Organizatorių nuotr.

Vienintelį pasirodymą Lietuvoje surengs muzikos standartus laužantis SONO Ensemble

„Permainų muzika“ išskirtinai festivalio klausytojams pristato atvirą kūrybiniams eksperimentams, šiuolaikinės muzikos kolektyvą, SONO Ensemble iš Jungtinės Karalystės.

Menines ribas peržengiantis ansamblis atliks skirtingas meno rūšis jungiantį, įtraukiantį performansą. Koncertą išgirsti bus galima rugsėjo 27 dieną 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

Akademinės muzikos ir vizualiųjų menų derinys

Valandos trukmės performansas „Sapnovaizdžiai“ sukurtas bendradarbiaujant su scenografu Eldadu Diamantu. Programoje klausytojai išgirs kūrinius styginių kvartetui ar fortepijoniniam kvintetui bei alto ir violončelės, smuiko ir fortepijono duetams parašytus kūrinius, kuriuose naudojami elektroninės muzikos elementai.

„Programą, kuri yra labai vaizdinga, rinkome kelis mėnesius, kruopščiai klausydamiesi šimtų kūrinių. Siekėme surasti vieningą muzikinę liniją, kad skambėtų tarsi muzikinis albumas, panardinantis klausytoją į sapną“, – apie koncertą pasakoja vienas iš ansamblio įkūrėjų, pianistas Ugnius Pauliukonis.

Ugnius Pauliukonis

Šiai programai ansamblis pasirinko atlikti kompozitorės Caroline Shaw (JAV) kūrinį „Limestone & Felt“ / „Kalkakmenis ir veltinis“ ir Missy Mazzoli (JAV) kūrinį Thousand Tongues“ / „Tūkstantis kalbų“. Taip pat skambės Emmos O’Halloran (Airija) opusas „Dying is a Wild Night“ / „Mirštanti laukinė naktis“  ir vieno žymiausių latvių kūrėjų Pēterio Vasko Fortepijoninis kvintetas. Koncertą pradės Loretos Narvilaitės kompozicija „Garsas prabyla į tylą“. Programą paįvairins tekstai iš lenkų poetės Vislavos Šimborskos poemos „Sapnai“, atspindintys vienišo šiuolaikinio žmogaus gyvenimą mieste, nutolimą nuo gamtos.

Gunda Baranauskaitė

Peržengia tradicines muzikos ribas

SONO Ensemble išradingai jungia kamerinę muziką ir vizualiuosius menus, į savo pasirodymus įpindami užburiantį garso ir vaizdo elementų derinį. Kolektyvas aktyviai bendradarbiauja su kompozitoriais bei scenografais iš Amerikos, Anglijos, Škotijos, Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos, Vokietijos ir Izraelio.

Ansamblis susikūrė 2020 metais, pasaulinės pandemijos metu. Tuomet Mančesteryje gyvenanti muzikantų pora G. Baranauskaitė ir U. Pauliukonis ieškojo būdų, kaip išreikšti savo meną ir muziką. Menininkai savo idėjomis pasidalijo su bendraminčiais ir subūrė SONO Ensemble. Kolektyve taip pat muzikuoja William Chadwick (smuikas), Oliver Baily (smuikas) ir Rosamund Hawkins (altas).

Uostamiestyje SONO Ensemble vaizdingas performansas „Sapnovaizdžiai“ įkvėps publiką įtraukiančia šiuolaikinės muzikos patirtimi.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder