Čekų technikai baigė konstruoti Laisvydo Kanciaus naująjį keturratį: atskleidė, ką patobulino

Klaipėdos miesto sporto ambasadorius, "Vakarų ekspreso" Metų klaipėdiečio rinkimų "Metų šuolio" nugalėtojas keturratininkas Laisvydas Kancius, bendraudamas su "Vakarų ekspresu", pasidžiaugė, jau gali ramiau atsikvėpti, nes naujasis jo keturratis sukonstruotas ir jau yra pakeliui į Saudo Arabiją.

"Čekų technikų komanda "Story racing" puikiai padirbėjo, keturratį paruošė 2024 metų Dakarui. Svarbiausia, kad jis - visiškai naujas ir tradiciškai, jis papuoštas mūsų šalies trispalve. Manau, geras ženklas, kad net stovėdamas vietoje "atrodo greitai", - sakė L. Kancius.

"Vakarų ekspresui" pasiteiravus, kuo jis skiriasi nuo ankstesnio jo keturračio, L. Kancius atsakė: "Truputį variklio galios yra daugiau. Taip pat yra ir tam tikrų smulkių patobulinimų. Palyginti su praėjusio Dakaro ralio keturračiu, panašumų - apie 90 procentų. Bet džiaugiasi širdis, kad jis - visiškai naujas", - kalbėjo L. Kancius.

Jis teigė, kad keturratį dar vertins Barselonoje dar įvertins techninė komisija.

"Labai nekantrauju, kada galėsiu jį išbandyti ir prasilėkti prieš Dakaro startą", - sakė L. Kancius.

Šių metų pasaulio ralių reido keturračių klasės čempionas žino ir numerį, kuriuo jis varžysis prestižinėse 2024 metų Dakaro ralio lenktynėse. Jo numeris - 170.

Jis dar akcentavo, kad 2024 metų Dakaro raliui ruošiasi itin kruopščiai.

"Po pasaulio čempionato nepadariau jokios pertraukos, vos grįžęs ėmiau ruoštis šiam iššūkiui ir darysiu tai iki pat starto - sausio 5 dienos!", - teigė L. Kancius.

Jam tai bus jau ketvirtasis Dakaro ralis.

"

2021-ųjų sausį jis tapo pirmuoju mūsų šalies lenktynininku, startavusiu Dakare keturračių įskaitoje ir, negana to, daugelį nustebino puikiu pasiekimu - sugebėjo įveikti visą sudėtingą trasą ir galutinėje įskaitoje iškovojo aukštą, 7-ąją, vietą.

Po pirmojo Dakaro ralio L. Kancius, duodamas interviu žurnalistams, sakė: "Važiuodamas pragariška trasa turbūt vos ne kasdien sau kartoji: "Koks velnias vedė mane į šią galerą."

"Bet šiame sporte svarbiausia yra užsispyrimas, nuolatinis sau kartojimas: "Niekada nepasiduok, kad ir kaip sunku", - sakė L. Kancius.

Visgi L. Kanciaus pirmasis jo karjeroje Dakaro ralis nesustabdė, o tik dar labiau įžiebė kantriai dirbti ir siekti dar didesnių aukštumų.

Fantastiškai L. Kancius pradėjo ir 2022 metų Dakaro ralį - pirmąjį greičio ruožą įveikė greičiausiai ir tapo pirmuoju lietuviu, kuriam pavyko laimėti greičių ruožą keturračių įskaitoje.

Tiesa, 2022 metais jo puikų pasirodymą Dakaro ralyje sustabdė technikos gedimas - lūžo keturračio priekinė pakaba.

2023 metų Dakaro ralyje jis vėl bendroje įskaitoje užėmė aukštą, septintąją, vietą. Be to, laimėjo net du greičio ruožus ir į Klaipėdą parsivežė du tai patvirtinančius įspūdingo grožio medalius.

"

2023 metais jis tapo ir Meksikos ralio nugalėtoju, o Abu Dabio ralyje iškovojo antrąją vietą. Galiausiai vyšnaitė ant torto - pasaulio ralių reido čempiono titulas.

L. Kancius jau anksčiau yra ne kartą teigęs, kad viena iš jo svajonių - kada nors užkopti ant Dakaro ralio prizininkų pakylos laiptelio ne kaip vieno iš etapų, o kaip visų lenktynių prizininkui ar nugalėtojui.

"Galėčiau pasakyti taip: nebijokite svajoti! Ir svarbiausia - tą svajonę garsiai įvardinti sau ir ja, be abejo, pasidalinti. Tada esi maloniai nustebintas, kad žmonės, esantys šalia, paskatina ir įkvepia tave judėti pirmyn ir siekti užsibrėžtų tikslų. Juk ne veltui toks ir Dakaro ralio organizatorių šūkis: "Svajok. Išdrįsk. Išgyvenk."

Norint laimėti Dakarą, reikia ne tik milžiniškos ištvermės, patirties, bet ir sėkmės.

"Dakare, manau, visi labai daug rizikuoja, stato ant kortos labai daug, siekia to vienintelio rezultato - užlipti ant nugalėtojų pakylos. 2024 metų Dakare manęs laukia dar sunkesnė kova, teks daug rizikuoti", - sakė L. Kancius.