Palangos kurhauzo „nykštukas“ kviečia į meno festivalį ir buria bičiulių klubą

Ketvirtadienį į Palangos kurhauzo erdves sugrįžo „Kurhauzo nykštukas“ - menų festivalis vaikams. Jau penktą kartą vykstantis ir kurorto moksleivių laukiamas festivalis dovanoja ne tik profesionalių teatrų pasirodymus, bet ir kūrybines dirbtuves.

Rugsėjo 22-25 dienomis vaikai bei jų tėveliai kviečiami į nepaprastą teatro ir muzikos kelionę Palangos kurhauze.

Per penkerius metus festivalis augo, žiūrovai džiaugėsi gausėjančia žanrų įvairove.

"Per penkerius metus mūsų kurhauzo palėpės gyventojas – nykštukas – užaugo ir suformavo savo asmenybę. Jis šmaikštus, energingas, kultūringas, talentingas bei besidomintis teatru.

Todėl šiais metais ir mes galėsime susipažinti su lėlių bei objektų teatrų subtilybėmis, išgirsti ir pamilti nepaprastai gražią muziką, prisiminti lietuvių liaudies pasakas bei pasinerti į kūrybos pasaulį", - teigė Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Ernesta Žaromskytė.

Laukiamas įvykis

Šiais metais menų festivalyje dalyvauja Lietuvos profesionalūs teatrai iš Vilniaus, Klaipėdos bei Kauno.

Ketvirtadienį ir penktadienį pradinių klasių mokiniams suplanuota pažintis su Klaipėdos lėlių teatru, Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru bei Stalo teatru iš Vilniaus.

Sekmadienį tėveliai ir jų vaikai kviečiami susipažinti su Kauno valstybinio muzikinio teatro spektakliu „Žalias žalias obuoliukas“ ir Vėjų teatro (Vilnius) spektakliu „Baisiai gražu“.

Visi spektakliai vyks kurhauzo teatro ir koncertų salėse, Grafų Tiškevičių alėja 1.

Tiesa, bilietų į sekmadienio renginius liko vos keletas, nes, pasak pašnekovės, festivalis išties labai laukiamas.

Mokytojai jau iš anksto pradeda domėtis, kada vyks festivalis, o vos prasidėjus prekybai bilietais, skubama rezervuoti vietas.

"Mokytojai jau žino šio festivalio renginių turinį ir kokybę, vaikams patinka profesionalių teatrų pasirodymai. O mes kiekvienais metais stengiamės nudžiuginti ne tik pasirodymais, bet ir dovanėlėmis.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais dovanojome medvilninius maišelius, šiemet turime įvairių prizų - knygų, maišelių, kvietimų į teatrą. Tai kurhauzo nykštuko dovanos", - "Vakarų ekspresui" pasakojo E. Žaromskytė.

Įkūrė bičiulių klubą

Šiais metais, penktojo jubiliejaus proga, įkuriamas „Kurhauzo nykštuko“ bičiulių klubas, kurio užsiėmimai bus nemokami.

"Jo metu visi kartu pažinsime teatrą, mokysimės kurti istorijas, vaidinti bei dar labiau pažinti mūsų visų mylimą draugą – nykštuką.

Taip pat klube diskutuosime apie festivalio spektaklius, jo personažus, vaidybos ypatumus.

Dalyvauti ir burtis į klubą bus kviečiami jaunieji žiūrovai, šeimos ir vaikai kurie patys jau dalyvauja teatro veikloje", - pasakojo E. Žaromskytė.

Pirmasis bičiulių klubo susitikimas vyks šį penktadienį - apie objektų teatrą papasakos ištikimiausias festivalio draugas – Stalo teatras ir jo vadovė Saulė Degutytė-Šiekštelienė.

Sekti informaciją apie bičiulių klubo susitikimus galima Palangos kultūros ir jaunimo centro puslapyje - www.pkjc.lt.

"Labai tikimės, kad į klubo susitikimus ateisiantys vaikai pamils teatrą, galbūt ateityje galėsime įkurti ir vaikų teatrą", - mintimis pasidalijo E. Žaromskytė.

Gemius

Sidebar placeholder