Ekstremalios oro sąlygos triumfo džiaugsmo nesugadino

Klaipėdoje tris dienas vykęs Lietuvos paplūdimio tinklinio TOP SPORT čempionatas išsiskyrė ne tik dalyvių gausa, bet ir ekstremaliomis oro sąlygomis - dėl pakilusio vėjo sekmadienį lemiamas pirmenybių kovas teko perkelti iš Antrosios Melnragės į Poilsio parko tinklinio aikštyną.

Čia jau finale puikiai jautėsi Klaipėdos pliažo tinklinio klubo atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė, kurios apgynė Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionių vardus ir liejo džiaugsmo emocijas.

Čempionate tris dienas varžėsi per 50 komandų: 33 vyrų ir 24 merginų.

Sudėtingesnis - tik pusfinalis

Čempionatas penktadienį ir šeštadienį vyko Klaipėdos pliažo tinklinio klubo Antrojoje Melnragėje profesionaliai įrengtame tinklinio aikštyne, o sekmadienį lemiamos kovos dėl pakilusio vėjo perkeltos į kitą puikią tinkliniui skirtą erdvę - Poilsio parke įrengtą tinklinio aikštyną.

Nors dalyviams ir organizatoriams teko kone per valandą pakeisti varžybų lokaciją, turnyras baigėsi sklandžiai.

Klaipėdos pliažo tinklinio klubo atstovės I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė be didesnio vargo nukeliavo iki pusfinalio, kur ir sulaukė rimčiausio pasipriešinimo. Kovoje dėl vietos finale jos po dramatiškos kovos 2:1 (21:16, 18:21, 18:16) palaužė iš Ispanijos atvykusių Marijos Karaliūtės ir Erikos Kliokmanaitės duetą.

Kitame pusfinalyje taip pat prie favoričių priskirtos Monika Paulikienė ir Urtė Andriukaitytė (Paplūdimio tinklinio akademija/„Auksma“) 2:0 (21:16, 22:20) palaužė Skalvės Križanauskaitės ir Arianos Rudkovskajos (Tinklinio mokymo centras) porą. Beje, ketvirtfinalyje M. Paulikienė su U. Andriukaityte 2:0 (23:21, 21:15) pranoko praėjusių metų vicečempiones Karolę Virbickaitę ir Vytenę Vitkauskaitę.

Kovingumas ir patirtis

Finale jau intrigos nebuvo - I. Dumbauskaitė ir G. Grudzinskaitė gana užtikrintai 2:0 (21:13, 21:13) įrodė pranašumą prieš M. Paulikienę ir U. Andriukaitytę.

„Emocijos nuostabios, nes pavyko apginti čempionių titulą. Esame be galo laimingos. Džiaugsmo tiek pat, kiek ir praėjusiais metais, nes tapti čempionėmis neapsakomai gera. Ir nesvarbu, ar pirmą, ar antrą kartą. Tikiuosi, kad ir ne paskutinį“, - po varžybų džiaugėsi G. Grudzinskaitė.

Būtent ryžtas ir kovingumas leido pasiekti pergalę finale, įsitikinusi tinklininkė.

„Prieš finalą su Ieva pakalbėjome, kad norime džiaugtis kiekviena akimirka aikštelėje, kovoti ir išlikti komanda, būti kartu, kad ir kokia pabaiga būtų. Priešininkės buvo labai stiprios ir rimtos. Man visada yra sunku žaisti prieš Moniką ir Urtę, nes jos demonstruoja gražų, gerą ir technišką žaidimą. Mano nuomone, šįkart būtent mūsų ryžtingas nusiteikimas, nuoširdus palaikymas ir kovingumas iki pat galo atnešė pergalę, kurios labai norėjome“, - mintimis dalinosi G. Grudzinskaitė.

G. Grudzinskaitė prisipažino, kad žaisti pučiant stipriam vėjui nebuvo lengva, todėl jai ne kartą teko semtis patarimų iš labiau patyrusios I. Dumbauskaitės. Ši klaipėdietė per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių: tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempione, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatine dalyve ir nugalėtoja, pasaulio taurės etape liko per plauką nuo medalio - ketvirta.

„Antros dienos varžybos buvo perkeltos į parko aikšteles ir tas tikrai įsiminė, nes prie jūros vėjas įsisiautėjo ir situacija tapo nekontroliuojama, - sakė G. Grudzinskaitė. - Nuoširdžiai noriu padėkoti visiems, kurie mus palaikė. Mes toliau dirbsime ir sieksime savo tikslų.“

Tuoj po pergalės prie čempionių būriavosi gerbėjai, prašantys kartu nusifotografuoti ir medžiojantys Lietuvos tinklinio lyderių autografų.

Bronzos medalius iškovojo S. Križanauskaitė ir A. Rudkovskaja, kurios mažajame finale 2:1 (19:21, 21:19, 15:12) įveikė M. Karaliūtę ir E. Kliokmanaitę.

PASIRAŠĖ. Tuoj po pergalės prie čempionių Ievos Dumbauskaitės ir Gerdos Grudzinskaitės būriavosi gerbėjai, prašantys kartu nusifotografuoti ir medžiojantys Lietuvos tinklinio lyderių autografus. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

PASIRAŠĖ. Tuoj po pergalės prie čempionių Ievos Dumbauskaitės ir Gerdos Grudzinskaitės būriavosi gerbėjai, prašantys kartu nusifotografuoti ir medžiojantys Lietuvos tinklinio lyderių autografus. Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Dramatiškas vyrų finalas

Gausiai susirinkę žiūrovai išvydo ir gražias bei intriguojančias vyrų kovas. Po dramatiško finalo čempionų titulą iškovojo Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevič (sporto klubas „Antivis“). Jie, žaisdami kartu, šalies čempionais tapo antrą kartą. Pirmą sykį vyrai triumfavo 2015 metais.

Permainingame ir įtemptame finale R. Juchnevič ir A. Vasiljevas 2:1 (14:21, 21:16, 15:12) įveikė A. Rumševičių bei P. Stankevičių ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

„Emocijų daug ir visos jos - tik geros. Kai tiek žiūrovų, tai, manau, negali būti blogų emocijų. Titulas tikrai labai svarbus, nes jis parodo, kas yra geriausia pora Lietuvoje“, - kalbėjo R. Juchnevič.

Tinklininkas prisipažino, kad norėjosi, jog visas čempionatas būtų vykęs prie jūros, bet džiaugėsi, kad organizatoriai greitai išsprendė atsiradusias problemas.

„Sąlygos buvo geros. Labai patiko organizacija. Vėjas šiek tiek išlygino komandų jėgas ir gal buvo mažiau to gražaus tinklinio, bet užtat buvo daugiau įtemptų kovų. Žinoma, norėjosi viską užbaigti prie jūros, bet oro nesuvaldysime. Svarbiausia, jog buvo kur čempionatą pabaigti, o organizatoriai viską padarė greitai ir kokybiškai. Viskas baigėsi gerai, ir tai svarbiausia“, - teigė R. Juchnevič.

Bronzos medaliai atiteko G. Kerpei ir L. Petravičiui. Jie rungtynėse dėl 3 vietos 2:0 (21:16, 21:17) įveikė latvius K. Punculį ir A. Relinš.

Pernai čempionu su Patriku Stankevičiumi tapęs klaipėdietis Audrius Knašas turėjo išvykti į naujam salės tinklinio sezonui besiruošiantį Austrijos klubą ir paplūdimio pirmenybėse nedalyvavo.

Sportininkai šiame čempionate taip pat rinko taškus Lietuvos paplūdimio tinklinio klubų įskaitai.

Lietuvos tinklinio federacija (LTF) džiaugiasi, kad Klaipėdos pliažo tinklinio klubas parodė iniciatyvą surengti Lietuvos čempionatą ir svetingai priėmė dalyvius.

Čempionato nugalėtojus ir prizininkus iškilmingai apdovanojo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) prezidentas Darius Čerka, Klaipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis ir saugos tarnybos „Argus“ vadovas Romualdas Jonaitis.

„Geros emocijos, smagus čempionatas, o nuotaikas žiūrovams pakėlė ir tai, kad čempionėmis tarp dailiosios lyties atstovių tapo šeimininkės - Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. Patys matėte, koks buvo puikus žiūrovų palaikymas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Klaipėdos mero pavaduotojas A. Cesiulis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder