Naujojoje Klaipėdos galerijoje - Simo Žaltausko tapybos paroda „Kelionės laike“

2022 m. liepos 14 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje, mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22, vyks Simo Žaltausko tapybos parodos „Kelionės laike“ atidarymas.

 

Žodis kelionės mus veda į tolius į plačius vandenynus, neatrastus horizontus į siekius ir norus dar kažko neregėto, nepajausto ir neištyrinėto. Žmogaus gyvenimas kelionė, kiekvienas žingsnis link kažko, rutinos suspaustas, kasdienybės rūpesčių, o gal svajingai pasinerti į svajones ir pakeliauti mintimis  į tolimus rytus, o gal nuskristi ten kur ...

Darbų ciklas pavadinimu "Kelionės laike" susideda šioje parodoje iš aplankytų šalių, kuriose gyvai tapiau miesto peizažus, dykumas, jūras, tolimus horizontus. Tapymas iš natūros čia ir dabar darbams suteikia daugiau gyvumo, kiekvienas potėpis turi būti apspręstas profesionaliai, spalvų gama, kompozicja. Visas dailininko potyriminis pasaulis, jo pasaulėjauta, kaip jis mato daiktus, kaip supranta peizažo motyvą jos turinį, viskas atsiskleidžia drobėje per liniją ir spalvą.

Kelionės įspūdžiai, man asmeniškai palieka įsimintiniausius pojūčius, kai perteikti per spalvą tos vietos būdingiausius bruožus, perteiki charakterį, bandai užkonservuoti drobėje peizažo kvapą, orą. Kas neįsipaišo į drobę, įsirašo į lapą poezijos būdu.

Kelionės laike ir tau pasiseks.

                                                                    ***

Naktis ilga, nakty tamsu

Šnabždėjo laukinis pavasaris

Ir naktis su tamsa uždengė akis

Priešaky besiskleidžiančiai rusvai magnolijai

Ah tas pašėlęs pavasaris

Nieko nerūpestingo ir pastovaus.

***

Raudonos burės plazdėjo mėlynam danguj

Mėlynam fone tu sužibėjai

Susupta žibučių glėbyje.

Ir taip trumpai lyg saulės žybsnis

Tosios mėlynam fone raudonų burių žybsnyje

Žibučių glėbyje tu išskridai

Raudonos burės vis plazdėjo...

Ir tu nesugrižai.

                                                                        Simas Žaltauskas        2022 liepos 2 d.

APIE AUTORIŲ:

Simas Žaltauskas (g. 1980 m. Klaipėdoje) Vilniaus dailės akademijoje (VDA) 2007 m. įgijo tapybos magistro laipsnį. 2004 m. dalyvavo Erasmus mainų programoje Castilla La Mancha universitete, Vizualiųjų menų fakultete (Cuenca, Ispanija). Nuo 2008 m. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys, nuo 2011 m. VDA Klaipėdos fakulteto dėstytojas. Aktyviai dalyvauja grupiniuose projektuose,  rengia personalines parodas Lietuvoje ir kitų šalių parodinėse erdvėse: Stokholme, Londone, Kardife ir kt., dalyvavo 29 bendrose parodose. Už savo kūrybą menininkas yra pelnęs įvairių stipendijų, premijų, apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje. Už lietuvių koloristinės tapybos tradicijos tęstinumą ir plėtrą 2003 m. tapytojas pelnė garsaus dailininko Viktoro Vizgirdos premiją, buvo įvertintas tapytojo Antano Gudaičio premija bei garbės diplomu. Šis kūrėjas atviras iššūkiams - 2018 m. gegužę kartu su pianistu iš JAV Alexander Paley dalyvavo aštuonias valandas trukusiame klasikinės muzikos maratone „Klasikos viražai“. Keturių koncertų metu žiūrovų akivaizdoje jis nutapė penkis įspūdingo dydžio paveikslus. Menininkas yra išleidęs ne vieną poezijos rinkinį.

Paroda vyks iki rugpjūčio 10 d.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder