Klaipėdos koncertų salėje skambės klasicizmo muzikos šedevrai

Kasmet gruodžio pabaigoje Klaipėdos koncertų salėje koncertuoja Lietuvos kamerinis orkestras  – vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų.

Šįkart šventinės klasikos festivalyje „Salve Musica“ orkestras ir jo meno vadovas, dirigentas ir solistas Sergejus Krylovas atskleis klasicizmo muzikos genialumą. Programa „Klasicizmo muzikos šedevrai“ skambės gruodžio 28 d. 18.30 val.

Orkestras, patekęs į pasaulinį klasikinės muzikos elitą

Septintą dešimtmetį pradėjęs skaičiuoti Lietuvos kamerinis orkestras buvo įkurtas profesoriaus Sauliaus Sondeckio, o 2008 m. jo meno vadovu ir dirigentu tapo žymus smuikininkas virtuozas Sergejus Krylovas.

Šiandien orkestro gastrolių maršrutuose užfiksuotos beveik visos Europos šalys, Šiaurės ir Pietų Amerika, Pietų Afrikos Respublika, Japonija, Kinija, Australija.

Orkestro koncertų programose šalia baroko ir klasicizmo šedevrų svarbią vietą užima šiuolaikinės muzikos opusai, kolektyvas dėmesingas ir lietuvių kompozitorių kūrybai.

Tarp įrašytų per 100 įvairiausio repertuaro plokštelių išsiskiria viena, su kuria orkestras tapo pirmuoju Lietuvos kolektyvu, patekusiu į pasaulinį klasikinės muzikos elitą.

Tai garsiausios pasaulyje klasikinės muzikos leidėjos „Deutsche Grammophon“ išleista plokštelė su Lietuvos kamerinio orkestro ir Sergejaus Krylovo atliekamais Antonio Vivaldi kūriniais.

„Sergejus Krylovas užhipnotizavo klausytojus, grieždamas su pastangų nereikalaujančiu lyriškumu, nepaprastu grakštumu ir gyvu garsu, būdingu geriausių smuikininkų sėkmingiausiam grojimui“, – rašė The Times.

Tuo kaskart įsitikina jo koncertų klausytojai ir talento gerbėjai. Virtuozas jau užsitikrino vietą tarp žymiausių šiandienos atlikėjų. Platus S. Krylovo repertuaras apima muzikines epochas nuo ankstyvojo italų baroko iki XXI amžiaus avangardinių kompozicijų.

Smuiko virtuozas yra koncertavęs su žymiais Europos, Rusijos, Azijos ir Amerikos orkestrais, diriguojamais pasaulinį pripažinimą pelniusių batutos meistrų. Atlikėjas neretai ir pats pasirodo dirigento amplua. Kaip solistą bei dirigentą S. Krylovą pažinsime ir koncerte „Klasicizmo muzikos šedevrai“.

Skambės smuiko virtuozo A. Vivaldi muzika

Iki šių dienų XVIIIXIX a. sukurta klasicizmo stiliaus muzika yra viena populiariausių akademinės muzikos repertuare. Jos paprastumas, aiškumas ir simetrija mums, gyvenantiems skubančiame pasaulyje, teikia didelį malonumą, padeda sustoti ir grožėtis šia akimirka, todėl ji puikiai tinka šventiniam laikotarpiui.

Ryškias jos melodijas niūniuoja net ir visai tokia muzika nesidomintys žmonės, o profesionalai vertina lemtingus šios epochos meninius atradimus. Koncertas ir simfonija – klasicizmo suformuoti žanrai, su kuriais iš arti susipažinsime būsimoje Lietuvos kamerinio orkestro programoje.

Klasicizmo muzikos šedevrų“ vakarą išgirsime keturis Antonio Vivaldi koncertus, kurie skirti vienam, dviem, trims ir keturiems smuikams su orkestru. Jų solo partijas grieš net penki smuikininkai. Tai orkestro meno vadovas Sergejus Krylovas, koncertmeisteris Džeraldas Bidva ir trys gabiausi jaunosios muzikų kartos atstovai: Ieva Pranskutė, Simas Tankevičius, Kostas Tumosa.

Programos atomazga – legendomis apipintas kūrinys

A. Vivaldi jaunystėje išgarsėjo kaip smuiko virtuozas ir produktyvus kompozitorius. Savitą jo smuikavimo stilių įprasmina instrumentiniai koncertai. Šiems kūriniams būdingos šviesios, raiškios melodijos, veržlus, energingas ritmas, juntama tam tikra dramatinė įtampa tarp solisto ir orkestro, kartu solistui leidžiama pasireikšti kaip dominuojančiai individualybei.

Antroje vakaro dalyje skambėsianti Josepho Haydno „Atsisveikinimo simfonija“ apipinta įvairiomis legendomis. Pasakojama, kad šį kūrinį pirmą kartą grojantys orkestro muzikantai, gesindami ant pultų žvakes, vienas po kito paliko sceną.

Taip jie netiesiogiai orkestro kapelmeisterio Haydno globėjui ir darbdaviui kunigaikščiui Esterházy pareiškė nepasitenkinimą prastomis gyvenimo sąlygomis. Jau daugiau kaip 50 metų Lietuvos kamerinio orkestro muzikantai groja legendinį kūrinį, viena po kitos gęstant žvakėms, ir taip atsisveikina su senaisiais metais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder