Didžiausiame pasaulio burlenčių sporto įvykyje tarp pusantro tūkstančio dalyvių lietuvis Rytis Jasiūnas – lyderių dvidešimtuke

Su kone pusantro tūkstančio dalyvių iš viso pasaulio prie starto linijos ilgų distancijų lenktynėse „Defi Wind“ stojęs Lietuvos buriuotojas Rytis Jasiūnas po intensyvios kovos iškovojo 23 poziciją.

Atletui iš Lietuvos teko įveikti 40 kilometrų siekiančias kasdienes lenktynių distancijas bei buriuoti stipraus vėjo sąlygomis, kai pačių sportininkų greitis lenktynių metu pasiekdavo net 55-65 km/h.

„Šiemet čia startavo virš 1400 burlentininkų, kas šias lenktynes padaro, ko gero, didžiausiomis visų laikų burlenčių varžybomis. Tai – ilgų distancijų lenktynės, kur kasdien visiems drauge startavus tenka įveikti 40 kilometrų distanciją.

Tokios lenktynės tikrai reikalauja daug ištvermės ir išties gero fizinio pasirengimo“, – po finišo dalinosi dėl olimpinio kelialapio šiemet IQFOIL pasaulio čempionate kovosiantis sportininkas.

Vis dėlto, pasak jo, ko gero, didžiausias iššūkis šiemet buvo ne fiziniai iššūkiai, o gamtinės kliūtys – jūržolės.

„Kadangi buriavau su burlente, turinčia povandeninį sparną (foilą), už jo kartas nuo karto vis užsikabindavo jūržolių krūva, kurios trukdydavo pasiekti maksimalų greitį.

Tekdavo iššokti į orą, kad jas nupurtyti nuo foilo. Be abejo, tai – gana pavojinga, nes lenktynių metu išvystydavau apie 55-60 km/h greitį“, – pasakojo R. Jasiūnas.

Prancūzijoje, Gruissan miestelyje startavusių „Defi Wind“ lenktynių distancija tęsėsi iki Port la Nouvelle gyvenvietės ir atgal. Tokį ratą dalyviai vienų lenktynių metu turėjo įveikti du kartus. Pilna tokia distancija driekėsi 40 km.

Pasak organizatorių „Defi Wind“ varžybos yra precedento pasaulyje neturintis burlenčių sporto iššūkis ir didžiausias šios sporto šakos įvykis pasaulyje.

Šiemet jame startavo ir tokios legendos kaip 42 kartus pasaulio čempiono titulą burlenčių sporte iškovojęs buriuotojas Bjorn Dunkerbeck bei 26 šį titulą iškovojęs Antoine Albeau.

Be Ryčio Jasiūno iš Lietuvos šiose varžybose taip pat startavo Arūnas Rinkevičius, galutinėje įskaitoje užėmęs 378 poziciją, ir Tomas Miklusis, likęs 1194 pozicijoje.

Šiemet „Defi Wind“ aukso medalį iškovojo taip pat dėl kelialapio į Paryžiaus olimpiadą kovojantis Prancūzijos buriavimo atstovas ir 2021 metų pasaulio IQFOIL čempionas Nicolas Goyardas. Sidabrą iškovojo Danijos buriuotojas Johan Soe, brozą – Prancūzijos buriuotojas Thomas Goyard.

Daugiau informacijos apie gegužės 18-21 dienomis vykusias „Defi Wind“ varžybas ir jų rezultatus galima rasti čia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder