Lietuvos autokroso čempionato etape Vilkyčiuose – daugiau nei pusšimtis dalyvių iš dviejų šalių

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse bus surengtas antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygų čempionato etapas. Jame prie starto stos beveik šešios dešimtys lenktynininkų. Nemažas pajėgas čia meta Latvijos atstovai, tad žiūrovai gali tikėtis itin dramatiškų varžybų ir kovos dėl kiekvieno Vilkyčių trasos metro.

Jau dabar aišku, kad žiūrovams Vilkyčiuose tikrai nebus kada nuobodžiauti, nes paraiškas pateikusių dalyvių skaičius netrukus perkops 60. Taigi metas apžvelgti, kokios pavardės puikuojasi vienoje ar kitoje klasėje ir ko galima tikėtis sekmadienį.

„Mini Buggy“ klasė į Vilkyčius atvyksta praktiškai pilna sudėtimi. Čia pasirodys šeši dalyviai – Kristupas Pilipavičius, Ąžuolas Dungveckis, Patrikas Dungveckis, Oskaras Dungveckis, Germantas Geležinis ir Adrijus Lugauskas. Bene labiausiai intriguojanti akistata įvyks tarp Ąžuolo Dungveckio ir Kristupo Pilipavičiaus. Pastarasis laimėjo pirmąjį sezono etapą Pavilkijo trasoje ir už nugaros paliko didžiausią savo oponentą Ąžuolą Dungveckį.

„Yaris Cup“ klasėje, kurioje jaunimas varžosi kėbuliniais automobiliais, registruoti penki dalyviai. Nugalėtoju pirmame etape tapo Matas Rimkus, tačiau Vilkyčiuose jam savo vertę reikės įrodinėti iš naujo, kadangi dalyvauti čia paraiškas pateikė Šakiuose tuomet nestartavę du jauni latviai – Linards Jasons ir Klavs Žvagins. Taip pat šioje klasėje pasirodys ir Kernius Šulinskas bei Ignas Petreikis. Pastarasis jaunuolis itin solidų tempą pademonstravo praėjusį savaitgalį įvykusiame Žemaitijos autokroso taurės etape, kur prie starto stojo su galingesnius automobilius vairuojančiais vyresniais varžovais ir tik dėl vienintelės klaidos liko per plauką nuo trečiosios vietos.

„Super1600“ įskaita šiuo metu jau yra subūrusi septynis dalyvius – Gražvydą Kielą, Eriką Narbutą, Karolį Petreikį, Robertą Steniulį, Vitalijų Skersį, Mantą Laskovą bei vieną lenktynininką iš Latvijos Davį Ūdrį. Pastarasis pirmame etape finišavo trečioje vietoje, o Karolis Petreikis ir Mantas Laskovas pasidalijo atitinkamai pirmą ir antrą vietas.

Pati gausiausia bus klasė „Super2000“. Būtent šios įskaitos dalyviai gyvena šviežiausiais prisiminimais iš Vilkyčių trasos, mat vos prieš kiek daugiau nei dvi savaites dauguma iš jų čia varžėsi Europos automobilių kroso čempionato metu rengtose Nacionalinės klasės varžybose. Šios klasės rikiuotę jau dabar sudaro dešimt lietuvių – Edvinas Miknius, Martynas Pikčilingis, Deividas Vasalauskas, Modestas Banelis, Povilas Vaškevičius, Antanas Mažonas, Arnas Kanapeckas, Audrius Kragas, Mindaugas Skiezgilas bei Laurynas Paulauskas. Jiems ramybę sudrumsti bandys jau puikiai pažįstamas latvis Raivis Grigorovičs su itin greitu „Ford Puma“ automobiliu. Tiesa, tikėtina, kad dabar esantis 11 dalyvių sąrašas dar nėra baigtinis, kadangi jame vis dar nematyti pirmojo etapo nugalėtojo Mindaugo Kanapackio. Vargu ar po tokio gero sezono starto jis galėtų sau leisti praleisti būsimas lenktynes, mat kol kas kovoje dėl čempiono vardo jo pozicija atrodo stipriausiai. Beje, jau dabar aišku, kad dalyviai dėl jų gausos varžysis atskiruose pogrupiuose ir galiausiai greičiausiųjų dešimtukas susitiks pagrindiniame finale.

Dar viena žavinga klasė – „SuperCars“. Europos automobilių kroso čempionato etapo metu Vilkyčiuose nacionaliniuose „SuperCars“ klasės važiavimuose lenktyniavo tik keturi dalyviai, tačiau šįkart jų čia bus beveik dvigubai daugiau. Čia pasirodys Jonas Ramanauskas, Dovydas Padgurskis, Paulius Šniukas, Ramūnas Zabiela, Eligijus Abartis, Edgaras Urba bei Audrius Stanis. Automobilių pajėgumai čia skaičiuojami šimtais arklio galių, tad „SuperCars“ klasėje bendra automobilių galia neabejotinai viršys 2000. Su didžiausiu taškų bagažu į Vilkyčius atvyksta pirmojo etapo laimėtojas Audrius Stanis. Tiesa, Europos autokroso čempionato etapo metu jį pavedė technika, tad galima sakyti, kad šis sportininkas dar turi nesuvestų sąskaitų su Vilkyčių trasa. Tačiau jo laukia sunki užduotis, nes Eligijus Abartis, po pergalės nacionalinėje „SuperCars“ klasėje, yra tikrai geros formos.

„Buggy1600“ klasėje kol kas paraiškas lenktyniauti pateikė tik du dalyviai – Kęstas Krakys bei Andrius Lugauskas, tačiau pirmame etape žiūrovai išvydo ir Tomą Zavarskį, Saulių Žundą, Robertą Janulį ir Tomą Skrodenį. Tikėtina, kad visi šie keturi sportininkai registruosis artimiausiu metu, nes praleisti vieną sezono etapą jiems būtų per didelė prabanga. Pirmąjį etapą Šakiuose laimėjo Andrius Lugauskas, o štai Vilkyčiuose, Europos autokroso čempionato klasėje „Buggy1600“ geriausiai pasirodė Saulius Žunda, užėmęs šeštą poziciją tarp geriausių Senojo žemyno lenktynininkų. Solidaus rezultato taip pat galima laukti ir iš Tomo Zavarskio, kuris, tikėtina, baigia atstatyti savo bagį po avarijos Europos autokroso čempionato etapo finaliniame važiavime.

B lygos čempionato klasėje 1600 paraiškas jau yra pateikę 8 dalyviai. Vienintelė varžybų dama Indrė Zatorskytė, svečias iš Latvijos Dainis Zemnieks bei dar kiti šeši mūsų tautiečiai – Gytis Zabiela, Vidmantas Šakinis, Liutauras Mockus, Mindaugas Jaudžemis, Danas Januševičius bei Paulius Jurevičius. Pirmasis etapas geriausiai klostėsi būtent Dainiui Zemniekui, ant antrosios vietos laiptelio Šakiuose žengė Indrė Zatorskytė, o Liutauras Mockus finišavo trečias.

Jau dabar visiškai pilnas, iš dešimties dalyvių sudarytas pogrupis registruotas klasėje 2000. Jei čia atsiras dar vienas dalyvis, bus rengiami važiavimai atskiruose pogrupiuose, tačiau nuo to intrigos bus tik daugiau. Dažniausiai iš skirtingų pogrupių į finalą patekę sportininkai pateikia staigmenų, tad čia prognozuoti pergalę ar lyderių trejetuką bus labai sunku. Prie starto šioje klasėje rikiuosis lietuviai Deividas Kusas, Edvinas Jevgrafovas, Gediminas Ašakėnas, Darius Liučvaikis, Viktoras Mikuckis, Modestas Šatkauskas, Tomas Balsys bei du latviai – Juris Mesters bei Dainis Žvagins.

Taigi, toks dalyvių sąstatas žada intrigą tiek kvalifikaciniuose važiavimuose, tiek lenktynes vainikuosiančiame finale. Nėra jokių abejonių, kad žiūrovai Vilkyčiuose galės tapti įspūdingų akimirkų liudininkais, kadangi ši trasa visuomet pažeria aštrių momentų. Tuo publika galėjo įsitikinti Europos autokroso čempionato etapo metu. Žiūrovų kaip visuomet Vilkyčiuose laukia tiek patogios stebėjimui tribūnos, tiek visa infrastruktūra, o viso renginio metu vyks prekyba maistu bei gėrimais.

Daugiau informacijos apie būsimas varžybas galima rasti Vilkyčių automobilių sporto klubo „Facebook“ paskyroje, o prekyba bilietais vyksta internetu „Bilietai.lt“ platformoje. Įsigyti išankstinį bilietą galima paspaudus čia. Nors bilietais bus prekiaujama ir vietoje, tačiau organizatoriai ragina įsigyti juos iš anksto, taip sutaupyti laiko renginio dieną ir garantuoti sau vietą Vilkyčiuose įvyksiančiame autokroso trileryje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder