Kuršių genties kiemo šurmulys Jono Šliūpo muziejuje

Gegužės 4 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia atsukti istorinį laikmetį ir nusikelti į mūsų protėvių VIII–XI a. Kuršių genties kiemą. 

Nuo 12 val. iki 17 val. kuršių genties istorijos klubas „Pilsots“ kvies lankytojus susipažinti su rekonstruota kuršių genties kasdienybe, kultūra, amatais.

Muziejaus kieme įsikūrusi Kuršių genties stovykla – tai baigiamoji parodos „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“ lydimųjų renginių ciklo dalis, skirta susipažinti su kuršių kultūros paveldu ir papasakoti apie kuršių moters pasaulėžiūrą, vaidmenį ir padėtį šeimoje bei visuomenėje.

Demonstruojama moters apranga, papuošalai, amuletai, ritualinių apeigų daiktai, amatai bei darbo ir buities įrankiai papasakos apie skirtingas ir svarbias Kuršių moters veiklas.

Pro lankytojų akis prabėgs teatralizuoti Kuršių genties moters gyvenimo fragmentai, rekonstruojantys to meto moters padėtį visuomenėje, pareigas ir atsakomybes šeimoje, mitologijoje.

Kartu tai ir paskutinė galimybė apsilankyti Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje veikiančioje parodoje „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“, kurioje pristatomas Palangos kapinyno moters kape rastas Kuršių moters papuošalas – smeigtas kryžine galvute su prikabintu sudėtinių kabučių juosta.

Kviečiame atvykti, patirti ir pažinti!

Kuršių genties kiemo programa

  • 12.00 Kuršių genties kiemo įkurtuvės.
  • 13.00–14.00 Teatralizuoti pristatymai, atskleidžiantys Kuršių genties moters vaidmenis visuomenėje.
  • 14.00–17.00 Amatų ir buities įrankių, aprangos ir papuošalų, ritualinės paskirties daiktų demonstravimas. Pokalbiai, diskusijos su lankytojais.

Kada: gegužės 4 d. 12.00 val.–17.00 val.

Kur: Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kieme (Vytauto g. 23A, Palanga)

Kaina?  renginys nemokamas 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder