„Ramybės“ galerijoje – tapybos ir juvelyrikos interpretacijos

Ilgojo Žolinės savaitgalio išvakarėse „Ramybės“ galerija ir vila „Ramybė“ rengia net keturių parodų atidarymus.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 11-ąją.,18 val. bus atidaryta žurnalistės ir fotomenininkės Lilijos Valatkienės tapybos darbų paroda „Tu vėjo paklausk”, o penktadienį, rugpjūčio 12 d. 18 val. vyks Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann tapybos parodos „Dar viena paroda“ bei menininkės Rasos Trapikaitės autorinės juvelyrikos parodos „Pasikartojimas“ atidarymai.

Dailininkė, romantinio siurrealizmo atstovė Miglė Kosinskaitė dažna viešnia „Ramybės“ galerijoje. Menotyrininkė Vida Savičiūnaitė apie tapytojos kūrybą yra rašiusi: „Sakyti, kad jos kūryba tvinksi, plazdena, intriguoja romantiniu siurrealizmu, vadinasi, – nepasakyti beveik nieko. Teigiant, kad ji elegantiškai dekoratyvi, veiksminga ir labai asmeniška, esmė pakimba ore. Kaltinimas, kad jos personažai teatrališki, su charakteriu, paslaptingi ir sunkiai auklėjami, – tik vos vos užsimena apie tai, kas svarbiausia. Liudijimas, kad jos tvirtų kompozicijų formai, idėjai ir charakteriui beveik nereikia spalvos drabužių, – atskleidžia tik apytikrę tiesą. <...> M. Kosinskaitės kūrinija ir jos bendruomenė yra unikali, ryškiai individualizuota ir labai suinteresuota mūsų gyvenimu“.

Menininkas iš Tartu Peeter Krosmann, labiausiai žinomas kaip tradicinės tapybos žanrų – portreto ir peizažo – puoselėtojas, daug dirbantis iš natūros, litografijos ir grafito meistras, komiksų autorius, pastaruoju meta atrandantis naujų išraiškos priemonių tapydamas ir piešdamas abstrakčias kompozicijas. P. Krosmann begalę laiko praleidžia piešdamas įvairiomis technikomis – tai gali būti nedideli eskizai iš natūros, vaizduojantys aplinką, peizažą, ar škicai, fiksuojantys figūros judesius, taip pat dienos įspūdžius, būsenas. Sykiu galime stebėti ir abstrakčias ar beveik abstrakčias, fantasmagorines kompozicijas, kurios gali egzistuoti, kaip savarankiški kūriniai, o taip pat, kaip idėjos būsimiems grafikos ar tapybos kūriniams.

Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann gyvenimo ir kūrybiniai keliai susijungė palyginus neseniai,  todėl ir bendrų parodų skaičius telpa ant vienos rankos pirštų. Vienose jų žiūrovai galėjo matyti abiejų autorių raidą, palyginti dabartinius ir kelių metų senumo darbus (,,Karmos apskritis“), kitose buvo eksponuojami patys naujausi abiejų autorių darbai („Dienų dienos...“). Naujausioje parodoje – Visos kartu išgyventos patirtys ir būsenos, sugulusios į drobes, atspindinčios dviejų žmonių pasaulį, kartais jaukų, kartais truputį važiuojančiu stogu, bet persmelktą bendrystės ir švelnios simpatijos supančiai visatai, su visomis jos keistenybėmis ir grožiais.

„Ramybės“ galerijos baltojoje salėje autorinės juvelyrikos darbų ekspoziciją „Pasikartojimas“ parengė menininkė, juvelyrikos mokyklos-galerijos „Vilnensis“ alumnė Rasa Trapikaitė. Savo darbuose preciziškai siekianti išskirtinės kokybės, juvelyrė į stilių įpina ir žaismingumo. Turintys savitą estetiką, išskirtinį dizainą R. Trapikaitės autorinės juvelyrikos kūriniai turi žmogiškos šilumos, nes prie kiekvieno prisiliesta rankomis: tokie papuošalai greičiau prisijaukinami, ilgaamžiai, jie tampa šeimos relikvijomis.

Viloje „Ramybė“ tapybos darbų parodą „Tu vėjo paklausk“ pristatanti įvairių meninių akcijų sumanytoja ir įgyvendintoja žurnalistė ir fotomenininkė Lilija Valatkienė tapyboje metaforų kalba skatina žiūrovų vaizduotę, o ją intriguoja paties kūrybinio akto spontaniškumas.

„Aš visiškai „pasileidžiu į lankas“, eksperimentuodama peržengiu visas ribas ir kuriu savo laiko tėkmės estetiką, kurioje atsiskleidžia mano pasirinkta tema”, – sako ji, ragindama ir parodos žiūrovus mėgautis, pasineriant į interpretacijos laisvės gelmes.

Sidebar placeholder