Slaptosios piešėjų draugijos paroda

Nuo gegužės 3 d. Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) bus eksponuojama Slaptosios piešėjų draugijos XII paroda. Šią piešinių parodą gali aplankyti kiekvienas, bet skirta ji - ne visiems, o tik tiems, kurie nėra iškritę iš Europos dailės konteksto ir supranta piešinio iš natūros reikšmę ir ypatumus.

Apnuoginto žmogaus piešimas - atskiras skyrius meno istorijoje, susijęs su nuolatine kova dėl menininko teisės laisvai kurti ir viešai pristatyti savo kūrybą.

Piešti žmogaus figūrą iš natūros - sudėtingiausias menininko meistriškumo išbandymas. Vienas piešinys gali būti anatomiškai teisingas, bet nuobodus, neišraiškingas. O kitas, gal ir ne be priekaištų, bet unikalus, charizmatiškas, įsimintinas.

Modelių vaidmuo procese taip pat itin svarbus. Jie - neišsenkantis įkvėpimo šaltinis.

Neginčytinai užburiantis yra ir pats piešimo procesas. Kuo sudėtingesnis rakursas ar netikėta poza, tuo įdomiau išspręsti galvosūkį, pateikti savo įtaigų variantą. Ir kartais kaip prizą išsinešti tą unikalų piešinį, kuris išsiskiria iš daugelio kitų.

Jau daugiau kaip dvidešimt metų grupė profesionalių menininkų Vilniuje kas savaitę piešia modelius iš natūros, gyvai.

Iš pradžių tai buvo savitikslis piešimo meistrystės tobulinimas, ir tik po dešimties bendros veiklos metų buvo surengta pirmoji tokių piešinių paroda.

Slaptoji piešėjų draugija (SPD) tik vieną kartą per metus surengia savo kūrybos parodą Lietuvos dailininkų sąjungoje, Vilniuje. Kasmetinės parodos-peržiūros tapo tradicija, daugėjo piešėjų, didėjo žiūrovų būrys.

Jausdami augantį susidomėjimą figūratyvaus piešinio menu Slaptosios piešėjų draugijos nariai išleido antrą klajojančią po Lietuvos miestus parodą, kuri yra dvylikta draugijos istorijoje. Paroda jau buvo eksponuota Šiauliuose ir Panevėžyje, o dabar pristatoma Klaipėdoje.

Parodos autoriai: Arturas Aliukas, Paulius Juška, Skaistė Verdingytė, Vidas Drėgva, Liuda Jaruševičiūtė-Stankevičienė, Eglė Lėckaitė, Rima Gaižauskaitė, Lorita Tamulevičiūtė, Asta Vasiliauskaitė, Laima Švelnytė-Stauskienė, Ugnė Žilytė, Sigita Jakutytė, Laimutė Tamoševičienė, Česlovas Polonskis, Meda Norbutaitė, Nijolė Zubienė, Natalie Levkovska, Gražina Murelytė-Ajauskienė, Gintaras Jocius, Danielius Rusys ir Nerijus Baublys.

Susitikimas su parodos autoriais planuojamas gegužės 18 d. Tuo pat metu vyks ir naktinis akto piešimas iš natūros.

Paroda veiks iki birželio 10 d.

Skaistės Verdingytės piešinys

Skaistės Verdingytės piešinys

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder