Prano Domšaičio galerijoje – dvi naujos parodos

Sausio 27-ąją 18.30 val. Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33, Klaipėda) atidaromos dvi naujos parodos. Tai – Tomo Daukšos paroda „Laimės švieselės“ ir britų fotomenininkų Jonty’io Tacono ir Laurie Griffitho fotografijų paroda „Babochka“.

T. Daukšos naujausias projektas „Laimės švieselės“ apmąsto tvarumą ir perteklių, harmoniją ir triukšmą kultūroje ir kasdieniame gyvenime bei meno ir dizaino santykį. Iš pirmo žvilgsnio neįpareigojantis, linksmas ir žaismingas projektas kelia svarbius ir aktualius klausimus, ar vaisingos ir realios yra mūsų gamtos apsaugos ir tvaraus gyvenimo pastangos.

Britų fotomenininkų J. Tacono ir L. Griffitho fotografijų paroda „Babochka“ tęsia pasakojimą apie identitetą ir galią. Paroda rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

 Babochka“ (liet. „drugelis“) yra fotografijos tyrimas, kurio objektas – atokus ir palyginti mažai pažįstamas Lietuvos miestas Visaginas, sovietinės okupacijos metais specialiai įkurtas tuo metu galingiausios pasaulyje atominės elektrinės statytojams ir darbuotojams.

Lietuvai siekiant įstoti į Europos Sąjungą, pagrindine sąlyga tapo baigti eksploatuoti Ignalinos elektrinę. Elektrinėje buvo naudojamos tokios pat reaktoriaus technologijos (RBMK-1500) kaip ir Černobylyje.

Jėgainės uždarymo įtaka Visagino miestui tapo pagrindine Laurie ir Jonty’io fotografijos projekto „Babochka“ ašimi. Menininkai įsitraukė į kadaise labai uždaros vietinės bendruomenės, kurią sudarė visos buvusios Sovietų Sąjungos tautų žmonės, gyvenimą ir iš arti tyrinėjo kone šventai saugomą elektrinės vidų.

Parodos veiks iki gegužės 1-osios.

 

Sidebar placeholder