Dangės regatoje - olimpiečių yriai ir klaipėdiečių pergalės

Klaipėdoje dvi dienas vykusi tarptautinė Dangės regata šiemet išsiskyrė dalyvių geografijos įvairove: kartu su Estijos, Latvijos ir Lietuvos irkluotojais varžėsi net atstovai iš Indijos ir Afrikos. Puikiai sekėsi šeimininkams - Klaipėdos irklavimo centro atstovams, kurie iškovojo tuziną medalių, iš jų bemaž pusę - aukso.

Šiemet Dangės regatoje sulaukėme olimpinės rinktinės svečių vizito - dalyvavo Dovydas Nemeravičius, Giedrius Bieliauskas, taip pat - Europos jaunimo čempionai broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai.

Dėmesys - partneriams

Dangės regata šeštadienį prasidėjo prie burlaivio „Meridianas“ dalyvių eisena, o startą regatai davė ir dalyviams pergalių bei garbingos ir gražios kovos palinkėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Taip pat į varžybų atidarymą susirinko būrys garbių svečių, tarp kurių - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Algis Latakas, Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, Klaipėdos tarybos narys Arvydas Vaitkus, Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė, Klaipėdos universiteto Sporto rekreacijos ir turizmo katedros vedėja prof. Asta Šarkauskienė ir dar būrys Klaipėdos irklavimo sportui neabejingų verslininkų ir draugų.

Tuoj po dalyvių starto Klaipėdos irkluotojų partneriai ir draugai buvo sukviesti į puikią pernai po rekonstrukcijos duris atvėrusią Klaipėdos irklavimo centro bazę.

Šio centro direktorius Liudvikas Mileška apibendrino prabėgusį irklavimo sezoną, lūkesčius, tikslus, papasakojo apie artėjančius planus įsigyti naujų valčių ir atsidėkojo savo partneriams bei draugams įteikdamas padėkas bei Dangės regatos garbės svečio medalius.

Tarp pagerbtųjų buvo ir „Vakarų ekspresas“, gavęs padėką už paramą irklavimo sporto vystymui Klaipėdos mieste.

Irklavimo kalvis

Dangės regata turi gilias tradicijas, o jos puoselėtojas - Klaipėdos irklavimo centro vadovas Liudvikas Mileška.

„Šiemet joje varžėsi 150 dalyvių. Turėjome net studentų iš Indijos ir Gambijos, buvo svečias ir iš Amerikos“, - pasidžiaugė L. Mileška.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Sporto skyriaus vedėjos R. Rumšienės, Dangės regata - svarbus Klaipėdai sporto renginys.

„Kai pradedame kalbą apie irklavimą, iškart kyla asociacijos su Liudviku Mileška. Jis yra šios sporto šakos kalvis. Aš Dangės regatoje dalyvauju jau 10 metų ir visada malonu matyti entuziastingai Klaipėdoje besivaržančius irklavimo lyderius. Džiugu, kad Klaipėdos irkluotojai turi puikią sporto bazę ir yra plėtojama ši sporto šaka, turinti labai gilias tradicijas mūsų mieste. Tradicijos bus puoselėjamos ir toliau“, - akcentavo R. Rumšienė.

Klaipėdos universiteto Sporto rekreacijos ir turizmo katedros vedėja prof. A. Šarkauskienė pasidžiaugė, kad Dangės regatoje kasmet dalyvauja ir Klaipėdos universiteto atstovai.

„Turi būti integralus žmogaus ugdymas - tiek fizinis, tiek dvasinis“, - akcentavo A. Šarkauskienė.

Nugalėtojų pavardės

4000 m irklavimo nuotolį vienviete valtimi pirma įveikė Klaipėdos irklavimo centro (KIC) atstovė Eglė Bezzubovaitė.

Dviviete valtimi lygių neturėjo Auksė Nastičiūtė ir Augustė Klumbytė.

Mišrių valčių grupėje auksas suspindo ant Lauros Stankutės ir Domanto Stulpino krūtinių.

Dviviečių vyrų valčių klasėje lygių neturėjo Europos jaunimo čempionai broliai Dovydas ir Domantas Stankūnai. Jiems už nugaros plaukė KIC komanda - Valdas Venckus ir Tautvydas Vaitkūnas.

M1x valčių klasėje aukso ir sidabro medaliais atitinkamai pasidalijo olimpiečiai - Dovydas Nemeravičius ir Giedrius Bieliauskas.

Trečias liko KIC atstovas - Benas Volkovas.

Plaukimo meistrų varžybose taip pat skambėjo Klaipėdos vardas. Aukso medalius iškovojo Arūnas Šatas, Vita Rimkienė, Vida Šatienė-Stačkutė, Nijolė Gražienė, Valerija Songailienė, Birutė Murnikovienė.

Mūsų miesto atstovai sudarė jungtines komandas su Kupiškio, Kauno rajono, Indijos ir Gambijos irkluotojais, aukso medalius iškovojo ir aštuonviečių bei keturviečių valčių varžybose.

Istorija apie Dangės regatą

1968-aisiais buvo svarstoma trenerio Stasio Arbušausko atminimui surengti tradicinę irklavimo regatą. Irklavimo trenerio Jono Marčiausko iniciatyva pasiūlymas įgyvendintas, ir ją nutarta pavadinti Dangės regata. Tarptautine regata ji vadinasi nuo pat pirmosios regatos.

Per visą varžybų laikotarpį, nuo 1968 m. iki šių dienų, regatoje dalyvavo daugybės šalių irkluotojai - iš Latvijos, Estijos, Ukrainos, Rusijos, Vokietijos, Danijos, Lenkijos, Suomijos. Tarptautinė Dangės regata - tai klaipėdiečių irkluotojų vizitinė kortelė. Kasmet, antrą spalio savaitgalį, į Klaipėdą suvažiuoja irkluotojai sportiniam sezonui užbaigti.

Šiomis varžybomis savo sportinį kelią pradėjo ir baigė daug aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų: olimpiečiai Ričardas Bukys, Zigmantas Gudauskas, Violeta Lastakauskaitė ir Violeta Bernotaitė, Einaras Šiaudvytis; pasaulio, Europos čempionatų prizininkai ir dalyviai - Kostas Simutis, Arūnas Jokšas, Eglė Žičkutė-Kvederienė, Darius Raišutis, Mindaugas Kvederis, Donatas Buivydas, Vaidotas Seminavičius, Tadas Trilikauskas, Mindaugas Lileika, Ruslanas Miaun, Gediminas Krikščionaitis, Vygantas Viršilas, Olegas Semionovas, Dominykas ir Kristijonas Bernotai ir kt.

SSRS ir Lietuvos čempionatų prizininkai ir dalyviai - Edvardas Gelažius, Rimantas Aušinskis, Saulius Daraškevičius, Algimantas Pocevičius, Antanas Burbulis, Romualdas Ročys, Algis Ginaitis, Aloyzas Rindokas, Veronika Kerdokaitė-Žilinskienė, Vilma ir Vida Dajoraitės ir kt. Dangės regatoje jėgas išbandė ir Lietuvos olimpiečiai - Milda Valčiukaitė, Saulius Ritter, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Dominykas Jančionis, Aurimas Adomavičius, Dovydas Nemeravičius ir Giedrius Bieliauskas.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder