Šviesų festivalis skelbs artėjantį pavasarį (3)

Šiais metais po pertraukos sugrįšiantis Klaipėdos šviesų festivalis bus dedikuotas uostamiesčio 770 metų jubiliejui, tad šviesų instaliacijomis ir kūrybiškais projektais bus pasakojama įdomioji Klaipėdos istorija.

Klaipėdos šviesų festivalis šiemet vyks vasario 24-26 dienomis.

Atsižvelgiant į besitęsiančius pandemijos iššūkius, festivalio objektai bus išsibarstę ne tik po senamiestį, bet ir po centrinę miesto dalį, pvz., Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje. Vietos parenkamos taip, kad būtų išvengta didelių žmonių susibūrimų.

"Žinant, kad šiais metais Klaipėda švęs savo jubiliejinį gimtadienį, šis Šviesų festivalis yra dedikuotas šiam gimtadieniui. Tikrai bus nemažai projektų, susijusių su Klaipėdos istorija.

Bus galima pamatyti ir sužinoti dalykų apie Klaipėdą, kurių žmonės nežinojo arba, jei ir yra girdėję, nebuvo įsigilinę.

Turėsime gražų projektą apie vitražus, planuojama didelė instaliacija apie įdomiąją Klaipėdos istoriją. Ir atvažiavę svečiai, ir patys klaipėdiečiai, net neabejoju, Klaipėdą pažins iš naujo„, - intrigavo VšĮ “Klaipėdos šventės" direktorė Eglė Šulskė.

Šviesos instaliacijas šiemet ruošia kūrėjai tik iš Lietuvos. Po diskusijų apsispręsta menininkų iš užsienio nesikviesti, nes dėl plintančios koronaviruso omikron atmainos kelionės tapo labiau komplikuotos ir vengiama papildomų rizikų.

PLAČIAU. Šviesų festivalio akcentai bus išsibarstę ne tik po senamiestį, bet ir centrinėje miesto dalyje. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

PLAČIAU. Šviesų festivalio akcentai bus išsibarstę ne tik po senamiestį, bet ir centrinėje miesto dalyje. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Ankstesniais metais festivalis vykdavo vasario viduryje, neretai sutapdavo su Šv. Valentino diena, Vasario 16-ąja. Tačiau apsispręsta, kad renginys jau užaugo ir turėtų būti savarankiškas.

„Norėjome atskirti Šviesų festivalį nuo valstybinių švenčių. Taip pat paslinkome festivalį arčiau pavasario. Norime uždegti šviesas Klaipėdoje, priminti, kad jau po kelių dienų stos kalendorinis pavasaris, įkvėpti pozityvo, įnešti šviesos“, - apie sprendimą pasakojo E. Šulskė.

Praėjusiais metais festivalis neįvyko, tačiau šiemet vėl siekiama klaipėdiečiams padovanoti šventę.

„Mes sugrįžtame ir tikimės sulaukti daug dėmesio“, - vylėsi „Klaipėdos švenčių“ vadovė.

Festivalio programą tikimasi paskelbti artimiausiomis savaitėmis - galbūt dar iki sausio pabaigos.

Sidebar placeholder