Bočios šventė subūrė 16 Lietuvos neįgaliųjų organizacijų

Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykloje BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ bendruomenė suorganizavo neįgaliųjų sporto šventę „Boccia vienija mus“.

Bočia - tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgstamas, kuris dėl savo universalumo yra populiarus tarp asmenų, turinčių negalią.

Pasak atvykusių žaidėjų, šis žaidimas nesunkus, įdomus, azartiškas, žaidžiamas poromis ar komandomis. Nuo 1984 m. šis žaidimas įtrauktas į parolimpines žaidynes.

Šventės metu visi atvykę svečiai ir žaidėjai buvo vaišinami karšta koše, arbata, kuri sustiprino sportininkų jėgas ir nuotaiką.

Į renginį atvyko net 16 organizacijų iš įvairių Lietuvos miestų, susidarė net 30 komandų.

Po šiltų sveikinimo žodžių visus atvykusius svečius pasveikino „Klaipėdos lakštutės“ direktorė Danutė Daukantienė ir įstaigos muzikinis ansamblis „Pajūrio spalvos“ (vadovas Ramūnas Šlepavičius).

Nuotaikingai pradėjus šventę visi svečiai buvo pakviesti dalyvauti bendrame „Flashmob'o“ šokyje pagal visiems puikiai žinomą kūrinį pavadinimu „Jarusalema“.

Pasimokius judesių, sujungus juos su muzika, buvo sušoktas šokis, kuris dar labiau skatino draugystę, bendrystę ir susivienijimą.

Vėliau kiekviena komanda kūrybiškai prisistatė.

Bočios turnyras vyko intensyviai. Iškritusios komandos paliko atminčiai savo palinkėjimus ir gražius žodžius draugystės plakate ir gerai praleido laiką laisvalaikio ir taiklumo žaidimų zonoje.

Šventės pavadinimas atspindėjo norą parodyti, kad „Bočia“ žaidimas yra ne vien apie sportą, bet ir apie draugystę ir vienas kito palaikymą, todėl šventės metu dalyviai patys gamino draugystės apyrankes ir rišo draugams ant rankos.

Sporto šventės „Boccia vienija mus“ I vietos nugalėtojais tapo negalią turinčių asmenų centras „Korys“ (Kaunas), II - Telšių apskrities neįgaliųjų sporto klubas „Atletas“ (Telšiai), III - Klaipėdos socialinių paslaugų centras „Danė“, o paguodos prizas ir IV vieta atiteko Jaunuolių dienos centrui iš Panevėžio.

Sporto šventės tikslas buvo pasiektas - susirinko per 120 aktyvių žmonių.

Dėkingi Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokyklai už sudarytas puikias sąlygas. pritaikytas asmenims vežimėliuose, galimybę pavalgyti, išmėginti savo jėgas manieže.

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų ir Baltijos gimnazijos moksleivių savanorių dėka visais svečiais buvo pasirūpinta, užmegzti artimi ir draugiški ryšiai tarp komandų atstovų, patirta daug teigiamų emocijų ir malonių įspūdžių.

Tokie susitikimai yra labai svarbūs ir reikalingi ne tik socialinių įstaigų paslaugų gavėjams, bet ir juos lydintiesiems asmenims, socialiniams darbuotojams, kineziterapeutams. Bendraudami ir bendradarbiaudami galime užmegzti artimesnius ryšius, pasidalinti gerąja patirtimi ir tobulėti.

SMAGI ŠVENTĖ. Neįgaliųjų sporto šventės „Boccia vienija mus“ akimirka.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder