Armėnijoje - trys Lietuvos rekordai ir įkvepiantys rezultatai

Armėnijos sostinėje Jerevane vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate dalyvavo aštuoni Lietuvos nacionalinės rinktinės nariai, tarp kurių - keturi klaipėdiečiai ir viena Gargždų atstovė. Aukščiausio lygio varžybose Lietuvos sunkiaatlečiams pavyko pasiekti ne tik savo asmeninius, bet ir Lietuvos rekordus.

Net trijų Lietuvos rekordų autorė - anykštėnė Gintarė Bražaitė (treneris Algirdas Ananka).

Ji svorio iki 81 kg grupės varžybose išrovė 96 kg, išstūmė 124 kg ir dvikovėje surinko 220 kg. Visi šie rezultatai - nauji šalies rekordai.

Gintarė Europos čempionate iš lietuvaičių užėmė aukščiausią - šeštąją - vietą.

Savo asmeninius rezultatus gerino ir geriausias iš Lietuvos vyrų rinktinės buvo klaipėdietis Irmantas Kačinskas (treneriai Žygimantas Stanulis ir Vincas Šlevinskis).

Jis svorio kategorijoje iki 102 kg rovimo veiksmu iškėlė 154 kg, išstūmė 185 kg ir dvikovėje surinkęs 339 kg iškovojo 7 vietą.

Gargždiškė Lijana Jakaitė (treneris Edvardas Šakalys) svorio kategorijoje iki 71 kg rovimo veiksmu iškėlė 94 kg, išstūmė 113 kg ir dvikovėje surinkusi 207 kg iškovojo 11 vietą.

Svorio kategorijoje iki 96 kg sėkmingai startavo Lietuvos vyrų rinktinės nariai klaipėdiečiai Tomas Li-Čin-Chai (treneris V. Šlevinskis) ir Lukas Kordušas (treneris Mantas Žvirblys).

Tomas rovimo veiksmu iškėlė 141 kg, stūmimo veiksmu 180 kg ir dvikovėje surinkęs 321 kg iškovojo 11 vietą.

Lukas rovimo veiksmu iškėlė 140 kg, stūmimo veiksmu 172 kg, dvikovės rezultatas - 312 kg jam lėmė 13 vietą.

Svorio kategorijoje iki 109 kg olimpietis, Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto klubo atstovas Arnas Šidiškis (treneris V. Šlevinskis), dalyvaudamas turėdamas mikrotraumą, rovimo veiksmu iškėlė 145 kg, išstūmė 175 kg, dvikovėje surinko 320 kg ir iškovojo 11 vietą.

Merginų svorio kategorijoje iki 55 kg Europos čempionate sėkmingai debiutavo vilnietė Aistė Anciukevičė (treneris Vytautas Glaveckas). Ji rovimo veiksmu iškėlė 58 kg, stūmimo veiksmu 81 kg ir dvikovėje surinkusi 139 kg iškovojo 13 vietą.

Jauniausias Lietuvos rinktinės narys marijampolietis Žilvinas Žilinskas (treneris Alvydas Kirkliauskas) svorio kategorijoje iki 81 kg rovimo veiksmu iškėlė 130 kg, stūmimo veiksmu 165 kg ir dvikovėje surinkęs 295 kg iškovojo 16 vietą.

Įspūdžiai iš Armėnijos

„Pagal komandinius iškovotus taškus tai vienas geresnių Europos čempionatų per pastaruosius penkerius metus. Tokio lygio varžybose iškovoti 6-7 vietas - aukštas pasiekimas.

Dar būrys mūsų sunkiaatlečių iškovojo 11-13 vietas. Kiekviena patirtis tokio lygio varžybose, kur susirenka geriausieji sunkiaatlečiai, - labai vertinga ir reikalinga“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris V. Šlevinskis.

Jis teigė, kad daugelis užsienio šalių komandų šio čempionato šeimininkų organizacinius įgūdžius vertino teigiamai.

„Kiekvienai komandai buvo skirta po du savanorius, kurie išties nuoširdžiai dirbo - vyko su mumis visur kartu, ir į treniruotes, ir į miestą, kruopščiai derino visus klausimus.

Net olimpinėse žaidynėse ne visuomet būna taip atsakingai rūpinamasi komandomis. Tai paliko labai gerą įspūdį. Viskas - aukščiausiame lygyje“, - pabrėžė V. Šlevinskis.

Planuose - Kuba ir Saudo Arabija

Nacionalinės rinktinės treneris teigė, kad Lietuvos sunkiaatlečiams labai svarbu dalyvauti aukščiausio lygio varžybose, mąstant į priekį - norint pakovoti dėl kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Birželio mėnesį planuojame dalyvauti Kuboje vyksiančiame kvalifikaciniame turnyre-atrankoje į olimpines žaidynes. Reikia kaupti taškus, kad olimpiadoje turėtume savo šalies atstovą“, - akcentavo V. Šlevinskis.

Mūsų šalies sunkiosios atletikos lyderiai, dalyvaujantys aukščiausio lygio čempionatuose, yra pavyzdys jaunajai sunkiaatlečių kartai.

Gegužės 12-13 dienomis Jurbarke vyks Lietuvos jaunučių iki 13 metų čempionatas, o liepos mėnesio pabaigoje geriausi mūsų jaunimo rinktinės nariai Rumunijoje dalyvaus U20 ir U23 Europos čempionate.

„Planuojame suburti gausią jaunimo komandą. Dirbame, ruošiamės šioms pirmenybėms. O vienos svarbiausių šių metų suaugusiųjų varžybų - rugsėjo mėnesį Saudo Arabijoje vyksiantis pasaulio čempionatas“, - pasakojo Lietuvos rinktinės ir Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro treneris V. Šlevinskis.

SEPTINTUKE. Klaipėdietis Irmantas Kačinskas svorio kategorijoje iki 102 kg rovimo veiksmu iškėlė 154 kg, išstūmė 185 kg ir dvikovėje surinkęs 339 kg iškovojo 7 vietą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder