„Bikini Fitness“ sportininkės pomėgiai - motociklai ir šaudymas (1)

„Dėtis į lagaminą Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengybos federacijos (IFBB) aprangą - ne tik vertybė, bet ir atsakomybė. Džiugu turėti galimybę atstovauti Lietuvai tarp geriausių Europos sportininkų“, - prieš išvykdama į Europos čempionatą kalbėjo „Bikini Fitness“ sportininkė klaipėdietė Evelina Stulginskaitė.

Ji į Ispanijoje vyksiančias pirmenybes kartu su Klaipėdos sporto klubo „Central Gym“ trenere Ramona Žiauberyte išvyko automobiliu.

Į Ispaniją - automobiliu

„Tik 3 073 kilometrai, ir mėgausimės Ispanijos saule“, - su šypsenomis veiduose sakė klaipėdietės.

Visgi išmanantieji šį sportą puikiai žino, kad tai tik juokelis, kadangi kūno rengybos sportas reikalauja labai daug daug darbo, ištvermės bei valios. Taigi, merginos poilsiauti paplūdimyje tikrai neturės kada - jų laukia atsakingas darbas.

Šiame sporte, norint pasiekti optimalią sportinę formą, reikia ne tik atkakliai dirbti treniruoklių salėje, bet ir apmąstyti kiekvieną maisto kąsnelį, o kad po varginančių ir įtemptų treniruočių organizmas atsistatytų - reikalingas miegas ir tinkamas poilsis.

Dietos, dideli fiziniai krūviai išties sekina ir neretai šio sporto atstovai ant scenos kopia sukaupę paskutines jėgas.

Evelina Stulginskaitė (kairėje) prieš porą savaičių IFBB atvirajame Lietuvos čempionate moterų „Bikini Fitness“ kategorijoje iškovojo vicečempionės titulą. Šalia stovi jos trenerė Ramona Žiauberytė ir Klaipėdos „Central Gym“ sporto klubo vadovas Tadas Vilkas.

Trofėjų kolekcijoje - skambūs titulai

„IFBB Lietuvos rinktinei atstovauja tik geriausi sportininkai. Evelinai vien buvimas tarp jų yra begalinis džiaugsmas ir milžiniškas pasiekimas. Visa tai yra tik didžiulo darbo, motyvacijos, nenutrūkstamo ir nuoseklaus savo tikslo siekimo dėka“, - sakė Evelinos trenerė R. Žiauberytė.

Jai antrino Evelina: „Kažkada tai buvo svajonė, o dabar tai virto realybe. Esu labai stiprioje organizacijoje. Juk IFBB federacija yra tarptautinė ir sieja sportininkus iš viso pasaulio.“

Įdomu tai, kad R. Žiauberytė yra ne tik trenerė, bet ir profesionali „Bikini Fitness“ sportininkė, priklausanti IFBB ELITE PRO tarptautinei profesionalų lygai. R. Žiauberytė yra 2018 m. IFBB absoliuti moterų „Bikini Fitness“ kategorijos pasaulio čempionė ir 2019 metų IFBB ELITE PRO profesionalų lygos pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja. Pastaruoju metu ji puikiai įsiliejo į Klaipėdos „Central Gym“ sporto klubo trenerių kolektyvą ir sėkmingai ėmė ruošti merginas varžyboms.

Taip Evelina Stulginskaitė atrodo varžybų metu.

Viena iš jos pavyzdinių auklėtinių - E. Stulginskaitė prieš porą savaičių IFBB atvirajame Lietuvos čempionate moterų kategorijoje (ūgis per 166 cm) iškovojo vicečempionės titulą. Tiesa, tarp Lietuvos atstovių ji neturėjo lygių. Ją nurungė tik svečio teisėmis į čempionatą atvykusi Lenkijos sportininkė.

„Labai smagu, kad šiuo sunkiu laikotarpiu varžybos vis dėlto įvyko, ir net su trenksmu - varžėsi ne tik Lietuvos ir Lenkijos, bet ir Estijos bei Baltarusijos sportininkai. Išties buvo labai stiprios, įdomios ir konkurencingos varžybos“, - sakė R. Žiauberytė.

E. Stulginskaitei atvirosios Lietuvos pirmenybės toli gražu nebuvo debiutas IFBB federacijoje. Ji iki tol nuskynė kelis svarbius titulus: 2020 metais tapo absoliučia Latvijos tarptautinio čempionato moterų „Bikini Fitness“ kategorijos čempione, taip pat tais pačiais metais iškovojo IFBB Lietuvos čempionato bronzos medalį ir IFBB Europos čempionate pateko tarp 5 geriausių moterų „Bikini Fitness“ kategorijos (ūgis - per 172 cm) sportininkių.

Kas motyvuoja?

„Su Evelina ruoštis “Bikini Fitness„ kategorijos varžyboms pradėjome daugiau nei prieš dvejus metus. Kelias iki varžybų yra tikrai reikalaujantis daug darbo, pastangų ir disciplinos. Viso to pagrindas - sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas. Labai svarbu, kad sportininkas ir treneris žiūrėtų ta pačia kryptimi, abiejų požiūris bei tikslai sutaptų. Tada bendras darbas būna kur kas efektyvesnis. Abi džiaugiamės, kai bendras įdėtas darbas duoda puikių rezultatų bei laimėjimų. Tai mus motyvuoja toliau siekti savo užsibrėžtų tikslų“, - pasakojo R. Žiauberytė.

Ji pasidžiaugė, kad Evelina kiekvienose varžybose progresuoja ir pasiekia vis aukštesnių rezultatų.

„Kasdien plušame “Central Gym" treniruoklių salėje. Noriu pabrėžti, kad šis sportas reikalauja labai daug kantrybės ne tik darbo - treniruočių, mitybos režimo laikymosi - atžvilgiu, tačiau ir laiko prasme, nes ruošimasis varžyboms bei apskritai kūno treniravimas, raumenų proporcingas formavimas reikalauja daug laiko. Juk nepakanka pasportuoti keletą mėnesių, norint turėti proporcingai išlavintą kūną bei dalyvauti varžybose. Šis procesas reikalauja kur kas daugiau laiko, - akcentavo Ramona.

Netrukus kūno rengybos profesionalė pridūrė: „Apskritai sportininkai šioje sporto šakoje savo kūną tobuliną visą gyvenimą, siekdami asmeninio progreso bei progreso varžybose.“

Eveliną Stulginskaitę į priekį veda adrenalinas, tad nenuostabu, kad tarp jos pomėgių - motociklai ir šaudymas.

Pomėgiai ir profesija

Įdomu tai, kad E. Stulginskaitė yra ne tik labai sportiška, bet ir nuolat adrenalinu besimėgaujanti mergina. Tarp jos laisvalaikio pamėgių - važinėjimas motociklu ir šaudymas.

Be to, ji turi atsargos leitenanto laipsnį, kurį įgijo baigusi jaunesniųjų karininkų vadų mokymus Klaipėdos „Dragūnų“ batalione.

Evelina sugeba ne tik siekti aukštumų sporte, bet ir įgijo kineziterapijos bakalauro laipsnį ir savo ateitį sieja su žmogaus gydymu judesiu.

Kiaušų betrūksta ir bus vyras.
Žemaitis, 2021-05-23 15:38
Sidebar placeholder