„Tradicinių giedojimų“ vakaras. „Amžinybės viltis laiko verpetuose“

2022 spalio 26 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g.10) „Tradicinių giedojimų“ vakaras „Amžinybės viltis laiko verpetuose“. Pokalbis apie Vėlinių, šermenų ir laidotuvių tradicijas.

„Tradicinių giedojimų“ vakare dalyvaus kun. doc. dr. Andrius Vaitkevičius, doc. dr. Vaineta Juškienė; tradicinėmis šermenų giesmėmis susitikimą papuoš Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos liaudiškojo giedojimo kolektyvas (vad. Vidmantas Budreckis). Vakarą veda kun. prof. dr. Saulius Stumbra.

Vėlinės, šermenys bei visi mirusiųjų minėjimai užima labai svarbią vietą mūsų krikščioniškoje liaudies kultūroje. Senosiose tradicinėse liaudies giesmėse, tradicijose ir papročiuose – Mirtis yra persmelkta galinga prisikėlimo Viltimi.

Šermenų tradicijos Lietuvoje formavosi ilgai ir skirtinguose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Todėl yra praturtintos skirtingais ir prasmingais vietiniais papročiais bei giedojimais. Ilgą laiką šermenų tradicijos buvo tarsi nepajudinamos – beveik nepakitusios išgyveno ateizacijos laikus, bet pradėjo kisti veikiamos globalizacijos. Išgyventi įvairūs suvaržymai, viešoji indiferentiška kultūra kėsinasi ir į krikščioniškų šermenų lobyną.

Artėjant Vėlinėms susirinkę apmąstysime Gyvenimo ir Mirties paslaptis ir tai kaip mūsų tautos krikščioniškoje kultūroje tai buvo, yra ir bus išgyvenama.

Renginys nemokamas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder