Edui Butvilui - solidi piniginė premija

Klaipėdos teniso perliukas Edas Butvilas, prieš porą savaičių triumfavęs Vimbldono jaunių teniso dvejetų turnyre ir perrašęs Lietuvos teniso istoriją, sulaukė solidžios premijos - 20 tūkstančių eurų.

Trumpam iš pergalingų turnyrų Londone ir Milane į gimtąją Lietuvą grįžusį 16-metį klaipėdietį su istoriniu pasiekimu pasveikino Darnių iniciatyvų paramos fondas, skyręs 10 tūkst. eurų premiją. Tokio pat dydžio premiją Edui skyrė ir Lietuvos teniso sąjunga.

ĮTEIKĖ. Edui Butvilui (kairėje) už pergalę Vimbldono jaunių teniso dvejetų turnyre skirta solidi premija. Iš viso - net 20 tūkstančių eurų. 10 tūkstančių skyrė Darnių iniciatyvų paramos fondas ir tiek pat - Lietuvos teniso sąjunga.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad pasaulio jaunių teniso reitinge 24-ąją vietą užimantis Edas Vimbldono jaunių teniso turnyrą laimėjo kartu su 18-mečiu ispanu Alejandro Manzanera Pertusa.

„Nerealus jausmas patekti į Lietuvos istoriją ir pergalėmis garsinti mūsų šalies vardą. Esu labai laimingas. Po pergalės Anglijoje sulaukiau daugybės skambučių ir žinučių su sveikinimais tiek iš Lietuvos, tiek iš įvairių užsienio šalių. Su šia pergale mane pasveikino ir Ričardas Berankis.

Tai mano mėgstamiausias Lietuvos žaidėjas ir mano idealas. Po tokių pergalių supranti, kad daugybę metų lietas prakaitas ir sunkios treniruotės atperka tą visą vargą“, - „Vakarų ekspresui“ kalbėjo E. Butvilas.

Edui - vos 16 metų, o įvairių titulų ir pergalių - daugybė, tačiau šis Edo laimėjimas yra kol kas pats svarbiausias ir prestižiškiausias.

„Tenisą žaidžiu vos nuo 2 metukų. Tėtis treniruodavo tenisininkus, ir aš bėgiodavau aplink Skulptūrų parko teniso aikštyne su teniso rakete. Kiek save pamenu, tiek ir žaidžiu tenisą“, - šypteli tituluotas klaipėdietis E. Butvilas.

Tuoj pat jis pridūrė: „Rimtesnės treniruotės prasidėjo nuo 7 metukų ir intensyvus darbas vyksta iki šiol. Dabar bus dar sunkiau, visi norės į mane įkibti, žais su dviguba jėga, o man bus svarbu nenuleisti savo kartelės.“

Edas neslėpė, kad nuo pat mažens seka pasaulinio lygio teniso žvaigždės Rogerio Federerio karjerą.

„Patinka jo žaidimo stilius. Jis agresyvus, nevengia rizikuoti, mėgsta žaisti prie tinklo“, - pabrėžė Edas.

Artimiausiuose tenisininko planuose - pirmieji karjeroje suaugusių „Futures“ teniso turnyrai bei dar vienas prestižinis „US Open“ turnyras.

Edo Butvilo treneris ir tėtis Tomas Butvilas dar kartą akcentavo, kad džiaugiasi ir Klaipėdos miesto palaikymu.

„Siekiant skambių tarptautinių pergalių svarbi kiekviena detalė ir palaikymas. Prieš išvykstant į Vimbldono turnyrą mus gražiai išlydėjo ir sėkmės palinkėjo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Daug mums padėjo ir Klaipėdos miesto tarybos narė Elida Mantulova. Toks dėmesys Edą taip pat įkvėpė. Edas gauna Klaipėdos miesto sporto stipendiją ir šia savo pergale įrodė, kad tikrai yra to vertas“, - teigė T. Butvilas.

Sidebar placeholder