Baigėsi Klaipėdos karatė mokyklos „Shodan“ organizuojama vasaros dienos stovykla „Sportuok su draugu“

Klaipėdos karatė mokykla „Shodan“ rugpjūčio 15-19d. ir 21-25d. organizavo vaikų fizinio aktyvumo dienos stovyklą - „Sportuok su draugu“. Stovyklos tikslas buvo įtraukti ne tik vaikus, kurie jau reguliariai sportuoja, bet ir jų draugus, kurie nelanko sportinių užsiėmimų laisvalaikiu.

Bendrai stovykloje dalyvavo 80 karatė klubo „Shodan“ sportininkų ir kiekvienas jų pasikvietė po draugą, tad iš vis į sporto stovyklą per dvi savaites pavyko įtraukti 160 vaikų.

Šiuo skaičiumi džiaugiamės, kadangi vasarą, kai mokyklos ir sporto būreliai uždaryti, tėvai darbuose, vaikams trūksta fiziškai aktyvios veiklos, taip pat šiais metais buvo lengviau pritraukti vaikus, kadangi po raeitš metų jau prieš stovyklą dalis tėvelių išreiškė norą užregistruoti vaikus.

Deja, bet neretai, vaikai aktyvų laisvalaikį iškeičia į kompiuterinius žaidimus. Kartu su karatė komandos treneriais pastebėjome, kad priežastys kodėl vaikai vasaros metu mieliau leidžia laiką prie kompiuterio ekrano yra tokia, jog vaikai nėra supažindinami su skirtinga fiziškai aktyvia veikla bei neturi draugų su kuriais galėtų išeiti į lauką.

Tad mūsų komandos tikslas buvo padėti vaikams išugdyti sveikatai naudingus įpročius, supažindinti ir paskatinti juos rinktis sveikus, aktyvius laisvalaikio praleidimo būdus, bei susirasti naujų draugų, kad būtų drąsiau eiti sporto keliu.

Dėl šios priežasties ir nusprendėme imtis iniciatyvos, suplanuoti ir įgyvendinti šią aktyvią vasaros stovyklą. Labai norėjome, kad stovykloje galėtų dalyvauti vaikai ir tėveliams tai nesukeltų finansinių nepatogumų, tad rašėme projektą ir prašėme, kad stovyklos išlaidas kiek įmanoma, padengti padėtų Sporto Rėmimo Fondas.

Mums pavyko, gavome dalinį finansavimą iš Sporto Rėmimo Fondo ir penkių dienų stovykla su maitinimu ir įvairiomis fiziškai aktyviomis veiklomis, pramogomis vaikams kainavo tik 18 Eur.

Stovyklos programa buvo tokia: Vieną iį penkių dienų po karatė treniruotės laisvlaikį aktyviai praleidome Klaipėdos „Kar Kar“ parke (Minimelts nuotykių parkas).

Karatė instruktoriai supažindino vaikus su kovos meno pagrindais, o antrojoje dienos pusėje ne tik sportiškai, bet ir linksmai vaikai leido laiką laipynių parke.

Karstymasis - tai ne tik smagi pramoga, šios veiklos metu dirba visi kūno raumenys, yra lavinama koordinacija. Klaipėdos baseine visi stovyklautojai, dalyvavo plaukimo pamokoje su linksmais ir energingais plaukimo instruktoriais.

Smagių plaukimo pamokų metu kai kuriems vaikams pavyko įveikti vandens baimę, o kiti net išmoko plaukti. Taip pat laisvalaikį praleidome batutų parke „Skypark“.

Trečiąją stovyklos dieną perikėlėme į Smiltynę ir ten įveikėme 10000 žingsnių žygį, kurio metu su vaikais bendravome, dalinomės patirtimi apie karatė, bei pasakojome kodėl yra svarbu judėti ne tik mokykloje, bet ir laisvalaikiu, o po pietų dalyvavome delfinų ir jūrų liūtų pasirodyme Delfinariume.

Vėliau turėjome antrąją plaukimo pamoką baseine, kurios metu tobulinome plaukimo įgūdžius, o po to vykome į „Scala Dream“ – šiuolaikinę laipiojimo uolomis užsiėmimų salę.

Paskutiniąją stovyklos dieną nuo 10 val. ryto iki 18 val. leidome laiką aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio sodyboje „Vinetų Kaimas“.

Čia įveikėme „Jaunųjų Vilkų kelią“ – tai judriems vaikams skirta aktyvi programa, kurios metu pristatoma indėnų kultūra ir istorija, žaidžiami indėnų lauko žaidimai, atliekamos įvairios rungtys bei užduotys, skatinančios judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančios koordinaciją, reakciją.

Stovykla buvo turininga ne tik organizatorių manymu. Karatė mokykla „Shodan“ Facebook paskyroje sulaukė itin didelio kiekio teigiamų tėvelių atsiliepimų apie laimingas vaikų emocijas „Dėkui už tokią turiningą, aktyvią ir kupiną pramogų savaitę!“

„Ačiū už nuostabias akimirkas. Ačiū visai komandai. supeer stovykla.“ „Nereali stovykla! aš ir pati joje sudalyvaučiau“, tokie ir panašūs komentarai lydėjo stovyklautojus ir organizatorius kiekvieną stovyklos dieną, o stovyklos dienos įrašai buvo peržiūrimi 2000 žmonių kasdien.

„Shodan“ mokykla stengsis, kad šis projektas būtų tęstinis ir pavyktų kuo daugiau vaikų suteikti galimybę dalyvauti tokioje stovykloje.

Karatė mokykla „Shodan“ yra didžiausias karatė klubas Vakarų Lietuvoje, prie šio klubo organizuojamų veiklų kasmet prisijungia vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių ir tampa fiziškai aktyvios bendruomenės dalimi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder