Klaipėdos choras „Aukuras” atliks programą, dedikuotą lietuvių kompozitorių muzikai

Chorinės muzikos mėgėjai birželio 3 d. 18.30 val. kviečiami į Klaipėdos koncertų salę, kurioje Klaipėdos choras „Aukuras“ atliks lietuvių autorių kūrinių programą „Užmirštos dainos“.

Programą sudaręs ir jai diriguosiantis choro meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas pasakoja: „Laikotarpyje tarp 1990–2000 metų į chorų konkurso programą reikėdavo įtraukti šiuolaikinį savo šalies kompozitoriaus kūrinį. Kompozicijos, kuriamos chorų konkursams, yra pakankamai sudėtingos, ne visiems chorams įmanoma jas atlikti, todėl po kurio laiko jos užsimiršo. Tačiau tai yra chorinės muzikos pakilimo laikotarpio kūriniai, verti prisiminti ir skambėti koncertų salėse“.

Choras „Aukuras“ susikūrė 1993 metais. Kolektyvas yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, koncertavęs Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.  Lietuvių kompozitorių kūryba yra vienas prioritetinių „Aukuro“ repertuaro formavimo aspektų. Dalis koncerte skambėsiančių kūrinių įrašyta kolektyvo kompaktinėje plokštelėje.

„Aukuras“ koncerte atliks Jono Tamulionio kūrinius „Ite, musica est!“ ir „Namų psalmės“, kurių teksto autorius – garsus lietuvių poetas Justinas Marcinkevičius. Taip pat skambės viena žinomiausių V. Miškinio chorinių kompozicijų „Cantate Domino“ bei A. Martinaičio „Sanctus“. „Aukuras“ atliks „Carpe diem“, kurio tekstui Nijolė Sinkevičiūtė panaudojo lotyniškas sentencijas, o kompozicija Žydi akmenys ir medžiai parašyta pagal Vlado Braziūno eiles. 

Taip pat klausytojai koncerte išgirs Vaclovo Augustino chorinę kompoziciją „Treputė martela“, „Sonetas“ („Tu man graži kaip vasaros diena“), Jeronimo Kačinsko „Beržas“ ir Donato Zakaro „Vakar ir visados“. Atliekant dalį kūrinių chorui pritars liaudies instrumentų orkestro Trimitatis instrumentinė grupė (vadovas Anatolijus Tumanovas).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder