Dainius Adomaitis

Dainius Adomaitis sugrįžo pergalingai: „Neptūnas“ triumfavo Kėdainiuose

(3)

Dainiaus Adomaičio sugrįžimas į uostamiestį pažymėtas sunkia Klaipėdos „Neptūno“ (4/7) pergale prieš Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (3/8) komandą. Susitikimo pabaigoje varžovų spurtą 14:0 atlaikę klaipėdiečiai rungtynes laimėjo rezultatu 83:88 (23:22, 19:29, 21:13, 21:25).

Geriau rungtynes pradėjo šeimininkai. Sužaidus 8 pirmojo ketvirčio minutes, Kėdainių klubas jau buvo pataikęs 4 tritaškius ir įgijęs 5 taškų persvarą (20:15). Likusias 2 minutes kiek geriau užbaigė „Neptūnas“, atkarpą laimėjęs 7:2 ir minimaliai priartėjęs prie varžovų (23:22).

Antrajame kėlinyje, po Pauliaus Murausko taiklaus dvitaškio metimo, „Nevėžis-Optibet“ vėl išsiveržė į priekį, tačiau tai buvo paskutinis kartas, kai pirmoje susitikimo dalyje ši ekipa pirmavo.

Per likusias 5 ketvirčio minutes uostamiesčio ekipa pademonstravo aukščiausio lygio puolimą, pelnydama 20 taškų ir atkarpą laimėdami 20:9. Prieš ilgąją pertrauką D. Adomaičio auklėtiniai galėjo turėti ir dviženklį pranašumą, tačiau keli sėkmingi Kėdainių klubo išpuoliai to padaryti neleido.

Klaipėdiečiai pirmoje mūšio dalyje daugiau nei solidžiai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Pastarieji šioje statistikos grafoje pirmavo daugiau nei dvigubai – 29:9.

Jei Klaipėdos komandai per pirmuosius du ketvirčius nekrito tritaškiai metimai, tai iš artimesnių distancijų buvo atakuojama įspūdingu 73% tikslumu.

Varžovus į neviltį varė aukštaūgių trejetas: Benas Griciūnas, Edgaras Želionis ir Julius Jucikas kartu pelnė 27 iš ekipos 50 taškų.

Po ilgosios pertraukos spurtu 7:0 Kėdainių ekipa skirtumą sumažino iki 2 taškų (48:50). Po „Neptūno“ stratego paprašyto pasitarimo, jo auklėtiniai susiėmė ir vėl atstatinėjo prarastas pozicijas.

Vis dėlto klaidos ir neparuošti metimai Klaipėdos ekipai smarkiai kišo koją puolime, o šeimininkai tuo naudodamiesi prieš ketvirtą kėlinį turimą deficitą sumažino iki vos 1 taško (62:63).

Ketvirto kėlinio starte Vytenis Čižauskas pataikė tritaškį metimą ir išlygino dvikovos rezultatą (65:65).

Visgi „Neptūnas“ per trumpą atkarpą sugebėjo realizuoti 3 tritaškius ir surengę spurtą 11:0 atstatė dviženklę persvarą (65:76).

Po dar vieno eilinio B. Griciūno taiklaus dvitaškio metimo svečių pranašumas šoktelėjo iki 16, bet „Nevėžis-Optibet“ nekėlė baltos vėliavos ir savo ruožtu spurtavo 14:0 atstatydami vienženklį deficitą.

Klaipėdiečiai taškų badą nutraukė jau tiksint paskutinei ketvirčio minutei, kai E. Želionis įspūdingai krovė kamuolį iš viršaus ir dar uždirbo varžovui pražangą (86:82). Kitoje atakoje šeimininkai realizavo tik vieną baudų metimą iš dviejų, o Klaipėdos ekipos pergalę įtvirtino 2 taiklūs Isaaco Bontono baudų metimai.

Klaipėdos „Neptūnas“: Benas Griciūnas 20 (12 atk.kam.), Edgaras Želionis (6 atk.kam.) ir Deividas Gailius (5 atk.kam.) – po 13, Žygimantas Janavičius (11 rez.perd, 7 atk.kam) ir Julius Jucikas (5 atk.kam.) – po 12, Martynas Mažeika ir Isaacas Bontonas – po 8.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“: Tahjon Starks 16 (7 rez.perd.), Marius Valinskas 14, Svenas Smajlagičius 13, Rihardas Kuksikas 10.