Demaskavo garsiausią Mykolo Aleknos rekordo kritiką: „Negalėjau patikėti tuo, ką išgirdau”
(18)Islandas, kadaise pats mėtęs diską olimpiadoje, o vėliau treniravęs estą Gerdą Kanterį (2006-2012 m.) bei Švedijos disko metimo žvaigždes Danielį Stahlį ir Simoną Petterssoną, „Aftonbladet“ paaiškino, kodėl tokie rekordai jam nepatinka.
„Su visa pagarba Aleknai, noriu pažymėti, kad visada pasisakiau prieš tokias varžybas. Tai lyg šūvis sau į koją.
Tu „gaudai vėją“ kažkur laukuose, o atėjus laikui startuoti svarbiame čempionate, tavo rezultatas būna gerokai prastesnis. Aš jau 20 metų kartoju, kad tai nėra teisinga.
Tokios varžybos man niekada nepatiko ir kai treniruodavau Danielį su Simonu, mes niekada į jas nesiregistruodavome. Aš tikrai nesiekiu kritikuoti Aleknos. Jis yra fantastiškas disko metikas, kuris tose varžybose 5 m lenkė visus varžovus.
Visgi, Paryžiuje tikrai niekas nemes disko 74 m. Man šis pasaulio rekordas netapo jokia staigmena.
Žinojau, kad tai įmanoma dar tada, kai Perez moterų varžybose diską numetė 73,09 m. Man tiesiog neatrodo teisinga, kai būrelis entuziastų surengia disko metimo varžybas ten, kur yra palankiausios oro sąlygos.
Visi ten skuba „gaudyti vėjo“, o vėliau didžiuosiuose čempionatuose negali parodyti nieko panašaus.
Man norėtųsi, kad rekordai būtų gerinami kitokio lygio varžybose, kurias stebėtų visas pasaulis. Dabar ten nuvykę disko metikai savo rezultatus pasigerino 5-10 proc. Reikia keisti taisykles“, - teigė islandas.
Tokie V.Hafsteinssono pareiškimai pribloškė gerą Virgilijaus Aleknos bičiulį estą Aleksanderį Tammertą. Olimpiados ir Europos čempionato bronzos medalininkas ERR pažymėjo, jog V.Hafsteinssonas pats anksčiau desperatiškai siekė, kad jo auklėtinis G.Kanteris pagerintų pasaulio rekordą.
„Hafsteinssono komentarai mane labai nustebino. Jei atmintis manęs neapgauna, kai Hafsteinssonas treniravo Kanterį, jie kiekvieną pavasarį vykdavo į Kaliforniją „gaudyti vėjo“.
Jie to net neslėpė. Jų tikslas buvo įsirašyti į istoriją ir numesti diską už 75 m ribos. Be palankaus vėjo to padaryti neįmanoma.
Negana to, Hafsteinssonas Švedijoje organizuodavo „World Record Challenge“ varžybas, kur viskas buvo pritaikyta „vėjo gaudymui“ – netgi varžybų laiką būdavo galima pakoreguoti taip, kad jos prasidėtų, kai vėjas būdavo stipriausias.
Nemanau, kad to reikia gėdytis. Daugelis estų būtų buvę laimingi, jei tas rekordas tada būtų kritęs.
Daug kas į tokio tipo varžybas vykdavo tam, kad įvykdytų pasaulio čempionato ar olimpiados normatyvus. Kai daug tavo auklėtinių įvykdo normatyvus, tada ir tu, kaip treneris, turi kuo pasigirti.
Jei jūs pažiūrėsite, kokio lygio varžybose Kanteris pasiekė 10 geriausių savo karjeros rezultatų ir kokio lygio varžybose tai padarė Aleknos, tuomet pamatysite didelį skirtumą“, - sakė A.Tammertas.
Iš 10-ies geriausių G.Kanterio karjeros rezultatų 5 yra pasiekti būtent Kalifornijos valstijoje pavasarį vykusiose varžybose. Tuo metu estą kaip tik ir treniravo V.Hafsteinssonas.
Rašyti komentarą