvairių dizaino organizacijų pirmininkė ir tarybų narė, konsultantė Lotta Ahlvar mados stovykloje kalbės kūrybinio mąstymo ir tvarumo temomis.

Tarptautinis mados forumas

Rugpjūčio 4 dieną nuo 13 val. „Lighthouse Hub“ vyks tarptautinis mados forumas, kuriame tarptautiniai ekspertai kalbės apie mados, dizaino ir kūrybos inovacijas, supažindins su tekstilės inovacijomis, technologijų tendencijomis bei kintančio mados vartotojo elgsenos ir identiteto įžvalgomis.

Futuristė ir vizionierė, tendencijų prognozuotoja Victoria Diaz nagrinės kūrybiškumą ir lyderystę. „The Mills Fabrica“ atstovė, tvarių prekinių ženklų kuratorė Gabrielė Verikaitė kalbės apie inovatyvias medžiagas ir tekstilę.

„Phygital“ mados prekės ženklo KSAVA įkūrėjas Ignas Perminas pasidalins „phygital“ kolekcijos kūrimo procesu.

Niujorke gyvenanti mados žurnalistė, redaktorė ir prekių ženklų strategė Deimantė Vitkutė apžvelgs socialinių medijų galią.

Skaitmeninių mados namų „The Farbricant“ atstovė Ruzica Krtinic pateiks įžvalgų apie skaitmeninę mados industriją ir jos ateitį.

Dirbtinio intelekto (DI) mokslų daktarė, kūrybos technologė, DI meno ir mados pionierė, apdovanojimus pelniusi DI mados dizainerė, „Microsoft“ produkto vadovė Irina Raicu pateiks praktinių patarimų ir gudrybių, kaip panaudoti dirbtinį intelektą įkvėpimui, dizainui ir kūrybiškumui.

Irina Raicu

NOVATORĖ. DI mados dizainerė, „Microsoft“ produkto vadovė Irina Raicu pateiks praktinių patarimų ir gudrybių, kaip panaudoti dirbtinį intelektą įkvėpimui, dizainui ir kūrybiškumui.

Viešą ekspertų diskusiją moderuos stilistė ir mados žurnalistė Greta Kukštaitė. Po mados forumo - tradicinė tinklaveika.

Mados prekės ženklų paroda

Rugpjūčio 4 d. nuo 16 val. ir 5 d. nuo 12 val. „Kultūros fabrike“ veiks mados prekės ženklų paroda. Joje savo prekinius ženklus pristatys dizainerės Vaida Voraitė, Agnė Kuzmickaitė, Siret Ott, taip pat Guovarde ir kiti.

Drabužių kolekcijų pristatymai

Rugpjūčio 5 d. nuo 18 val. „Kultūros fabrike“ - tarptautinis madų šou, kuriame drabužių kolekcijas pristatys kūrėjai iš Lietuvos, Vokietijos ir Estijos: Karina Panina, Guovarde (DE), Lukas Svirplys, Collective Exposure (EST), Almantas Kunskas, Gretė Labanauskaitė, Raimedas Latvys, Siret Ott (EST), Liutauras Suvorovas. Nuo 21 val. Agnės Kuzmickaitės ir Leono Somovo kūrybinė kolaboracija - mados ir muzikos šou „Eskizai“.

Mados savaitės Klaipėdoje uždarymo vakarėlis vyks kultūrinėje erdvėje „Hofas“ su Jogaila ir Vitalijumi Vaiper.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder