Daugiau nei 1000 konkurentų iš viso pasaulio aplenkęs Erikas Scheidt padovanojo Lietuvai varžybų sidabrą
Varžybos Gardos ežere, Italijoje, vyko balandžio 6-9 dienomis, per kurias buvo įvykdyta 10 lenktynių. Ten iš viso startavo 18 Lietuvos jaunųjų sportininkų.
„Mes visi labai džiaugiamės ir didžiuojamės Eriku. Man jau šiandien yra didelė garbė būti šalia jo, paspausti ranką ar drauge nusifotografuoti – jis yra ateities buriavimo žvaigždė.
Turime džiaugtis ir vertinti tai, kad jis buriuoja už Lietuvą, o ne kurią kitą šalį. O šiemet iš Eriko prizinės vietos tikrai tikėjomės.
Praėjusiais metais jis šiose varžybose visąlaik plaukė tarp lyderių, tačiau galutinėje įskaitoje užėmė šeštąją vietą, tikiu, kad šiemet pats labai norėjo būti tarp prizininkų, tad atidavė visas jėgas ir koncentraciją, kad tai pasiektų“, – po varžybų finišo dalinosi drauge su Lietuvos jaunaisiais buriuotojais ten nuvykusi Lietuvos buriavimo sąjungos tarybos narė vaikų ir jaunimo buriavimo klausimams Asta Pajarskienė.
Pasak jos, tos keturios varžybų dienos buvo labai įtemptos. Jau pirmąją dieną E. Scheidt vienų lenktynių metu per anksti kirto starto liniją ir gavo geltoną baudos vėliavėlę.
Kadangi varžybose vienas, prasčiausias, lenktynių rezultatas atmetamas ir neskaičiuojamas, ši klaida jaunajam sportininkui nesukliudė toliau kovoti dėl prizinių vietų, tačiau pastatė į padėtį, kurioje jis daugiau nebegalėjo sau leisti suklysti – kiekviena kita klaida būtų mušusi turimą rezultatą žemyn.
„Žinoma, po to išankstinio starto įtampa buvo didžiulė, buvo būtina toliau visada startuoti saugiai, nerizikuojant, tačiau drauge išlaikant aukščiausias pozicijas.
Tai padaryti tarp didžiulės masės sportininkų – labai sunku ir reikalauja tikro meistriškumo. Visą laiką vyko kova dėl prizinių vietų.
Prieš paskutinę dieną 2-8 vietos buvo išsidėsčiusios per vieną tašką. Įtampą tarp jaunųjų sportininkų buvo galima tiesiog justi ore“, – buriavimo sporto iššūkiais, su kuriais susiduria net patys jauniausi, dalinosi A. Pajarskienė.
Pasak jos, masiškumas šiose varžybose jau artėja prie maksimalios ribos. Kai varžybose vienoje klasėje startuoja virš 1000 dalyvių, jie paskirstomi į 5 laivynus, tačiau kiekviename vis tiek plaukia po 200 su viršum sportininkų. Starto linija driekiasi kelis šimtus metrų.
„Kiekviena klaida tokiame starte sportininkui gali kainuoti viską. Dalis šiemet čia atvykusių jaunųjų „Optimist“ buriuotojų jau žinojo, ko tikėtis – jiems tai buvo ne pirmas kartas šiose varžybose, kai kurie jau turi patirties ir Pasaulio čempionate.
Tačiau daliai tai buvo apskritai pirmos tarptautinės varžybos ir iškart į tokį masiškumą. Streso ir įtampos tikrai netrūko“, – pasakojo A. Pajarskienė.
Vis dėlto, pasak jos, jauniesiems buriuotojams tai – puikios pamokos ateičiai ir neišsemiamas patirties šaltinis. Tokie startai leidžia patirti, kokia dinamika vyksta aukšto meistriškumo sportinėse varžybose, šlifuoti savo startus, ugdyti ryžtą ir drąsą distancijoje.
Iš viso „Lake Garda Meeting“ regatoje startavo 1034 „Optimist“ buriuotojai iš daugiau nei 30 skirtingų pasaulio valstybių. Pirmąją vietą varžybose iškovojo Švedijos jaunasis buriuotojas Nenricas Wigforssas, trečiąją – Ukrainos buriuotojas Sviatoslavas Madonichas.
Pilnus rezultatus galima rasti čia.
Rašyti komentarą