Mykolas Alekna

Čekijos disko metimo legenda: „Schulto rekordas buvo atsitiktinumas, Alekna – daug stabilesnis metikas“

(5)

 Ramonos miestelyje (JAV) vykusios „Oklahoma Throws Series World Invitational“ lengvosios atletikos varžybos įėjo į istoriją – sekmadienį čia net 38 metus gyvavusį pasaulio rekordą pagerino Mykolas Alekna. Rekordinis buvo 5-asis M. Aleknos metimas – po papildomų matavimų pranešta, kad diskas skriejo 74,35 m. Lietuvis 27 cm viršijo Jurgeno Schulto rekordą.

M.Aleknos metimas sužavėjo Čekijos lengvosios atletikos legendą Imrichą Bugarą, kuris pats kadaise diską numetė 71,26 m.

„Mykolas dabar išties yra puikios sportinės formos ir sugebėjo aplenkti net tėvą. Porą metų atrodė, kad Čehas bus nenugalimas, tačiau jis dabar kiek sustojo, o Alekna tobulėja ir toliau.

Schulto rekordinis metimas man visada atrodė kaip atsitiktinumas. Galima tik įsivaizduoti, kokį vėjo gūsį jis tąkart pagavo. Schultas nebuvo iš tų sportininkų, kurie stabiliai mestų diską 70 m. Jei neklystu, jis tai padarė gal tik 3 varžybose per karjerą. Alekna tai padarė 6 kartus per vienas varžybas“, - „isport.cz“ sakė I.Bugaras.

Anot legendinio disko metiko, M.Alekna yra beveik tėvo kopija: „Jų ūgis gal skiriasi keliais centimetrais, Mykolas gal dar neturi tiek raumenų kiek tėvas, bet irgi turi labai ilgas rankas. Su Mykolu man susitikti dar neteko, bet labai tikiuosi, kad vieną dieną prisikviesiu jį su tėvu į Ludviko Daneko atminimo varžybas“.

Būtent Virgilijus Alekna nuo 2008 m. yra Ludviko Daneko atminimo varžybų rekordininkas (71,25 m).

„Tikiuosi, kad galėsiu Paryžiuje gyvai stebėti olimpinį disko metimo finalą. Tai turėtų būti įdomus renginys, nors Čehas man jau nebeatrodo toks pajėgus kaip anksčiau. Tuo tarpu Mykolas turi stabilią techniką, labai ilgas rankas, gerai jaučia sektoriaus ribas, neperžengia jo. Mykolas, net ir didindamas greitį bei jėgą, nepraranda pusiausvyros“, - pridėjo I.Bugaras.

I.Bugaras 1980 m. tapo olimpiniu vicečempionu, 1982 m. laimėjo Europos čempionatą, o 1983 m. tapo ir pasaulio čempionu. Karjeros rekordą jis pasiekė 1985 m. (71,26 m) bei ne sykį varžėsi su J.Schultu.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder