E. Ulanovo vedamas „Žalgiris“ įveikė Jonavos krepšininkus ir žengė į KMT pusfinalį

Kauno „Žalgirio“ komanda turėjo pavargti Garliavoje, bet galiausiai 68:59 (18:7, 15:19, 12:18, 23:15) įveikė Jonavos „CBet“ klubą ir taip žengė į Citadele KMT finalo ketvertą.

Primename, kad pirmą tarpusavio mačą žalgiriečiai laimėjo 86:75. Pusfinalyje kauniečiai kausis su „Šiaulių-7bet“ ekipa, kuri palaužė Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ krepšininkus.

Kitame pusfinalyje kausis Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Citadele KMT finalo ketvertas Vilniuje vyks vasario 1920 dienomis.

„Žalgiriui“ nepadėjo koronavirusu sergantys Tai Websteris, Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas. Prie „CBet“ jau buvo prisijungęs Edvinas Šeškus, pasveikęs nuo koronaviruso, tačiau jis ant parketo nepasirodė.

Žalgiriečiai gerai pradėjo rungtynes (13:3), tuo tarpu Jonavos klubo puolimas buvo labai skurdus ir per pirmą ketvirtį buvo pelnyti vos 7 taškai.

Skirtumas tarp ekipų kurį laiką nemažėjo (31:14), tiesa, daugiau pozityvo „CBet“ suteikė be atsako pelnyti 8 taškai, leidę po antrojo ketvirčio atsilikti tik 26:33. Šešis iš pastarųjų taškų pelnė Tomas Zdanavičius.

Beje, antrajame kėlinyje techninę pražangą užsidirbti spėjo treneris Virginijus Šeškus.

Nors Edgaro Ulanovo ir Luko Lekavičiaus metimai leido „Žalgiriui“ atstatyti dviženklę persvarą (40:30), Kahlilas Thomasas ir Vitalijus Kozys greitai rėžė svečių atsilikimą perpus, o kiek vėliau Lachlano Andersono metimas dar labiau gerino „CBet“ situaciją – 40:44.

Paskutinės trečio kėlinio minutės buvo palankios jonaviečiams: reikalingas baudas sumetė L.Andersonas bei V. Kozys, tad atsilikimas teliko minimalus – 44:45.

Jonavos ekipos legionieriai puikiai išnaudojo baudos metimus, lygindami rezultatą (49:49), tiesa, jo niekaip nepavyko persverti. E. Ulanovas ir Tyleris Cavanaugh prisidėjo prie labai reikalingo spurto, kuris grąžino „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (65:55), o dėl pergalės „CBet“ labiau nebepakovojo.

E. Ulanovas žaidė efektyviausias savo karjeros rungtynes Citadele KMT turnyre – pelnė 20 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Jonaviečiai pataikė vos 3 tritaškius iš 18 (17 proc.). Palyginimui, „Žalgiris“ smeigė 9 iš 30 (30 proc.).