Europos futbolo čempionatas: Belgija po atkaklios kovos nugali Europos čempionus portugalus

Vienoje pusėje - Europos čempionė Portugalija su daugybę rekordų pagerinusiu Krištianu Ronaldu (Cristiano Ronaldo), kitoje - FIFA reitingo lyderė Belgija. Turbūt šių faktų ir užtenka, norit suprasti, koks karštas pusfinalis laukia Sevilijoje. Į atkrintamąsias varžybas komandos pateko skirtingai.

Belgai B grupėje pasiekė tris pergales su įvarčių santykiu 7:1, portugalai užėmė tik trečiąją vietą F grupėje, bet pastaroji vadinta „mirtininkų" grupe, varžovai joje buvo visai kito lygio.

Belgų lyderis Kevinas de Breinė (Kevin de Bruyne) akcentavo, kad neverta daryti išvadų po grupių etapo: „Atkrintamosios varžybos yra visai kitas reikalas.

Žinome, kad galime suklysti, o klaida gali išsiųsti mus namo". Grupių etape tiek belgai, tiek portugalai įmušė po 7 įvarčius, bet K. de Breinės žodžiai kelia įtarimą, kad Sevilijoje žaidimas bus atsargesnis.

Tarpusavio akistatų balansas yra beveik lygus. Portugalai laimėjo 6, belgai - 5 rungtynes. 7 mačai baigėsi lygiosiomis.

Respublika.lt visų varžybų metu portale pateiks svarbiausius šių rungtynių įvykius. Kviečiame stebėti kartu!

Varžyboms teisėjaus arbitrų komanda iš Vokietijos: Felix Brych, Mark Borsch, Stefan Lupp.

Startinės komandų sudėtys:

Belgija: Courtois, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen, Meunier, Tielemans, Witsel, Thorgan Hazard, De Bruyne, Eden Hazard, Lukaku.

Portugalija: Rui Patricio, Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro, Sanches, Joao Palhinha, Joao Moutinho, Bernardo Silva, Ronaldo, Jota

1 min. - Vienos iš laukiamiausių aštuntfinalio varžybų prasideda. Galime neabejoti, kad bent artimiausias  90 minučių mes matysime aukščiausio lygio futbolą.

5 min. - Rungtynės prasideda „žvalgybiniu" futbolu. Abi komandos „stumdo" kamuolį viduryje aikštės ir , panašu, kad laukia vieni kitų klaidos.

17 min. - Prabėgus trečdaliui pirmojo kėlinio laiko, abi komandos atliko tik po vieną smūgį priešininkų vartų link, tad pradžia varžybų galbūt nuvilia tuos, kurie šiose varžybose tikėjosi atakuojančio futbolo.

35 min - Nei viena komanda nesusikuria tokių progų kurios galėtų virsti įvarčiais, tačiau futbolas iš „žvalgybinio", po truputį tampa atakuojančiu.

42 min - ĮVARTIS! Thorgan Hazard įspūdingu smūgiu iš toli išveda Belgijos rinktinę į priekį. Rezultatas 1 - 0.

Archyvų nuotr.

45 min. - Pavojingos atakos metu prasižengęs Joao Palhinha gauna geltoną kortelę. Ilgai iš skausmo pragulėjęs ant žolės Kevin De Bruyne atsistoja ir yra pasirengęs žaisti toliau.

45 min. - Teisėjas paskelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

46 min. - Prasideda antrasis kėlinys.

48 min. - Sužaidus vos kelias antrojo kėlinio minutes, Kevin De Bruyne atsinaujina čiurnos skausmai ir žaidėjas palieka aikštelę, vietoj jo į kovą žengia Dries Mertens.

51 min. - Teisėjas Felix Brych parodo geltoną kortelę Portugalui Diogo Dalot už tyčinį kamuolio nuspyrimą jau po arbitro švilpuko.

54 min. - Pražanga po pražangos ir, panašu, įtampa šiose varžybose dideliu greičiu kyla aukštyn.

58 min. - Portugalijos rinktinės žaidėjas Diogo Jota neišnaudoja nuostabios progos pelnyti įvartį. Paskutiniu metu portugalai tiesiog užgulė Belgijos baudos aikštelę.

72 min. - Thomas Vermaelen pargriauna Cristiano Ronaldo ir prieš save pamato geltoną kortelę.

77 min. - Portugalas Pepe, panašu, sumaišo futbolą su regbiu ir alkūne nutrenkia vieną iš Belgijos žaidėjų, ir už šį nesportišką elgesį užsidirba geltoną kortelę.

81 min. - Toby Alderweireld po teisėjo švilpuko nuspiria kamuolį - teisėjas parodo dar vieną geltoną kortelę.

90 min - Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą ir Belgija triumfuoja. Europa turės naujus futbolo čempionus, nes Portugalijai šiemet čempionų titulo apginti jau nepavyko. Sekančiame etape Belgijos laukia šiame čempionate dar nei karto nepralaimėjusi Italijos ekipa.