Palangos kurhauze - jaukios muzikinės kelionės

Jau šį savaitgalį į Palangos kurhauzą sugrįžta jaukūs kokybiškos muzikos vakarai. Aukšto meninio lygio koncertuose skambės ne tik klasikinės muzikos gurmanus žavėsiančios melodijos, bet ir jauniesiems klausytojams įspūdį paliksiantys kūriniai.

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ į muzikinę kelionę kvies spalio 22 d., lapkričio 19 d. ir gruodžio 16 d.

Vienas ciklo renginių jau vyko rugsėjį - skambėjo kamerinio ansamblio „Paleasis“ atliekami L. van Beethoveno bei V. A. Mocarto kūriniai.

Spalio 22 d. 18 val. pianistas Gintaras Januševičius paruošė muzikinę misteriją „Venecijos pirklio istorijos“, sukurtą pagal Venecijos legendas ir vaizdus.

„Venecijos pirklio istorijose“ skambės 15 muzikos kūrinių nuo XVII amžiaus iki šių dienų.

Kartu su klasikos kompozitorių kūriniais ir paties G. Januševičiaus aranžuotėmis skambės ir specialiai šiai programai sukurtas lietuvių kompozitorės Nailios Galiamovos kūrinys „Vitražų fantazija“.

Šią programą G. Januševičius ruošė net trejus metus.

Lapkričio 19 d. 18 val. pianistė Eglė Andrejevaitė ir aktorė Birutė Mar pristato spektaklį-koncertą „Žiema Maljorkoje“, inspiruotą kompozitoriaus Frederiko Šopeno ir rašytojos Žorž Sand kūrybos ir meilės istorijos.

Gruodžio 16 d. 18 val. į kurhauzą ypač kviečiami jauniausieji klausytojai. Kompozitorė Vaida Striaupaitė-Beinarienė sukūrė miuziklą „Sidabrinis Ežerinis“ pagal Aldonos Liobytės stilizuotą pasaką, kupiną vandens pasaulio paslapčių, ryškių spalvų ir įdomių bei nuotaikingų personažų.

„Sidabrinio Ežerinio“ pasaką seks visas būrys muzikantų - kamerinis ansamblis „Musica Humana“, choras „Viva Voce“ bei operos solistai.

Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Indrė Žvikaitė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad koncertai, vykstantys kurhauze, nepalieka abejingų ir dėl išskirtinės šioje vietoje tvyrančios auros, ir dėl programos aukšto meninio lygio.

"Koncertų pasiūla yra tikrai didelė, tačiau kurhauze vykstantys koncertai išsiskiria savo originalumu, aukštu meniniu lygiu, nustebina ir galbūt pirmą kartą atėjusį klausytoją, ir klasikinės muzikos gurmaną.

Stengiamės, kad palangiškiai ir miesto svečiai turėtų galimybę klausytis gerų klasikinės muzikos koncertų čia, Palangoje.

Ieškome ekskliuzyvinių, vertingų programų, dėl to renginiai vyksta rečiau, tačiau atrenkame tikrai išskirtines programas.

Tikrai dar yra žmonių, kurie naujai atranda kurhauzą, čia vykstančius spektaklius, koncertus, tad norime pakviesti visus leistis į muzikinę kelionę šioje išskirtinėje vietoje", - sakė I. Žvikaitė.

Koncertų ciklas „Muzikos vakarai kurhauze“ vyksta jau ketvirtus metus. Kasmet klausytojams siūloma vis gausesnė ir turiningesnė programa.

"Jaučiame ir atlikėjų, muzikantų susidomėjimą, kurie žino, jog Palangos publika yra labai šilta ir laukia kurorte vykstančių koncertų.

Norime, kad šis koncertų ciklas plėstųsi ir galėtume surengti daugiau įvairesnių koncertų.

Vienas mūsų prioritetų yra koncertai šeimoms, nes norime, kad mažieji žiūrovai pažintų ir pamėgtų klasikinę muziką. O galimybė visiems šeimos nariams mėgautis kokybiška muzika kartu yra nuostabu", - mintimis dalijosi I. Žvikaitė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder