Edas Butvilas

Edo Butvilo šuolis 269 pozicijomis į viršų: „Svajonės po truputį pildosi“

Prieš šį savaitgalį Vilniuje prasidėsiantį Daviso taurės teniso mačą tarp Lietuvos ir Pakistano rinktinių atnaujinti geriausių pasaulio tenisininkų reitingai, o juose - įspūdingas klaipėdiečio Edo Butvilo šuolis. Mūsų teniso perliukas, neseniai triumfavęs „Vilnius Cup 2023“ turnyre, savo kraitį papildė 15 taškų, o tai naujausiame ATP reitinge leido jam pakilti 269 pozicijomis į viršų - dabar 18-metis tenisininkas pasaulio reitinguose žengia 784-as.

„Mano šių metų tikslas - patekti į geriausiųjų 500-uką. Užmojai - dideli, bet dėl to kantriai treniruojuosi ir stengiuosi judėti į priekį. Reikia svajoti, juk svajonės pildosi“, - „Vakarų ekspresui“ sakė E. Butvilas.

Jis šiuo metu su Lietuvos tenisininkų rinktine - Ričardu Berankiu, Tomu Vaiše, Viliumi Gaubu ir Tadu Babeliu treniruojasi Vilniuje, o vasario 3-4 dienomis jis SEB arenoje stos į kovą prieš Pakistano ekipą.

„Naudodamasis proga kviečiu visus atvykti į SEB areną Vilniuje palaikyti mūsų rinktinės. Gausus palaikymas - didelis žingsnis pergalės link“, - pabrėžė E. Butvilas.

Kada pralenks Ričardą Berankį?

Jo tėtis, žinomas Klaipėdos teniso treneris Tomas Butvilas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad Pakistano teniso rinktinei Vilniuje ruošiasi užkurti tikrą pirtį.

„Prisipirkome dūdų, švilpynių, tarškynių, vežamės tris būgnus. Mums yra paruošta atskira žiūrovų tribūna, tad triukšmo tikrai bus“, - šyptelėjo T. Butvilas.

Lietuvos rinktinės pirmoji Daviso taurės teniso mačo raketė - Ričardas Berankis.

Jis šiuo metu pasaulio reitinguose 193, po jo iš lietuvaičių žengia Vilius Gaubas - 760, E. Butvilas, kaip jau rašėme, - 784.

Kiti mūsų šalies tenisininkai į geriausiųjų pasaulio tenisininkų reitingo lentelę nepatenka.

T. Butvilo pasiteiravus, kada ateis ta diena, kai jo sūnus Edas reitinguose pranoks R. Berankį, šis atsakė: „Planas - 2-3 metai. Žingsnelis po žingsnelio kopiame į viršų. Viskas pasiekiama per kantrų ir juodą darbą, o Edui noro, užsispyrimo ir kovingumo tikrai nerūksta.“

Pats Edas teigia, kad 2023 metų tikslas - pasisemti kuo daugiau pamokų.

„Svarbiausia krautis patirties bagažą ir sustiprėti psichologiškai, kad galėčiau dalyvauti dar didesniuose ir prestižiškesniuose vyrų teniso turnyruose. Pergalės ateina per patirtį ir juodą darbą“, - akcentavo Klaipėdos teniso perliukas.

Po Daviso taurės mačo vasario 6-12 d. mūsų tenisininkų laukia ATP „Challenger“ 100 serijos turnyras „Vitas Gerulaitis Cup“.

Čia vėl bus galimybė papildyti reitingo taškų kraitį.

Treniruotės - lyg darbo grafikas

„Vakarų eksprese“ apie E. Butvilo pergalingus žygius rašome nuolat - 18-metis klaipėdietis jau ne kartą spėjo sudrebinti pasaulio teniso žvaigždyną.

E. Butvilo pastarųjų metų progresas - milžiniškas, trofėjų lentyna sparčiai pildosi prestižiniais apdovanojimais, tačiau klaipėdietis nė kiek neišpuikęs ir nelinkęs atsisakyti savo svajonės - siekio įsitvirtinti tarp vyrų teniso elito.

„Aš dabar labai daug dirbu, o dauguma mano bendraamžių ilsisi, pramogauja, bet tikiu, kad ateis tokia diena, kai man nebereikės tiek dirbti, gyventi tokiu intensyviu ritmu ir aš už visą tą laiką atsigriebsiu - galėsiu poilsiauti, ramiai gyventi, o mano bendraamžiai iki gyvenimo galo sunkiai dirbs“, - sakė E. Butvilas.

Dar jis pridūrė: „Mano mama sako: “Tu dabar padirbėk, pakentėk, o vėliau turėsi vardą, savo gyvenimą, galėsi didžiuotis tuo, ką padarei.„ Mama ir tėtis nuolat mane įkvepia ir skatina judėti į priekį.“

Iš šalies atrodo viskas gražu: skambios istorinės Lietuvai pergalės Vimbldono jaunių turnyre, neoficialiame pasaulio teniso čempionate „Orange Bowl“ Amerikoje, triumfas ir džiaugsmas įvairių šalių turnyruose...

Tačiau ar kuris iš mūsų susimąstėme, kokius dėl to šiam jaunam klaipėdiečiui tenka įveikti karžygiškus sunkumus?

E. Butvilas kasdien treniruojasi po 5-6 valandas, o su apšilimais ir fiziniu pasirengimu neretai tenka sugaišti ir po 8 valandas per dieną.

„Išeina visa darbo diena“, - šypteli teniso pažiba.

Pluša su teniso žvaigždynu

Praėjusią vasarą 18-ąjį gimtadienį atšventęs klaipėdietis 2022 metais daug kartų džiugino mus savo skambiomis pergalėmis tarptautinėse arenose.

Šveicarijoje vykusiame Europos jaunių U18 metų čempionate iškovojo bronzą, Paryžiuje kartu su bendraamžiu kroatu Mili Poljičaku triumfavo „Roland Garros“ jaunių dvejetų turnyre, pelnė sidabrą ir bronzą Australijos mieste Traralgone vykusiame Tarptautinės teniso federacijos pirmos kategorijos turnyre, ryžtingai kovėsi ir pagrindiniame Australijos teniso čempionato („Australian Open“) jaunių (iki 18 metų) turnyre - nukeliavo iki ketvirtfinalio, iškovojo pergalę ir pirmame savo karjeroje ATP „Challenger“ serijos turnyre, Ispanijoje - ITF serijos vyrų teniso turnyro „ITF futures“ dvejetų nugalėtojų titulą, tapo Lietuvos suaugusiųjų teniso čempionu.

„Nepakartojamas jausmas vilkėti ir Lietuvos rinktinės marškinėlius, žaisti kartu su geriausiais šalies tenisininkais. Tai nuo mažens buvo mano svajonė. Dabar tai tapo realybe“, - pabrėžė E. Butvilas.

Jis akcentavo ir tai, kad nerealus jausmas žaisti Lietuvoje.

"Visai kitoks jausmas žaisti tarp savų sienų. Kiekviena kova teniso kortuose - gera pamoka.

Žaisti su vyrais - sudėtingiau, tačiau mokausi, tobulėju ir einu į priekį. Tai yra svarbiausia", - sakė E. Butvilas.

Jam per pastaruosius metus teko akis į akį susidurti su ryškiomis teniso asmenybėmis.

"Klubiniuose turnyruose išbandžiau jėgas su pirmojo pasaulio šimtuko žaidėjais Pedro Cachin (ATP pasaulio reitinge 59) ir Bernabé Zapata Miralles (ATP 72). Sezoną užbaigiau įspūdinga pergale 6/2 6/0 prieš Pablo Andujar (ATP 119). Šis ispanas savo karjeroje yra nugalėjęs patį maestro Rogerį Federerį.

Neįkainojamos patirties įgijau pasiruošimo stovykloje Alikantėje - kortuose žaidžiau kartu su 15-ą vietą ATP pasauliniame reitinge užimančiu 21-erių metų italu Janniku Sinneriu.

Treniruotės buvo labai intensyvios - nemačiau, kad jis kada padarytų tris klaidas iš eilės, o ir dvi pasitaikydavo labai retai, tad visą treniruotę išlaikomas aukštas ritmas su ilgomis atmušimų serijomis.

Tikrai labai geras jausmas turėti galimybę pasitreniruoti su tokio lygio žaidėjais. Tai suteikia dar daugiau motyvacijos tapti profesionalu ir siekti aukštumų", - sakė E. Butvilas.

UŽAUGO. Edas Butvilas yra tapęs svarbia Lietuvos vyrų teniso rinktinės dalimi. Asmeninio archyvo nuotr.

UŽAUGO. Edas Butvilas yra tapęs svarbia Lietuvos vyrų teniso rinktinės dalimi. Asmeninio archyvo nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder