Viktoras Gerulaitis

Tado Girininko koncertą pristatys renginių asas muzikologas Viktoras Gerulaitis

Pajūrio išaugintas puikusis operos solistas Tadas Girininkas koncertais minės 40-metį ir 15-os metų sceninės veiklos sukaktį. Solisto pasirodymai numatyti Palangoje, Renavo dvare ir kituose Lietuvos miestuose. Kovo 5 d. artistas dovanos žavingą programą palangiškiams ir svečiams, koncertas vyks Palangos kurhauze.

Vakaro vairą į savo rankas ima vienas geriausių Lietuvos vedėjų muzikologas Viktoras Gerulaitis. Žavusis vakaro vedėjas pateiks spalvingus pristatymus apie Tado vaidmenis, atliekamus kūrinius ir jų kūrėjus, atskleis mažai kam žinomas artisto charakterio puses, pasidalins jo nuotykiais iš teatro gyvenimo. Solistui akompanuoja kolegė Lietuvos macionalinio operos ir baleto teatro koncertmeisterė Olga Eleonora Taškinaitė.

Tadas Girininkas atlieka boso balsui parašytus vaidmenis. O šiam balsui paprastai patikimi solidžiausi ir komiškiausi amplua. Tadas Girininkas yra atlikęs Žynio (Wolfgango Amadeus Mozarto „Užburtoje fleitoje“), karaliaus fon Voglerio (Richardo Wagnerio „Lohengrine“), velnio Mefistofelio (Charlio Gounod'o „Fauste“) vaidmenis, Bartolo partiją komiškoje Mozarto operoje „Figaro vedybos“ ir humoristinę Alfonso partiją – Mozarto veikale „Visos jos tokios“.

Beje, už keletą tų rimtųjų vaidmenų Tadas Girininkas yra net keletą kartų pelnęs garbingų Lietuvos scenos apdovanojimų. 2013 m. „Operos švyturio“ premija solistas išskirtas už įsimintinus metų vaidmenis. Jau kitais, 2014 metais, Tadas Girininkas pastebėtas kaip minėtojo Wagnerio Karaliaus atlikėjas ir Giusepės Verdi operų „Ernanis“ (de Silva) bei „Rigoletas“ (Sparafučilė) artistas, – solistas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Ši aukščiausia teatro gildijos premija pernai Tadui Girininkui buvo įteikta dar kartą, – už Henriko vaidmenį Gaetano Donizečio operoje „Ana Bolena“.LNOBT ir už Zentos tėvo Dalando paveikslą išgarsėjusiame „Skrajojančiojo olando“ pastatyme Klaipėdos elinge.

Solistas nesididžiuodamas bedradarbiauja su keliomis Lietuvos operos trupėmis. Tai Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Vilnius City Opera (trupės meno vadovai dirigentas Gintaras Rinkevičius, režisierė Dalia Ibelhauptaitė). Tadą Girininką taip pat kviečia Šveicarijos ir Vokietijos teatrai.

Gimtadienio koncertui vaikystės mieste Palangoje solistas rengia vakarą „Tarp rytų ir vakarų“. Skambės rusų kompozitorių Piotro Čaikovskio, Sergejaus Rachmaninovo, Antono Rubinšteino, Dmitrijaus Kabalevskio, kitų mums nuo seno įprastų kaimyninės šalies autorių romansai.

Skirtingų epochų Vakarų kultūrai atstovaus fragmentai iš Georgo Friedricho Händelio, Gioachino Rossini, Charlio Gounod operų. Taip pat – kūriniai iš Franko Sinatros repertuaro, o kas ypač smalsu – Lietuvoje nepelnytai mažai žinomo 19-20 a. britų kompozitoriaus Roger Quiltero elegantiškosios dainos.

Bet kurio operos trupės stuburas yra pianistai. Jie skambina spektakliuose, be to, visą laiką dirba su solistais: mokosi naujus vaidmenis, repetuoja einamuosius, padeda kituose veiklos baruose. Su Tadu Girininku koncertuosianti Olga Eleonora Taškinaitė – kaip tik tokia artistė, LNOBT ilgametė pianistė.

Tarp kitko, internetinio portalo 15min. duomenimis, 2008 m. ši pianistė laimėjo televizijos žaidimą „Vienas prieš visus“, nugalėjusi 50 dalyvių! Tebūnie tai puikus motyvas dainininkų koncertuose įvertinti ir jų scenos partnerius.

Operos solisto Tado Girininko asmenyje jaučiame inteligentišką menininką, laimingą vien tuo, kad gali muzikuoti.

Koncertą organizuoja klasikinės muzikos renginių kūrėjai ir organizatoriai kompanija „Klasikos degustacija“. Bilietus įsigykite internetu: Koncertas „Tarp rytų ir vakarų": Tadas Girininkas (bosas, Lietuva) | tickets.paysera.com

Klasikos degustacijos“ inf.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder