Dominavusi „Celtics“ tapo NBA čempione

Bostono „Celtics“ komanda po 16 metų pertraukos tapo NBA čempione ir iškovojo rekordinį titulą. Joe'o Mazzulla auklėtiniai savo arenoje 106:88 (28:18, 39:28, 19:21, 20:21) nugalėjo Dalaso „Mavericks“ krepšininkus bei finalo seriją laimėjo 4 - 1.

„Celtics“ NBA čempione tapo 18 kartą komandos istorijoje ir tai yra lygos rekordas, kita arčiausiai komanda pagal titulus yra Los Andželo „Lakers“, iškovojusi 17. Bostonas vien reguliariajame sezone užfiksavo geriausią sezono rezultatą, o atkrintamosiose pralaimėjo vos tris kartus.

Nugalėtojams Jaysonas Tatumas įmetė 31 tašką, atliko 11 perdavimų ir aktovojo 8 kamuolius. Jaylenas Brownas surinko 21 tašką, Jrue Holiday - 15.

NBA finalų MVP tapo 20,8 taško serijoje rinkęs Jaylenas Brownas. „Mavericks“ komandai Luka Dončičius įmetė 28 taškus, Kyrie Irvingas surinko 15 ir atliko 9 perdavimus. Bostonas kontroliavo šias rungtynes, kuris nei karto neatsiliko ir komanda du kartus pirmavo 26 taškų persvara - trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 31 (10/17 dvit., 1/7 trit., 8 atk. kam., 11 rez. perd.), Jaylenas Brownas 21 (5/14 dvit., 2/9 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Jrue Holiday 15 (6/11 dvit., 11 atk. kam., 4 rez. perd.), Derrickas White 14 (4/8 trit., 8 atk. kam.), Alas Horfordas 9 (9 atk. kam.), Samas Hauseris 8 (2/6 trit., 4 atk. kam.), Kristaps Porzingis 5, Paytonas Pritchardas 3.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (10/16 dvit., 2/9 trit., 12 atk. kam., 5 rez. perd., 7 kld.), Kyrie Irvingas 15 (2/7 dvit., 3/9 trit., 9 rez. perd.), Joshas Greenas 14 (4/6 trit.), Derrickas Jonesas 10 (1/4 trit.), Danielius Gaffordas 6 (3/5 dvit.), P.J. Washingtonas (0/5 trit., 6 atk. kam., 4 kld.) ir Dante Exumas po 4, Jadenas Hardy 3, Maxi Kleberis ir Dereckas Lively (4 atk. kam.) po 2.