Novakas Džokovičius

Australija vėl panaikino vizą teniso žvaigždei N. Djokovičiui

Australijos vyriausybė penktadienį antrąkart panaikino teniso superžvaigždei Novakui Djokovičiui išduotą vizą, siekdama deportuoti sportininką, nepasiskiepijusį nuo COVID-19.

Imigracijos reikalų ministras Alexas Hawke'as savo pranešime nurodė šį sprendimą priėmęs „dėl sveikatos ir tvarkos priežasčių“.

Dabar N. Djokovičius trejus metus negalės gauti naujos Australijos vizos, nebent susiklostytų kokios nors ypatingos aplinkybės.

Pirmoji pasaulio raketė N. Djokovičius sausio 5 d. atskrido į Melburną tikėdamasis išsaugoti savo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojo vardą ir siekdamas 21 kartą laimėti Didžiojo kirčio turnyrą.

Nuo COVID-19 nepasiskiepijęs 34 metų serbas pateikė atleidimo nuo skiepijimosi dokumentą, paremtą gruodžio 16 d. gautu teigiamu PCR testo rezultatu, bet buvo apklaustas oro uoste, jo viza buvo panaikinta, o pats sportininkas buvo perkeltas į migrantų sulaikymo vietą.

Pasieniečiai priėjo prie išvados, jog faktas, kad jis neseniai buvo užsikrėtęs koronavirusu, nėra pakankamas pagrindas būti Australijoje.

Tačiau skiepus skeptiškai vertinančio N. Djokovičiaus teisininkų komandai pirmadienį teisme pavyko dėl procedūrinio klausimo, susijusio su jo apklausa oro uoste, panaikinti sprendimą atšaukti vizą.

Nepaisant tebesitęsiančios nežinios, ketvirtadienį burtais buvo parinktas N. Djokovičiaus varžovas Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate – taip pat serbas Miomiras Kecmanovičius.

N. Djokovičius siekė Australijos atvirojo teniso čempionato 10-ojo titulo ir rekordinės 21-osios Didžiojo kirčio karūnos.

 

Sidebar placeholder