EURO 2020: pasaulio vicečempionai išvengė fiasko, o škotai po 25 metų pasiekė pirmą įvartį

Antradienį Europos futbolo čempionate (EURO 2020) paaiškėjo dar du atkrintamųjų varžybų dalyviai. Dėl bilietų į aštuntfinalį aiškinosi D grupės komandos.

Dėl pirmosios pozicijos grupėje Londone kovojo Anglijos ir Čekijos ekipos. 12 minutę įvartį įmušė anglų puolėjas Raheemas Sterlingas. Kaip paaiškėjo, tai buvo vienintelis įvartis, užtikrinęs anglams pirmąją vietą grupėje.

Tuo metu Glazge santykius aiškinosi po vieną tašką per du turus iškovoję šeimininkai škotai ir pasaulio vicečempionė Kroatijos rinktinė.

Pirmieji įvartį įmušė kroatai: 17 min. pasižymėjo Nikola Vlašičius. Tačiau dar iki pertraukos škotai spėjo rezultatą išlyginti – 42 minutę Callumas McGregoras atsakė taikliu smūgiu (1:1).

Archyvų nuotr.

Callumas McGregoras. / Twitter@EURO2020

Tai buvo pirmasis Škotijos rinktinės įvartis šiame čempionate  ir pirmas per pastaruosius 25 metus Europos čempionatuose.

Pastarąjį kartą škotai įvartį buvo įmušę 1996-ųjų žemyno pirmenybėse.

Antrame kėlinyje kroatai rimtai užgulė Škotijos rinktinės vartus. 62 min. jų pastangos pasiteisino – fantastišku smūgiu saviškius į priekį išvedė Luka Modričius.

Tai buvo aštuonioliktasis jo įvartis žaidžiant nacionalinėje rinktinėje.

O 77 min. L. Modričius rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie trečio įvarčio.

Puolėjas iš kampinio pakėlė kamuolį, jį, aukštai pašokęs, galva į škotų vartus nukreipė Ivanas Perišičius – 3:1.

Tai užtikrino kroatams antrąją vietą grupėje ir kelialapį į aštuntfinalį.