Šimtametes violončeles šokdinantys „Melo-M“ surengs pasirodymą Palangoje

Sakoma, kad „Melo-M“ kuriamas klasikinių kostiumų bei instrumentų įvaizdis apgauna – jų pasirodymai retai vyksta pagal suplanuotą scenarijų, o iš savo vietų pakyla ne tik publika, bet ir jie patys. 

Latvijos violončelės virtuozai gegužės mėnesį savo talentu varijuoti įvairiais muzikos žanrais nuo klasikinio roko iki pop muzikos hitų kerės pajūrio publiką Palangoje.

Šiemet 20-metį švęsianti grupė, karjeros pradžioje tikrai nesitikėjo, kad kada nors dalysis viena scena su tokiomis grupėmis, kaip „Apocalyptica“, „Boney M“ ar „Gipsy Kings“.

2004-aisiais Karlio Auzans popieriuje užrašyta mintis apie trijų violončelininkų projektą netrukus  realizavosi su kaupu.

Porai bičiulių pasiūlęs sugroti viename televizijos projekte, jis nesvajojo jog po to trijulės lauks koncertai Europos kino apdovanojimuose, kad jie atstovaus šaliai tarptautinėse turizmo parodose Paryžiuje, Romoje, Londone ar vyks į turus Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Šešis muzikos albumus išleidę „Melo-M“ nariai teigia, kad muzikos grožis slypi tame, jog  niekada neprivalai laikytis vieno žanro.

„Juk reikšmingiausia yra melodija, kurią atliekame violončelėmis. Štai kodėl mūsų pavadinimas yra Melo-M – Melodijos Manija“, - mintimis dalinosi K. Auzans.

Panašu, kad šią idėją atlikėjai puoselėja ne tik scenoje, bet ir kasdieniame gyvenime, kurdami muziką filmams, teatrui, dirbami Latvijos nacionalinėje operoje ar koncertuodami su įspūdingu 100 violončelininkų orkestru.

Tai atlikėjai, kurie nesupyks, jei kas nors juos pavadins geek‘ais (liet. moksliukais) – jau vien faktas, kad visos narių violončelės skaičiuoja šimtus metų išties nustebintų ne vieną.

Grupės lyderis K. Auzans pasakojo jog jo instrumentas nepavargdamas griežia jau nuo 1857-ųjų, o kolegos Mikelio yra daugiau nei šimtmečio senumo.

Tačiau paskutinioji trejeto violončelė seniausia – ji publiką stebina jau maždaug 300 metų.

Paklausti apie Lietuvos publikai ruošiamą programą, jie neslepia, kad tai bus geriausia jau egzistuojančių melodijų kompiliacija.

Galbūt nuskambės ir visiems gerai žinomas kūrinys „Final Countdown“ – viena svarbiausią melodijų „Melo-M“ karjeroje. Ši jų sugrota versija tapo viena iš populiariausių šios dainos versijų pasaulyje.

„Melo-M“ gegužės 11 d. surengs pasirodymą Palangos koncertų salėje. Koncertus palaiko Latvijos Valstybės kultūros sostinės fondas. Bilietus į koncertą platina Bilietai.lt.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder