Studentų paroda „Minimalizmas ir dar kai kas...“

Vasario 3 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) atidaroma VDA Klaipėdos fakulteto studentų darbų paroda „Minimalizmas ir dar kai kas…“

Šioje parodoje VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos studentai pristato savo tapybos, skaitmeninių technologijų, grafikos ir fotografijos darbus. Visus kūrinius vienaip ar kitaip vienija minimalistinė tematika.

Vienoje iš salių pristatomi antro ir trečio kurso studenčių Erikos Nauckūnaitės, Aistės Almanaitės ir Gintarės Gedrimaitės tapybos darbai.

E. Nauckūnaitės triptikas „Spalvų žaidimas“, pasak autorės, - „tai savotiškas žaidimas su spalvomis. Tapant iš anksto planuojama, kokia bus kita spalva bei kokį plotą ir vietą ji užims drobėje. Tuomet spalva maišoma, tapomas mažas plotelis šalia, jeigu spalva netinka - ji nuvaloma, ir maišoma iš naujo“.

A. Almanaitės tapybos tematika - „Laiko tėkmė“. „Kūriniai vaizduoja laiko ritmą, jo amžiną tekėjimą ir nuolatinį judėjimą į priekį. Vizualiai tėkmė perteikiama per mums lengviausiai pastebimą ir jaučiamą laiko judėjimą: metų laikų, dienos ir nakties kaitą su spalvingais ryto ir vakaro intarpais. Laiko samprata išreikšta minimaliomis abstrakčiomis formomis ir spalvų ritmu“, - kūrinius pristato autorė.

G. Gedrimaitės tapybos tema - „Vasaros sapnai“. „Momentas prie jūros, plaukiojimas mariose tampa unikalia patirtimi, kuri man leidžia pamatyti gyvenimą kitu kampu. Žmogus - pagrindinis subjektas, kuris šiose situacijose išryškina įvykio gyvybingumą. Jūros tematika, pateikta per žmonių figūras, tampa svarbiu akcentu, išryškinančiu prisiminimus“, - rašo autorė.

Kitoje parodų erdvėje bus galima išvysti Dariaus Odino, Paulinos Kontrimaitės ir Mortos Žukauskaitės skaitmeninio meno darbus. D. Odino darbai - abstraktūs, juose dominuoja augalų, moters, antikinių skulptūrų motyvai ir ryškios spalvos.

P. Kontrimaitės kūriniai dvelkia retrostiliumi. Jų autorė įkvėpimo sėmėsi iš muzikos, citatų, vintažinių žurnalų ir labiausiai - iš JAV 1970 m. plakatų stilistikos.

M. Žukauskaitė eksponuojamus kūrinius pavadino „Skaitmeninis puantilizmas“. „Kompiuterio sistemos skaitmeninį vienetą (pikselį) labai išdidinus, gaunamas vaizdas, sudarytas iš mažų kvadratų. Į šią techniką pasinėriau studijų metu eksperimentuodama su įvairiomis meninėmis raiškos priemonėmis. Dirbdamas su mažais kvadračiukais, esi įspaustas į rėmus ir tai skatina ieškoti įdomių kūrybinių sprendimų“, - sako autorė.

Šalia skaitmeninio meno bus galima išvysti pirmo ir antro kurso studentų darbų, kurie taip pat atliepia parodos idėją - minimalizmą. Pirmo kurso grafinio dizaino studentų darbai - ranka ir spalvotu tušu atlikti eksperimentai, kurių metu siekiama išlaisvinti rankos judesius, linijos ir kompozicijos grožį.

Antro kurso grafinio dizaino studenčių Austėjos Andriulaitytės ir Nedos Pociūtės darbai - tai abstrakčios teksto ir objekto interpretacijos, sukuriant kažką tarpinio tarp abstrakcijos ir plakato. Jų darbuose nagrinėjami objektai - siūlas ir skardinė.

Parodos kuratorius - VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos vadovas lekt. Martynas Lapas.

Paroda veiks iki 2023 m. vasario 19 d.

FOTO APRASAS PRISISTATYMAS. Parodoje savo tapybos, skaitmeninių technologijų, grafikos ir fotografijos darbus pristato VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos studentai.

FOTO AUTORIUS Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder