Skambės iš širdžių sklindanti muzika

„Muzika - tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose“, - taip muzikos misiją matė žymiausias Lietuvos kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

O kas gi geriausiai jaučia, kas geriausiai supranta ir atspindi šį Dievo pasiuntinį, jei ne mokytojai muzikantai?

Įkvėpti Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytojų Vaivos Purlytės ir Roberto Užgalio idėjos muzikuoti drauge, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro muzikos mokyklų mokytojų metodinio būrelio taryba ir mokytojai entuziastai suvienijo uostamiesčio Juozo Karoso muzikos ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų mokytojus šiai idėjai išsipildyti.

Taip gimė ne tik atskiri mokytojų atlikėjų ansambliai, bet ir jungtinis mokytojų orkestras.

Su didžiuliu pasisekimu nuo 2019 m. nuskambėjo trys bendri koncertuojančių mokytojų susitikimai su publika.

Artėjantis koncertas „Muzika - tai mano pašaukimas. Juokais ir rimtai“ - jau ketvirtasis ir yra skirtas muzikinei bendruomenei, spalio 1 d. šventusiai Pasaulinę muzikos dieną, ir mokytojams, minintiems spalio 5 d. Tarptautinę mokytojų dieną.

Koncertuojantys mokytojai tokiu būdu kviečia drauge pagerbti ir prisiminti išėjusius kolegas - mokytojus, kurie savo gyvenimą, savo energiją ir žinias pašventė jaunosios kartos dvasiniam augimui.

Atliekama muzika ir juokais, ir rimtai skambės Klaipėdos Pranciškonų vienuolyno bažnyčios koplyčioje.

Būtent Šv. Pranciškaus brolių vienuolynas ir bažnyčia su šalia veikiančiu pagalbos onkologiniams ligoniams centru yra ypatinga erdvė: tai ir Dievo namai, ir kartu unikalus klaipėdiečių, Vilties miesto gyventojų, kultūros židinys.

Organizatoriai klausytojus kviečia į šv. Mišias, kurias aukos brolis Benediktas, o po jų - likti koncerte.

Aukos liturgiją ir koncertą sujungs vargonų muzika, kurią nuostabiaisiais vamzdiniais trijų manualų vargonais atliks mokytoja Vaiva Purlytė.

Taigi pasidžiaugti Juozo Karoso ir Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų mokytojų atliekama muzika kviečiame spalio 8 dieną (sekmadienį) 16 val. (po šv. Mišių 15 val.) į Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno bažnyčios koplyčią (Savanorių g. 4).

Geriausi mokytojai moko iš širdies. Nuoširdžiai kviečiame. Renginys nemokamas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder