Danės skvere - nuotaikingos nemokamos mankštos

Europos judumo savaitė išjudino ir klaipėdiečius - Danės skvere, šalia muzikinio fontano, kasdien perpiet vyksta nuotaikingos nemokamos mankštos, į kurias gali įsilieti kiekvienas norintis. 

Klaipėdiečiai jau penktadienio vidurdienį pastebėjo šioje vietoje vykstantį judesiuką ir išgirdo nuotaikingą muziką. Tai nuo 12 val. kartojasi jau kelias dienas. 

"Vakarų ekspresui" pradėjus domėtis, kas čia vyksta, pavyko sužinoti, kad tai judumo savaitei skirtos nemokamos mankštos.

Pirmadienį perpiet atvykus į Danės skverą, čia skambant muzikai mankštinosi apie pusšimtis klaipėdiečių, dauguma jų - BĮ neįgaliųjų centro "Klaipėdos lakštutė" atstovų.

"Nusprendėme ne tik patys pasidalinti, kaip kas rytą įstaigoje darome mankštą ir judame, bet ir pakviesti draugus, kaimynus ir visus miestiečius. Judam jau nuo penktadienio. Vyksta draugiškas judesiukas sveikatinimui", - "Vakarų ekspresui" sakė "Klaipėdos lakštutės" direktorė Danutė Daukantienė.

Ji ir yra šių nemokamų mankštų iniciatorė. 

"Daugiau nei 500 Europos miestų įsijungė į Judumo savaitės renginius, tad nusprendėme būti aktyvūs ir mes. Linksmai ir gerai leidžiame laiką. Pažiūrėkite, net oras užsakytas - ryte lijo, o būtent 12 val. išlindo saulutė", - šyptelėjo D. Daukantienė.

Ji teigė, kad šios mankštos nuo 12 val. dar vyks ir antradienį, ir trečiadienį, ir ketvirtadienį.

"Pasirinkome pietų metą, kad galėtų įsijungti visi. Į pagalbą pasitelkėme sporto klubą "Šansas", su kuriuo bendradarbiaujame jau daugiau  nei dešimtmetį, mūsų įstaigos atstovai lanko šį sporto klubą ir puikiai vieni kitus pažįstame. Jei mūsų žmonės, turintys negalią, gali mankštintis, tai gali ir visi, tik reikia drąsos. Džiugu, kad prie mūsų į mankštas įsiliejo ir būrelis jaunimėlio. Kviečiame būti drąsesnius ir kitus", - visus klaipėdiečius ragino įsilieti į mankštas D. Daukantienė.

Treniruotes Danės skvere vedantis Žilvinas Jocys pasidžiaugė, kad neįgalieji rodo puikų pavyzdį.

"Smagu žiūrėti, kaip aktyviai ir džiaugsmingai neįgalieji mankštinasi. Mes išties turėtume daug ko pasimokyti iš neįgaliųjų, jų požiūrio į gyvenimą, užsispyrimo ir tvirto charakterio - iš jų tiesiog trykšta nuoširdumas ir šviesa", - džiaugėsi sporto klubo "Šansas" atstovai Arūnas ir Žilvinas Jociai.

Dar jie pridūrė: "Neturi būti jokios prarajos: nesvarbu, ar esi jaunas ir sveikas, ar senas, ar neįgalus."

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai šiemet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. 

 

Sidebar placeholder