Čia, įsibridusios į vandenį, dėmesį traukė trys nendrinės skulptūros – simbolinis, šį kraštą pamilęs viesulas, gramofonas, aplink kurį lyg natos tūpinėdavo baltos žuvėdros ir lekiantis su vėjeliu dviratininkas.
Idėją tokiu reginiu džiuginti pakeleivius jau daug metų puoselėja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.
Nendrių pjovimas marių pakrantėje– tai vienas iš nūdienos parko uždavinių, turinčių tikslą išvalyti pakrantes bei atverti marių peizažus, o menininkams nendrės – kūrybinė žaliava.
Prieš 25 metus gimęs ir jau tradicija tapęs sumanymas vasaros sezono pradžioje sukurti ir pastatyti čia nendrines kompozicijas, o vasaros pabaigoje –tęsiant lygiadienio papročius – dėkojimą dievams už derlių - jas sudeginti.
Šiais metais į nendrinių skulptūrų simpoziumą susirinko trys meistrai iš skirtingų Lietuvos kampelių - Kazys Venclovas, Arvydas Ališanka ir Tautvilas Povilionis.
Be kūrybinių kančių jiems teko patirti ir fizinius išbandymus – meniškai surišti nendres ir įtvirtinti dumblėtame įlankos dugne – darbas ne iš lengvųjų.
O įkvėpimo šaltiniu jiems išsyk tapo vėjas, padiktavęs ir lygiadienio šventės temą: „Pūsk, vėjau, pūsk!”.
Paskutines dienas skaičiuoja nendrinės skulptūros Gintaro įlankoje, tokios trapios ir laikinos, kaip ir mūsų žavioji vasara.
Rugsėjo 22-ąją jos virs ugnies spektakliu, kuriam muzikinę kompoziciją jau kuria aktoriai ir muzikai – Linas Švirinas, Vilija ir Gytis Šimelionis.
Ir vėjas pūs ir nupūs visa ką praeitin, atverdamas naujas duris į rudenį su vakarais prie židinio ir obuolių pyragu, su svajonėmis apie ateitį ir su laukimu kitos vasaros.
Rudens lygiadienio šventė vyks Juodkrantėje, Gintaro įlankoje rugsėjo 22 d., pradžia 19 val., pabaiga 22 val.
Autobusas Smiltynė – Juodkrantė - Smiltynė planuoja specialų reisą, sekite informaciją feisbuke -
Rašyti komentarą