„Barca Academy“ projektas pristatytas Klaipėdos miesto sporto taryboje (2)

Praėjusią vasarą į Klaipėdą atkeliavęs daug atgarsio sulaukęs pasaulio futbolo grando „Barcelonos“ projektas „Barca Academy“ sulaukė ir Klaipėdos miesto sporto tarybos atskiro dėmesio.

Klaipėdos miesto sporto tarybos pirmininkas Robertas Skurdenis pasikvietė šio projekto iniciatorius Romualdą Jonaitį ir Robertą Poškų išsamiau pristatyti šį projektą ir ateities perspektyvas.

Jie atsakė į futbolo bei sporto bendruomenės pateiktus klausimus.

Pateikė ir piniginius skaičius

Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas dar prieš šį posėdį Sporto tarybos nariams pateikė raštą, kuriame teigiama, kad „Barca Academy“ atvejis Klaipėdoje nėra kažkuo ypatingas.

„Tai kol kas eilinė futbolo klubo vykdyta komercinė stovykla, gal kiek geriau išreklamuota, tačiau visais kitais aspektais niekuo nesiskirianti nuo daugelio kitų vien tik Lietuvos futbolo klubų ar kartu su užsienio futbolo klubais per pastarąjį laikotarpį vykdytų komercinių futbolo stovyklų“, - rašoma R. Žvingilo pateiktame rašte.

R. Jonaitis su R. Poškumi ilgai pasakojo apie šio projekto naudą ir tai, kad į „Barca Academy“ stovyklas Klaipėdoje praėjusią vasarą įsiliejo 7 šalių atstovai - Airijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos, Italijos ir Lietuvos.

Pateikti ir tam tikri „Barca Academy“ stovyklų Klaipėdoje skaičiai.

Surinktos pajamos iš stovyklos mokesčio - 67 029 Eur, rėmėjų parama - 43 009 Eur. Klaipėdos savivaldybės lėšos - 39 800 Eur, iš jų panaudota 17 950 Eur.

Sąnaudos be savivaldybės skirtų lėšų - 169 079 Eur.
 

Komercinis ar socialinis projektas?

R. Poškus akcentavo, jog ši stovykla išskirtinė savo profesionalumu ir dėmesiu vaikams, tačiau reikia kelti Klaipėdos trenerių kvalifikaciją ir tam reikia finansavimo.

Klaipėdos miesto sporto tarybos narys Vaclovas Gedvilas pasidomėjo, ar šis projektas yra verslo ar socialinis?

R. Jonaitis informavo, jog šis projektas yra socialinis.

„Rėmėjų lėšomis 55 stovyklos “Barca Academy„ dalyviai galėjo dalyvauti nemokamai, 5 - daliniu finansavimu“, - sakė R. Jonaitis.

Jis dar pridūrė, kad stovyklose Klaipėdoje iš viso dalyvavo 153 vaikai.

„Barca Academy“ vadovybė atrinko 2 vaikus 2023 metais vykti peržiūrai į Barseloną. Vienas iš jų - klaipėdietis", - pabrėžė R. Jonaitis.

Finansavimo niuansai

Klaipėdos miesto sporto tarybos nariai teigė, kad projekto idėja gal ir gera, bet jiems klausimų kėlė kai kurie stovyklos finansavimo iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto niuansai.

Sporto tarybos pirmininkas Robertas Skurdenis pasidomėjo, kokiu būdų ši stovykla gavo finansavimą nerašydami projekto ar atskiro konkurso, kaip tai daro kitos sporto organizacijos, norėdamos gauti finansavimą.

R. Jonaitis informavo, jog šis projektas yra skirtas suvienyti futbolą, vėliau krepšinį, rankinį bei pabrėžė, jog ateityje visus klausimus, susijusius su „Barca Academy“ stovyklų organizavimu, derins su sporto bendruomene.

Parašė raštą merui ir Miesto tarybai

Galiausiai Sporto taryba jau be minėtų „Barca Academy“ projekto iniciatorių apsvarstė šį klausimą savo rate ir pateikė tam tikras išvadas.

"Sporto taryba, apibendrinusi visų pasisakymus, bei įvertinus Klaipėdos miesto bei apskrities futbolo federacijos raštą, pripažino, kad Barselonos stovyklų projekto atvedimo į Klaipėdą priemonės nuo pat pradžių buvo parinktos netinkamos, kas suskaldė sporto bendruomenę ir galimai suklaidino Klaipėdos miesto tarybos narius suteikiant jiems antraeilę informaciją.

Sporto taryba siūlo Barselonos stovyklų projekto vykdytojams eiti teisingu ir teisiniu keliu sudarant oficialią darbo grupę Mero potvarkiu dėl projekto įgyvendinimo galimybių", - raštą su tokiais žodžiais Klaipėdos miesto merui ir Klaipėdos miesto tarybos nariams Klaipėdos miesto sporto tarybos vardu išsiuntė Sporto tarybos pirmininkas R. Skurdenis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder